Edycja tematu w dziale #rynek

LVL UP - forum
Libter
Libter Developer

Niestety po powrocie do sprzedaży nie mam już możliwości edycji pierwszego postu w wątku (https://lvlup.rok.ovh/t/masowa-sprzedaz-vpln/11602/#16) co było kluczowe, aby zawsze znajdował się tam aktualny stan hostingowej waluty oraz prowizji. Moderator co prawda dodał do tematu tryb wiki, jednak nie mogę go wykorzystać ze względu na nieposiadanie trzeciego poziomu zaufania (który wymaga stałej aktywności na forum).

Czy jest możliwe naprawienie tej sytuacji? Proponuję kilka rozwiązań:

  • Możliwość edycji własnych postów z trybem wiki niezależnie od posiadanego poziomu zaufania.
  • Zniesienie terminu edycji postów w otwartych wątkach (i tak istnieje historia edycji co pozwala cofnąć ewentualne szkodnictwo).
  • Zniesienie terminu edycji tylko dla kategorii #rynek i innych w których powinno się to odbywać (np. #off-topic:projekty-uzytkownikow).

Mam nadzieję, że szybko uda się znaleźć jakieś rozwiązanie :)

JanekJaran
JanekJaran

Dodam, że ten problem też mnie dotyczy. Zastanowiłbym się nad całkowitym zniesieniem terminu edycji niezależnie od działu.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z tego co pamiętam większe ograniczenia w edytowaniu tematów zostały wprowadzone przede wszyskim dla kategorii współpraca, gdzie edytowanie prezentacji projektu podczas gdy społeczność już się wypowiadała na jej temat wprowadzało zamieszanie.

Jako, iż kategorii współpraca już nie ma, a obecne ustawienia źle wpływają na zasadę działania kategorii rynek (przecież warunki sprzedaży mogą ulec zmianie, jak i na przykład ilość towaru, mówiąc o sprzedaży wPLN) jak i kategorii projekty użytkowników (zgłaszało się do mnie kilka osób z prośbą o pomoc w edycji opisu projektu, a nie tak to powinno się odbywać) jestem za dokonaniem zmian.

W związku z tym podpisuję się do wniosku.

SP24
SP24

Ja również jestem za. Przyda się to na pewno chociażby przy poradnikach

Libter
Libter Developer

Odświeżam. Czy jest jakaś szansa na rozpatrzenie propozycji i zastosowanie jednego z rozwiązań?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Możliwość edycji własnych postów z trybem wiki niezależnie od posiadanego poziomu zaufania.

Nie. Ta opcja jest dostępna dla osób z TL3 i wyżej nie bez powodu. Na początku tryb wiki był dostępny dla TL1, co skończyło się nagminnym trollowaniem i zbędnymi edycjami wątków w ramach "pomocy".

Zniesienie terminu edycji postów w otwartych wątkach (i tak istnieje historia edycji co pozwala cofnąć ewentualne szkodnictwo).

Nie. Istnieje możliwość edycji postów przez 24h od ich umieszczenia na forum. Całkowite zniesienie tego limitu doda moderacji i administracji dodatkowej pracy, co miało już miejsce wcześniej. Moderacja i administracja woli poświęcić ten czas na bardziej wartościowe rzeczy niż cofanie edycji użytkowników wykonanych pod wpływem emocji aby np. uniknąć bana lub wygrać w sprzeczce.

Zniesienie terminu edycji tylko dla kategorii #rynek i innych w których powinno się to odbywać (np. #off-topic:projekty-uzytkownikow).

Po długim namyśle administracji kategoria #rynek została zamknięta, co zostało wyjaśnione w wątku https://lvlup.rok.ovh/t/zmiany-w-regulaminie-forum-i-kategoriach/18017/ Decyzja nie została podjęta w jeden dzień, był to długi proces podczas którego otrzymywaliśmy coraz więcej sygnałów żeby jednak nie zajmować się dłużej tą kategorią.

Jeśli chodzi o kategorię #projekty-uzytkownikow to jest to dobra uwaga. Niestety jesteśmy ograniczeni przez samo Discourse które ma globalne ustawienie odnośnie edycji postów :( W związku z tym obecnie nie jest to możliwe.