Domena na VPS

Zombie
vps, domena, sieć
ProGamesTv
ProGamesTv

Witam. Macie jakiś pomysł/ poradnik, jak dodać domenę na VPS? Z góry dzięki za pomoc. Pomijając wszystkie pytania, mam domenę kupioną i mam kod authinfo, ale nie chce płacić 90 zł za przedłużenie domeny i mieć ją na własnym serwerze.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie, tak się nie da. Na serwerze VPS można postawić strefę DNS.

Nie da się utrzymywać domeny na własnym VPSie bo domeny stoją na specjalnych serwerach, którymi zarządza pewna firma (dla .pl to NASK).

ProGamesTv
ProGamesTv

Co w tym momencie mógłbym zrobić ?

F4mouS
F4mouS

Zostać rejestratorem domen .pl w NASK :D https://www.dns.pl/essentials_pl.html

ProGamesTv
ProGamesTv

Jakiś inny sposób niż płacenie 10 tysięcy ?

anon10657637
anon10657637

Żeby zostać oficjalnym rejestratorem to nie. Jednak jeżeli chcesz kupić domenę, a nie zostać rejestratorem pytanie napisałeś tak mało precyzyjnie to wystarczy skorzystać z usług np. ovh.pl

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Za domenę musisz zapłacić, za ewentualny hosting strony możesz się wziąć samemu - było kupić tańszą ofertę ;)

ProGamesTv
ProGamesTv

Powiem tak. Chciałbym postawić domenę na swoim serwerze. Ale żeby to zrobić muszę chyba wydać 10 tysięcy by zostać rejestratorem. Czy można to obejść? Jeżeli nie można to w jaki sposób ograniczyć koszta domeny ?

liamdj23
liamdj23

Naprawdę szkoda Ci 50zł na rok za domenę .pl ?

ProGamesTv
ProGamesTv

Nie o to chodzi że nie szkoda. 50zł to nie dużo, ale wolałbym mieć wszystko na swoich serwerach, dlatego się pytam czy można to jakoś ominąć.

liamdj23
liamdj23

Niestety, jeśli chcesz mieć domenę musisz ją zakupić, resztą zajmie się firma u której skorzystasz z usługi. Jak już pewnie sam zauważyłeś, jest za dużo roboty z tym i można mieć to za mniej niż 10 k ;)

ProGamesTv
ProGamesTv

Dzięki :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak pisałem, oraz jak inni - podsumowując: Hostować możesz serwer WWW tj. stronę z itemshopem do mc, dla przykładu. Domena to coś co się kupuje, tak jak np. licencja do TS3 lub licencja do microsoft office - masz serwer microsoftu na swoim VPS? ;)