Edycja uprawnień - brak dostępu do maszyny

Pytania i problemy
igoyek
igoyek

Witam, Wczoraj zacząłem bawić się uprawnieniami użytkownika na VPS. Niestety nie przewidziałem pewnej rzeczy. Prawdopodobnie odebrałem wszystkie uprawnienia. Obecnie łącząc się do serwera nie wyszukuje mi w ogóle hosta, mimo iż serwer jest włączony. W tej sytuacji pozostaje mi jedynie reinstalacja serwera, tak? Dodam, że z konta root również nie mogę się połączyć do FTP. Aktywne na maszynie usługi, np. serwer Minecraft również nie odpowiadają - tak jakby serwer nie działał, a działa :harold:. Przynajmniej tak pokazuje panel klienta.

Czy jest jakaś inna opcja na odzyskanie plików z tej maszyny bez pisania o przywrócenie kopii do administratorów hostingu?

Dodam, że do proxmox też nie mogę się podłączyć :man_facepalming:

Kamil02167
Kamil02167

Nie możesz się zalogować do proxmox, czy odpalić konsoli tylko? Jeśli to pierwsze to możliwe, że to błąd hostingowy, a nie twój. Uprawnienia na serwerze nie powinny mieć w żadnym wypadku wpływu na logowanie do PVE. Jeśli to drugie, to odpal serwer z ISO w trybie live i po podmontowaniu partycji możesz spróbować zmienić uprawnienia plików, albo je zgrać sobie na zewnętrzny serwer i wykonać czystą reinstalację (co przy tym co narobiłeś jest bardzo zalecane :harold:). (Następnym razem zrób tak jak ci polecają i użyj konteneryzacji, a nie grzebania w chmod :kappa:).

igoyek
igoyek

Udało mi się zalogować przez proxmox do konsoli. W jaki sposób mogę pobrać pliki z katalogu /home ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Są różne sposoby, możesz na przykład zapakować je przez tar i po scp (takie cp po ssh) wysłać na inny serwer, to chyba najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Oczywiście musisz mieć uprawnienia, zakładam że masz je na koncie którego używasz w konsoli.

igoyek
igoyek

Problem rozwiązany. Wielkie dzięki @Kamil02167 za pomoc 💪

Kamil02167
Kamil02167

Żeby ogarnąć wysyłkę po SCP trzeba było się nieźle natrudzić, bo kolega oprócz uprawnień wywalił sobie każdą możliwą usługę (nawet sieć) :harold:

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.