Domyślna kwota w doładowaniach

Rozwiązane
odrzucone, panel-lvlup-pro, www-lvlup-pro
Dudix
Dudix

Część, jak wszyscy dobrze wiemy w wallecie (po polsku: doładowanie konta innej osobie) od razu pokazywana jest kwota 35zl. Wedlug mnie niestety ten wybór jest niestety niefajny.. proponował bym żeby owy formularz nie bym już na starcie wpisany na xyz kwocie.

xSeKaBo
xSeKaBo

Dudix:

wallecie (po polsku: doładowanie konta innej osobie) wallet = portfel

Dudix:

Wedlug mnie niestety ten wybór jest niestety niefajny Dlaczego? :thinking: Inni usługodawcy (nie koniecznie hosting) np wymagają minimalnej wpłaty 10 EUR.

TheMultii
TheMultii

System ustawił tę kwotę, bo jest najczęściej wpłacana. Patrz: FR 4GB :slight_smile:

Dudix
Dudix

TheMultii:

System ustawił tę kwotę, bo jest najczęściej wpłacana. Patrz: FR 4GB :slight_smile:

wallet a bezposrednia wplata w panelu to cos innego / uzytkownik wplaca dotacje, a nie wplaca od razu na oplate serwera.

xSeKaBo:

Dlaczego? :thinking: Inni usługodawcy (nie koniecznie hosting) np wymagają minimalnej wpłaty 10 EUR. tylko ze to jest lvlup i mozna wplacac juz od polskiej złotówki.

xSeKaBo
xSeKaBo

Dudix:

tylko ze to jest lvlup i mozna wplacac juz od polskiej złotówki.

Tylko na lvlup można wpłacać już od 1 PLN. Kwota 35 PLN to tylko propozycja, a sama dyskusja nie ma sensu jak i zmiana tego.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ta propozycja sugeruje zmianę obecnej domyślnej wartości z 35,00 na pustą. Nie jest to według mnie dobry pomysł i nie zostanie przez nas zaimplementowany.

Wpłata nic czyli 0 nie jest możliwa. Wymaga to dodatkowej interakcji ze strony użytkownika aby wpisać kwotę. To już pierwsza wada UX.

Idąc dalej, stosujemy formatowanie formatki w stylu jak klawiatura bankomatu. Jest to nie tylko taki sobie bajer ale umożliwia większą bezproblemowość w wykrywaniu kwot i radzenia sobie z tym pod względem kodu, w skrócie jest mniej błędów.

Przy tym podejściu puste pole nie dość, że na start powoduje, że jest błąd (zniechęcenie klienta do interakcji czerwonym kolorem) to brakuje informacji o tym jak ten system wpisywania kwot działa. Przy domyślnej kwocie z 4 cyframi wciśnięcie raz czy dwa razy backspace już intuicyjnie pokazuje jak to działa a jednocześnie nadal kwota jest poprawna i mieści się w minimalnym przedziale.

Mamy minimalną kwotę na poziomie 1 PLN bo niżej są już pewne problemy np. brak obsługi tak małych kwot przez bramki płatności. Nie chcemy jednak zbyt dużo małych wpłat bo jest to nieopłacalne. Sugerowana kwota odpowiadająca 1 msc ważności popularnego pakietu wydaje mi się rozsądna zarówno pod względem wpłaty przez klienta jak i osób trzecich w wallet. W każdej chwili osoba która jest na stronie może wpisać taką kwotę jaka jej odpowiada. Przypominam, że wallet służy wpłatom aby kupować i przedłużać usługi w lvlup.pro. Jeśli nasz klient wymaga aby pojawiła się tam od razu konkretna kwota dla jego użytkowników to wystarczy skorzystać z API.

Zmieniliśmy domyślną kwotę z 35 zł na 34,90 zł aby nie było wątpliwości o jaki pakiet chodzi w sugestii płatności. Edycja kwoty będzie też dzięki temu szybciej pokazywać użytkownikowi jak korzystać z pola do kwoty wpłat.