Dziwne (wybory?) i zapytania DNS

Pytania i problemy
anon15674718
anon15674718

Witam, Temat nie jest bezpośrednio związany z usługami LVLUP ale jako, że infrastruktura LVLUP bazuje głównie na francuskiej korporacji zawierającej 3 litery w nazwie (wole nie wymieniać dokładnie by uniknąć łamania regulaminu, nie tworzyć konkurencji itp) to przychodzę z następującym pytaniem. Mam w owej francuskiej korpo VPS i by default w sekcji "secondary DNS" widnieje taki zapis: image|426x82 Owa domena wskazuje na dość starą stronę w języku czeskim o tematyce gier RPG co jest conajmniej dziwne. Prowadzę także na owym VPS serwer DNS (pihole) i często rejestrują się tam zapytania od takich organizacji jak: censys scanner, która jest spółką IT-SEC (for profit) oraz "Shadowserver" (non profit). A pytanie jest następujące: Co Harry Potter robi w moim DNS'ie i jaka jest sytuacja prawna, że szlachetne organizacje "non-profit" skanują sobie mój serwer w Warszawie non-stop a następnie bawią się w moim Pihole.

I tak, mam świadomość, że to moja wina bo nie chciało mi się bawić w iptables :)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.