Dungeon Challenge - Projekt platformowej gry multiplayer

Zombie
Esc
Esc

690x232 Witam serdecznie! Od pewnego czasu tworzę moją grę i chciałbym pochwalić się wynikiem prac :) Gra powstaję na silniku Unity 5, grafiki do niej przygotowuję w Gimpie. W dungeon challenge za zadanie będziemy mieli przejście wraz z ekipą przyjaciół coraz to trudniejszych poziomów, pojawią się proste łamigłówki, pułapki oraz przeciwnicy całość w pixelowej otoczce 2D :) Na start do wyboru będziemy mieli 3 klasy postaci które będą różnić się odpowiednio statystykami. 111x157111x157111x157

Screeny: 690x230 690x193

Dziękuje za uwagę, czekam na opinie i sugestie :)

koweq
koweq

Szczerze? Już mi się podoba ;) . Bardzo lubie pixelówki. Gra będzie za darmo?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Wygląda nieźle, jak do tego będzie ciekawa rozgrywka to jestem sprzedana :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zapowiada się fajnie.

Moje pytania:

  1. Jaki model biznesowy planujesz?
  2. Jak będzie wyglądać dystrybucja gry?
  3. Na jakie platformy wyjdzie?
  4. Jaka jest obecna wersja?
  5. Kiedy planujesz wypuścić finalną wersję?
  6. Czy planujesz integrację z platformami, np. Steam Workshop?
Esc
Esc

@koweq Tak gra będzie za darmo :) @Aylin Cieszę się, że Ci się podoba, postaram się o jak najciekawszą rozgrywkę :) @SystemZ Jaki model biznesowy planujesz?

  1. Gra będzie darmowa, nie przewiduję jeszcze zarobku z niej.

Jak będzie wyglądać dystrybucja gry? 2. Każdy będzie mógł pobrać grę ze strony internetowej, lub jeśli zainteresowanie nią będzie na tyle duże to pojawi się na Steam Greenlight.

Na jakie platformy wyjdzie? 3. Ze względu na wiele funkcji w sterowaniu i dynamikę gra pojawi się tylko na komputerach.

Jaka jest obecna wersja? 4. Obecnie gra jest w bardzo wczesnym etapie tworzenia, powiedmy, że jest to pre-beta :)

Kiedy planujesz wypuścić finalną wersję? 5. Trudno jest mi powiedzieć kiedy, wszystko zależy od czasu wolnego i pomysłów.

Czy planujesz integrację z platformami, np. Steam Workshop? 6. Narazie nie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Esc:

Na jakie platformy wyjdzie?3. Ze względu na wiele funkcji w sterowaniu i dynamikę gra pojawi się tylko na komputerach.

Pytając o platformy miałem na myśli też kwestię systemu operacyjnego. Wiem że Unity obsługuje sporo platform np. Win/Mac/Linux, ale nie wiem czy chcesz je wspierać i dlatego pytam.

koweq
koweq

A kiedy beta-testy ? ;)

Esc
Esc

SystemZ:

Pytając o platformy miałem na myśli też kwestię systemu operacyjnego.Wiem że Unity obsługuje sporo platform np. Win/Mac/Linux, ale nie wiem czy chcesz je wspierać i dlatego pytam.

Zamierzam wydać grę na Windowsa, Mac'a oraz Linuxa ;)

koweq:

A kiedy beta-testy ? 😉

Jeśli w miarę szybko dodam fundamentalne dla mnie funkcje w grze i dodam poziom Arena właśnie w ramach tego testu to mogą odbyć się one w przyszłym miesiącu. :)

koweq
koweq

Z braku lepszej roboty zgłaszam się na beta-testera ;)

Esc
Esc

Stworzyłem nową mapę, na której zagrać będzie można w trybie Arena, myślę, że niedługo opublikuję stronę na której dostępne będą informacje na temat Beta Testów oraz Kreator Map do gry. :) 690x387

koweq
koweq

Kiedy jakiś apdejt?

Esc
Esc

Niestety od dość długiego czasu nie mam komputera zdolnego do czegoś więcej niż odpalenie przeglądarki czy prostszego programu dlatego nie za bardzo mogłem coś zrobić. Jednak powstał prosty edytor map dostępny pod linkiem: http://escaper.vior.pl/DCHLevelcreator/editor/ Wkrótce rozbuduję go bardziej ;) 690x457

Jebanany
Jebanany

Świetny projekt, mam nadzieję, że coś większego z tego będzie. Powodzenia!

koweq
koweq

Dwa pytanka: W jakim języku jest to programowane? Jakie będą wymagania sprzętowe?

luxDev
luxDev Pionier

JavaScript lub C#

Pewnie bardzo niskie, gra 2D

koweq
koweq

Wiem że albo JavaScript albo C#, bo ogarniam że tylko tym można w nim programować :P

luxDev
luxDev Pionier

Masz na myśli że do programowania służy tylko Javascript, C# ?

koweq
koweq

Nie, mam na myśli że w Unity tylko tym.

koweq
koweq

I wiem że są jeszcze różne odmiany C (C, C#, C++), że jest Unreal Script (Unreal Engine) itp.

koweq
koweq

Jak idą prace? ;)

Esc
Esc

Narazie przez wzgląd na MaRPG, projekt wstrzymany. Chociaż może czasami uda mi się coś nabazgrać :slight_smile: