Domowa kopia zapasowa - UrBackup

Pytania i problemy
vps, zarządzanie, linux
LinGruby
LinGruby Pionier

Z racji że myślałem nad podobnym tematem a nie mogłem się zebrać coby napisać poradnik a znalazłem bardzo ciekawy i łopatologicznie napisany ( nawet dla laika ) to postanowiłem tutaj podać link do niego:

undefined

W poradniku jest opisana metoda instalacji i konfiguracji UrBackup na Windows jak i Linux ( Debian - razem z instalacją całego systemu Debian )

https://sekurak.pl/domowa-kopia-zapasowa-dlaczego-i-w-jaki-sposob-zadbac-o-spokoj-przed-utrata-prywatnych-plikow/

Na pewno się komuś przyda ;-)

Pozdrawiam i nie pytajcie mnie co i jak bo sam nie korzystam z UrBackup robię backupy swoimi metodami :-D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja z backupa korzystam poprzez moje raspberry pi (3 model b, jakby ktoś chciał wiedzieć dokładnie). Znalazłem gdzieś wątek o udostępnianiu dysku od tej maliny i dodałem sobie dysk do zakładki Mój Komputer oraz odpowiednie cronjobsy w crontabie i po podłączeniu do niego zewnętrznego dysku (2tb) co wieczór robi mi się backup dysku D: z plikami :D Muszę powiedzieć, że ten urbackup wygląda bardzo ciekawie i muszę go wypróbować. Bardzo zaskoczyła mnie ilość opcji w nim.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.