Dziwna “Autoryzacja” żeby wejść na serwer gry

Zombie
vps, ts3, kvm, whitelist, rust
iSPEED
iSPEED

Zauważyłem dziwne zachowanie mojego VPS bądź jest to jakiś mój błąd. Postaram się temat wytłumaczyć jak najprościej. A więc: Posiadam server VPS KVM, z racji wybranego pakietu posiadam na nim kilka serwerów gier ( nie zawsze włączonych jednocześnie), serwer głosowy TS3 oraz Stronę internetową z silnikiem PHP Fusion. Wszystko działa na jednej maszynie i oczywiście dbam o to żeby pracujące aktualnie serwery nie przeciążały VPS. Problem jest dziwny i nie mogę znaleźć rozwiązania. Jeden z serwerów gry wyświetla się na globalnej liście serwerów ale w teorii. Wyświetla się tylko tym, którzy przed wyświetleniem listy serwerów wejdą na moją stronę internetową lub na mój TeamSpeak3. Tak wiem dziwne. Po wejściu na Stronę lub TS3 po kilku sekundach pojawia się serwer na liście i można się z nim połączyć, wyłączyć TS3 i przeglądarkę i potem już do restartu komputera serwer jest wyświetlany. Grę można wyłączać, włączać a serwer cały czas jest wyświetlany. Po restarcie komputera już go nie ma i procedurę trzeba powtórzyć czyli TS3 lub www na kilka sekund i można grać. Niby ciekawa rzecz na przykład do przyciągnięcia graczy na własny TS3 ale straszne ograniczenie dla graczy, którzy mogli by grać nie korzystając ze strony i TS3. Czy ktoś miał podobne przygody i mógł by mnie nakierować jak to naprawić??

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

iSPEED:

Jeden z serwerów gry

Jakiej gry?

Średnio łapie, ale ogólnie może to być coś takiego, że wejście na stronę rozwiązuje adres domeny i zapisuje się on w cache, a bezpośrednio już nie. Ale to raczej dziwne by było.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli masz włączoną whitelistę UDP to upewnij się że masz dodane prawidłowe wyjątki co do portów których używasz. Możesz też na jakiś czas ją w ogóle wyłączyć i sprawdzić czy o to biega.

iSPEED
iSPEED

Chyba właśnie mnie olśniło :slight_smile: rzeczywiście kiedyś poprzez tickiet włączałem whitelistę o czym całkowicie zapomniałem. Jedyne porty serwerów jakie zostały tam dodane to port Hurtworlda i TeamSpeak3. Na nich problemu nie ma. Problem pojawił się na serwerach Rust i ARK Survival Evolved, które nie były dopisywane do tej listy. Czy z poziomu mojego panelu bądź ftp vpsa mam dostęp do tej whitelisty? (Jeżeli to plik na vps to gdzie go szukać.) Czy może dodanie nowych portów także musi odbyć się poprzez ticket?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Whitelistę UDP możesz edytować (czyli dodawać, usuwać itp.) w panelu v3: http://my.lvlup.pro/

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zauważ że większość ataków to chwilowe zasypywanie pakietami z dużej ilości adresów w tym samym czasie. W takim razie odrzucanie kilku sekund komunikacji wydaje się być dobrym rozwiązaniem szczególnie że nie dodałeś tych usług do whitelisty.