Domena pod Hosting WWW lvlup.pro

Zombie
vps, www, dns
WoZZowskY
WoZZowskY

Witam ! Posiadam Serwer VPS i hosting www na LVLUP.PRO a do tego mam wykupioną domenę w OVH i chciałbym to wszystko podłączyć pod domenę ale nie umiem czy mógłby mi ktos wytłumaczyć jak to krok po kroku zrobić? Chce aby hosting www byl bezpośrednio podpięty pod domenę a do tego podpiąć adres typu ts.domena.pl z serwerem ts3 na vps i mc.domena.pl z serwerem mc na vps . Trochę masło maślane ale jakby ktos pomógł bym był bardzo wdzięczny. P.S jak macie czas i strone www na lvlup to może być ze zdjęciami :p bo ja troche ciemny w tym jestem

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Póki co zrobiłam częściowo kompletny zbiór poradników z www, jeśli nic tutaj nie znajdziesz dla siebie to spróbuj przekopać kategorię VPS. Tam kopalnia złota jest, ale jeszcze nie dotarłam do niej 😄

WoZZowskY
WoZZowskY

Ale tam jest podpięcie domeny pod VPS a ja chce pod hosting WWW na LVLUP.PRO

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz dodać zewnętrzne serwery DNS: ns1.hostmc.pl i ns2.hostmc.pl

WoZZowskY
WoZZowskY

Czyli dopisać to do serwerów DNS I usunąć stare ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Usuń wszystkie i dodaj tylko te dwa. W panelu DirectAdmin (lvlup.pro) masz zarządzanie strefą DNS za darmo.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak :slight_smile:

WoZZowskY
WoZZowskY

Aleluja i do przodu

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ale mam nadzieję, że dodałeś domenę do panelu zarządzania WWW (DirectAdmin) ? :slight_smile: Bez tego nie pójdzie 😛

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ale nie o to chodzi. Jeżeli dodałeś serwer DNS ns1.hostmc.pl i ns2.hostmc.pl w OVH to system zarządzania DNS w OVH zostaw w spokoju. Zajmuj się panelem w DirectAdmin - po dodaniu tych serwerów jak wyżej, cały ruch DNS idzie na lvlup - prościej: po dodaniu ns1 + ns2 lvlup cały ruch DNS, zamiast do OVH idzie do LVLUP. Jak nie rozumiesz to postaram się bardziej wytłumaczyć 😛

PS: NS = NameServer

WoZZowskY
WoZZowskY

AAAAAAA ok A jak zrobić coś takiego Przekierowanie z poczta.mojadomena.pl na poczte od lvlup.pro https://w2.lvlup.pro/roundcube/

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jak podpiąłeś te serwery DNS, to nic :slight_smile: Już jest to zrobione. Jakbyś chciał "porozmawiać", bo wiem, że tłumaczyć pisząc jest trudniej, to napisz na priv i uzgodnimy wszystko :)

Edit 1: Już rozumiem o co chodzi, każda domena ma taki skrócik do swojej poczty: mojadomena.pl/webmail ;)