Duże użycie pamięci wirtualnej

Pytania i problemy
DokGrej
DokGrej

Witam, od dłuższego czasu obserwuje że system Windows 10 zwiększa wykorzystanie dysków do pamięci wirtualnej. Kiedyś to było 2-5 GB a teraz ponad 14GB. Posiadam pamięci ram 16GB. Z biegiem czasu coraz więcej pamięci dysków jest wykorzystywane. Dlaczego tak się dzieje?

HowWof
HowWof

Dzieje się tak ponieważ brakuje ci pamięci ram i dane programów przenoszone są do swapu. Jeśli nie brakuje ci pamięci ram z pewnością jest to błąd i radzę ograniczyć ilość pamięci SWAP do maksymalnie 2GB

Kamil02167
Kamil02167

Domyślnie system rezerwuje sobie miejsce na SWAP w stosunku 1:1 do ilości ramu (tak też się zaleca zwykle). Może lepiej warto sprawdzić co ten SWAP zabiera, a nie go pomniejszać? Każdy woli chyba stabilny system, a nie "out of memory" i BSOD :harold:

HowWof
HowWof

Warto też wspomnieć że SWAP jest nie zalecany od 16 GB ramu w górę

HowWof
HowWof

Osobiście 2 dni temu zainstalowałem windows 10 obok archa by pograć w kilka gier. I zaobserwowałem identyczne zachowane miałem wolne powyżej 10 GB ramu (nie użytego w tej sesji nie do ponownego użycia) A system do swapu zapisał 5GB danych po usunięciu swapu zużycie w tej samej sytuacji nie wzrosło. Więc stwierdzam że to błąd systemu i zapisywanie zbędnych danych tak jak robi to program one note

Kamil02167
Kamil02167

HowWof:

Warto też wspomnieć że SWAP jest nie zalecany od 16 GB ramu w górę

Gdzie o tym czytałeś? Bo nie mogę coś znaleźć informacji takich.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Swap zawsze jest dobrze mieć, to jest wentyl bezpieczeństwa na wypadek zapchania ramu - lepiej, żeby wszystko przymuliło, niż nie pracowało wcale.

DokGrej
DokGrej

W ciągu ostatnich 24 godzin podjąłem decyzje aby powiększyć pamięć ram do 32GB. Zobacze jak to będzie to wyglądać sytuacja po dołożeniu pamięci ram.

HowWof
HowWof

Podobnie

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.