Drugi monitor

Off topic
patryks
patryks Pionier

Witam. We wakacje dostałem od szwagra monitor, nie używał go więc nie wie czy sprawny. Dopiero teraz go sprawdzam, podłączyłem go przez kabel VGA i gdy wciskam przycisk włączenia, to on tak jakby się uruchamia, wyłącza, uruchamia ponownie, wyłącza i tak ciągle. A gdy odłączę kabel VGA, to przy włączeniu wyskakuje komunikat z brakiem sygnału, ale nie wyłącza się. I teraz nie wiem, czy jest coś nie tak z wejściem VGA i kupić przejściówkę z VGA do DVI, czy odpuścić sobie ten monitor. Może ktoś wiedziałby czemu tak się dzieje? Może ktoś miał podobnie? Zamawiać przejściówkę?

Na koniec jeszcze dodam pogrubioną czcionką jaki to monitor ;) Acer AL1916 F

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na to, że ekran wybudza się po otrzymaniu sygnału ale nie może go zamienić na obraz. Na początek można spróbować sprawdzić wejście w monitorze. Ale raczej to coś "w środku" lub nietypowy monitor wymagający innego sterownika. (yy, to by było dziwne)

LinGruby
LinGruby Pionier

Nieznajomy11:

Ale raczej to coś "w środku"...

Podejrzewam jakiś kondensator, może wizyta u jakiegoś pana doktora by pomogła?

anon82750602
anon82750602

@LinGruby - chyba tak, looknij tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2231319.html

patryks
patryks Pionier

Dziękuję za odpowiedzi, teraz wiem za co się wziąć najpierw ;) Ale jako iż jestem strasznym leniem, pewnie monitor jeszcze trochę postoi, zanim się wezmę za niego ;) Ale gdy już zacznę z nim coś działać, to napiszę w tym temacie (jak będzie jeszcze istniał) :D