Duże zużycie ram podczas używania sinusbota

Zombie
vps, zarządzanie, ts3, sinusbot
Fizzy
Fizzy
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
Fizzy
Fizzy

Co ten installer mi da? To ten sam sinusbot

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witaj kolego :slight_smile: Ode mnie masz plusa za używanie KVMki ;) Pokażesz zrzut ekranu po użyciu komendy htop ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Trzeba sprawdzić, czy to tylko sinusbot zużywa tyle ramu. Zapewne to system + inne procesy + cache. A nawet jeśli to sam sinusbot zużywa to załóżmy 700mb ramu, to jak pisze sam autor w FAQ:

My bot eats a lot of RAM. Why? The bot itself doesn’t use lots of memory but reserves a fair amount. However, this doesn’t count as used, so you don’t need to worry about it. The actual client instances require more RAM, from which a big part is shared between multiple instances - so again: you probably don’t need to worry about it. Google for more information on how to read memory usage on linux.

Podsumowując, nie bój się :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Bałbym się dopiero jakbyś miał cały GAME-2 i zjadałoby ci 27/32 GB od samego sinusbota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fizzy
Fizzy

605x500 Troche to dziwne bo server ts3 wyłączałem...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To klient tsa zjada więcej pamięci niż sam sinusbot ;)

Pamiętaj, bot ma też własnego teamspeaka tak jak ty na komputerze, no prawie :D

Fizzy
Fizzy

Zapomniałem jeszcze dodać, że w panelu lvlup pokazuje mi coś innego niż w htop...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

170mb zużyte to nic D:

Fizzy
Fizzy

To dlaczego w konsoli na lvlup pisze cos innego niz w htop

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak napisał @Nieznajomy11 Dodatkowo, bo ja używam samego top, czemu jest tam tyle ./sinusbot ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Bug z wyświetlaniem został już zgłoszony w panelu v3

https://lvlup.rok.ovh/t/bledne-uzycie-zasobow/2172/

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Sinusbot zapewne używa kilku wątków, więc to naturalne. W trybie drzewa widziałbyś jak to się rozkłada dokładniej.

Fizzy
Fizzy

Dzięki, czyli jak przekrocze limit ram w panelu to mi nie zablokują?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie zostanie zablokowany, to nie jest jak jakiś słaby shared hosting minecraft w którym serwery zużywające zbyt dużo zasobów są ubijane. Na lvlup na przykład, wydaje mi się, że serwery minecraft też posiadają wirtualizacje i nie są ubijane :slight_smile: Najwyżej się sam wyłączy bo zabraknie mocy, ale nie zostanie celowo wyłączony.

To VPS KVM :)

Poza tym patrz na to co w htop.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Kolego mój drogi :) Widzisz ten pasek RAM w htopie? Te żółte kreski to pamięć cache :) Nie ma się czego obawiać ;) Możesz się czuć bezpieczny :) Tak jak pisał @Nieznajomy11 jest jakiś mały błąd z odczytem pamięci RAM przez panel i nie musisz się martwić - jak się obawiasz, że przekroczyłeś pamięć RAM czy coś to zawsze sprawdzaj komendami ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

@Fizzy a tu masz na zaś jakbyś chciał zwolnić cache:

┌─ 18:38:23 root@ubuntu
└──► [] free -m razem użyte wolne dzielone buf/cache dostępne Pamięć: 2000 490 640 29 869 1090 Wymiana: 975 23 952 ┌─ 18:38:34 root@ubuntu
└──► [
] sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches ┌─ 18:38:48 root@ubuntu
└──► [] free -m razem użyte wolne dzielone buf/cache dostępne Pamięć: 2000 490 1337 29 171 1204 Wymiana: 975 23 952 ┌─ 18:38:53 root@ubuntu
└──► [
]

ja widać na moim przykładzie zwolniło ok. 200mb ale to dlatego tak mało bo zwalniałem tydzień temu ;-)

najpierw:

free -m

potem:

sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches

i sprawdzasz ile zwolniło:

free -m

Powodzenia ;-)

Fizzy
Fizzy

LinGruby:

sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches

Dzięki, przydało się :slight_smile: