Duże zużycie CPU

Pytania i problemy
Ozander
Ozander

Dzień dobry! Na moim VPS 15GB ram z oferty turbo zużycie CPU jest dość duże. Mam serwer na wersji 1.18, nie ma jeszcze graczy. Kiedy przydzieliłem Xms7G -Xmx7G zużywało 90% CPU. ozander@vps15464_ ~ 27.02.2022 17_03_50 (2)|337x113

To jest moja komenda startowa:

screen -L -dmS sv /usr/lib/jvm/java-17-amazon-corretto/bin/java -Xms2G -Xmx7G -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs -Daikars.new.flags=true -jar server.jar nogui
someprivacy
someprivacy

niezwiązane z wątkiem, używasz AWS?

Ozander
Ozander

Nie wiem co to jest AWS.

Customer
Customer

Wrzuć tutaj timingi i profiler ze sparka. Wartości xms i xmx mają być takie same we flagach.

Ozander
Ozander

Czyli ustawić -Xms7G - Xmx7G tak? To wyślę za jakiś czas timingi, sparka mam na serwerze.

Customer
Customer

Tak, możesz nawet na 8GB zamiast 7, ważne, aby te dwie wartości były takie same. Czekam na timingsy (odpal na min 10 minutek i sparka) bo bez tego ani rusz.

Ozander
Ozander

https://spark.lucko.me/hBQc8JyLuD

Teraz kiedy zrobiłem -Xms7G -Xmx7G zużycie CPU to 98%

Customer
Customer

Dalej nie wrzuciłeś podstawowych timingsow.. Na serwerze wpisz /timings on, po 15 minutach /timings paste. Btw jesteś pewny, że nie masz kilku instancji włączonych screena? Możesz pokazać komende htop w terminalu linuxa?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Ozander:

zużywało 90% CPU

Patrząc na load na screenie z pierwszego posta coś mi się nie zgadza :thinking:

Zbierz więcej danych, choćby i polecanymi przez @Customer timingsami, włączenie serwera na przysłowiowe 2 minuty to tak trochę mało, równie dobrze mogło się dopiero wszystko wczytywać a wtedy to normalne że zżera tyle proca ile ma :V

Ozander
Ozander

Spieszyłem się rano, wrzucę timingi zwykłe. Sprawdzę htop, ale raczej nie mam kilku screenów.

Ozander
Ozander

Chodziło o to że zużywało 90% kiedy miałem -Xms7G -Xmx7G 67% kiedy zrobiłem -Xms2G -Xmx7G

Ozander
Ozander

Zrzut ekranu 2022-03-01 181325|690x361, 75%

50% CPU zużycia bez odpalonego serwera, ale pokazuje tam jakiś proces związany chyba z Minecraftem.

Customer
Customer

Czego 50%? Na htopie masz widoczne u góry ogólne użycie procesorów (jeden 0%, drugi użycie 0,7%). Dalej nie wrzuciłeś timingsów, ty sobie nie chcesz pomóc?

Kamil02167
Kamil02167

Ale 50% to ty masz zużycia pamięci RAM a nie CPU :thinking:

Ozander
Ozander
Ozander
Ozander

Tylko dlaczego? Jaki proces zużywa połowę ramu? Pokazuje że java -Xms6G - Xmx6G tylko skąd ten proces?

Customer
Customer

Pewnie masz inna instancje screena, wnioskuje, że dwa serwery włączyłeś. Zobacz w liscie screenów jak to wyglada screen -ls, naucz się chociaż podstawowej obsługi screena, bo tak będziemy rozwiązywać twój magiczny proces tygodniami. Możesz też niby wyłączyć proces przez htopa klikając F9 na podświetlonym procesie.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.