Domena na lvlup && CloudFlare

Zombie
domena, cloudflare
KamiiQ
KamiiQ

Witam, w pierwszym akapicie mojej wypowiedzi wspomnę, iż jest to mój pierwszy temat, może i nawet post więc administracje proszę o ewentualne przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.


Jakie informacje trzeba podać przy składaniu zamówienia domeny europejskiej (.eu)? Chodzi tu m.in o dane, które są oczekiwane w niektórych hostingach:

  • nazwisko i imię abonenta lub pełna nazwa firmy
  • adres zameldowania na pobyt stały lub adres siedziby firmy
  • numer PESEL
  • numer telefonu kontaktowego, NIP, REGON,

Czy podczas rejestracji domeny oraz kupna serwera www (biz/pro - nie jestem rozpatrzony w ofertach) otrzymal certyfikat SSL czy muszę go dokupić np. z OVH/CloudFlare? Czy jeżeli podepnę CloudFlare dostanę tylko podstawową ochronę Anty-DDOS czy Anty-DDOS && Certyfikat SSL?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jedynym warunkiem dzierżawy domeny z tego co się orientuje jest opłacenie jej kosztów. W panelu lvlup.pro (directadmin) znajdziesz opcje wygenerowania darmowego certyfikatu od let's encrypt, możesz też wkleić własny z tego co pamiętam. Jeśli podłączysz cloudflare, to będziesz miał dostęp do ich ochrony i certyfikatów ssl, użytkownik nie będzie widział tego z lvlup.

KamiiQ
KamiiQ

Czyli w pakiecie na lvlup domyślnie dostaję darmowy certyfikat "zaufanej strony" - SSL od let's encrypt'a, tak? W darmowym pakiecie CloudFlare też jest darmowy SSL czy oni mają tylko w pakietach wykupionych/premium?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

KamiiQ:

Jakie informacje trzeba podać przy składaniu zamówienia domeny europejskiej (.eu)?

Przykładowo, w firmie nazwa.pl jako osoba prywatna musisz podać:

  • nazwisko i imię abonenta
  • adres zameldowania na pobyt stały
  • numer PESEL
  • numer telefonu kontaktowego
  • ważny adres e-mail

Nie wiem jak jest na lvlup.pro, ponieważ ja tylko przeniosłem domeny tutaj.

Co do certyfikatu SSL - w każdym pakiecie jest darmowy certyfikat SSL od Let's Encrypt. Jeżeli podepniesz Cloudflare to możesz używać darmowego certyfikatu od Cloudflare + ochronę.

W moim przypadku (posiadam pakiet Premium), stronę mam podpiętą pod Cloudflare i korzystam z darmowego certyfikatu, lecz mogłem też korzystać z darmowego od Let's Encrypt (odnawia się automatycznie co 90 dni).

Z tego co wiem, właścicielem domen jest Pan Michał (stoi na niego wpis w eurid.eu), a my tylko wynajmujemy tę domenę.


PS. Jeżeli kupisz domenę na lvlup.pro, zmianę NSów możesz wykonać tylko i wyłącznie poprzez tickety.

KamiiQ
KamiiQ

Okej, dzięki za pomoc @DBanaszewski, @Nieznajomy11. + dla Was. //można close.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tutaj nie zamykamy ;) Możesz dać rozwiązanie problemu ;)

KamiiQ
KamiiQ

Otagowałem Twoją wypowiedź jako rozwiązanie, pozdrawiam!