EkipaMC.pl

Zombie
współpraca-odrzucone
brunoww22
brunoww22 Pionier

Nazwa projektu:

EkipaMC.pl

Na wstępie powiem, że serwer już stoi pod domeną: ekipamc.pl, także zapraszam do testowania.

Póki co mamy tylko jeden serwer - Survival + Gildie, chcemy pierw rozwinąć ten serwer i sukcesywnie dodawać nowe tryby.

Serwer działa na wersjach 1.8x - 1.12x

Cel:

Stanie się jednym z największych network'ów w Polsce.

Co udało nam się zrobić:

Zacznę od spawnu, budowałem go ja sam. Zajęło mi to około tydzień.

image|690x388,75%

51|690x365,75%

image|690x388,75%

Nasz serwer wyróżnia się przede wszystkim tym, że mamy ponad 90% autorskich pluginów.

Autorski plugin na craftingi:

  • CobbleX

25|690x365,75%

  • Stone'arka

12|690x365,75%

  • BoyFarmer (kopacz fos)

33|690x365,75%

  • Rzucane TNT

43|690x365,75%

  • SuperKox

02|690x365,75%

  • Oraz crafting zwykłego Koxa

06|690x365,75%

Autorski plugin na limity (koxów, refili oraz pereł) Jeśli gracz ma za dużo owych itemów chowają mu się do schowka - /schowek

15|690x365,75%

image|689x116,75%

Autorski AntyLogout

09|690x365,75%

Linia PVP odpycha jeśli ktoś jest w walce (tu dam filmik potem)

Mamy autorskie tools'y

image|690x58,75% Tutaj bym musiał dać mase screenów. Więć pokażę tylko priv chat

Mamy również autorski plugin na premium Case, Diamond Case oraz Iron Case.

/case 49|690x365,75%

40|690x365,75%

Z każdego case'a wypada co innego.

Autorski efekty.

22|690x365,75%

06|690x365,75%

Na chacie można pisać po wykopaniu 1000 kamienia + cooldown na pisanie na chacie

image|690x158,75%

Autorski drop.

54|690x365,75%

16|690x365,75%

Na serwerze mamy Monety oraz MegaMonety. Monety wypadają z kamienia oraz można je wymienić w banku na MegaMonety.

Pod /sklep można kupować za MegaMonety, za zwykłe Monety można kupować u wieśniaków.

/sklep 24|690x365,75%

image|674x500,75%

image|690x260,75%

29|690x365,75%

Z pluginów to tyle. Jest jeszcze parę których tu nie opisałem, lecz są to mniejsze pluginy nie aż tak istotne.

Mamy równie autorski Itemshop w 100% napisany przeze mnie.

Można go zobaczyć pod tym linkiem: https://ekipamc.pl/

A tu screen dla leniwych 😃

image|690x347,75%

TeamSpeak3, tez stoi pod domeną: ts.ekipamc.pl

image|664x500,75%

Plany

Chcemy mocno dopracować tryb Gildie, aby zająć się kolejnym trybem. Póki co nie wiemy jaki to będzie tryb.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

  • Ja (zajmuję się głównie stronami WWW)
  • @McPlay (zajmuje się pisaniem pluginów)
  • Zbucki (niektórzy mogą go znać, czasami pomaga nam przy pluginach)

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Na czas prac VPS KVM+ 4GB Później zwiększenie RAMu.

Co mogę zaoferować w zamian

Reklama w banerze na TS3, reklama na stronie WWW, banner na spawn'ie.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Ja i moje ekipa mamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu, tworzeniu serwerów w minecraft. Robimy to w sumie od ZAWSZE. Teraz postanowiliśmy dopiąć swego i w końcu postawić duży serwe, który osiągnie sukces. Łatwo nie będzie, bo konkurencja jest duża. Ale my damy radę. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania. Nasze tryby może i nie będą "nowe", bo gildie to umówmy się, nie jest coś nowego. Lecz autorskie rozwiązania w postaci plugin'ów, tak mocno urozmaicą rozgrywkę, że gra na naszym serwerze będzie się wyróżniać. Oraz wygodny i przejrzysty ItemShop ładnie się wkomponuje w to jak nas serwer jest pomysłowy i jak dużo ciekawych pomysłów jest na niego wdrażanych.

Pozdrawiamy i czekamy na konstruktywną ocenę projektu.

Zespół EkipaMC.pl

Patbox
Patbox

Nic nowego, było... Dodatkowo paskudny P2W.

Jestem na

Nie

brunoww22
brunoww22 Pionier

Z P2W się nie zgodzę. Da się normalnie grać na serwerze i rywalizować z tymi co kupują w ItemShopie. Nie wydając ani grosza.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Prezentacja obszernie opisana, dużo zdjęć, strona internetowa działa (a nawet SSL 😄), choć przykre że cała strona WWW to tak naprawdę ItemShop xD

Aczkolwiek to nie wystarczy. LvlUp celuje w innowacyjne projekty, unikalne serwery i nowe pomysły. A tutaj widzimy jeden z popularnych trybów serwerów.

Także pomimo ładnej prezentacji - niestety, to nie przejdzie.

EDIT: Naprawdę nie stać was na VPSa? Nie zwróci się po chwili z itemshopu? ;)

Patbox
Patbox

Móc mogą, ale nadal wydając kasę dostajesz przewagę nad innymi.

DoreK
DoreK α-tester v3

brunoww22:

Póki co mamy tylko jeden serwer - Survival + Gildie, chcemy pierw rozwinąć ten serwer i sukcesywnie dodawać nowe tryby. Ambitnie ( :kappa: ). Może więcej na ten temat? brunoww22:

Stanie się jednym z największych network’ów w Polsce. Coś w tym innowacyjnego, bo nie widzę? brunoww22:

Autorski plugin na craftingi:

Wow, nieasmowite.

brunoww22:

Autorski plugin na limity (koxów, refili oraz pereł) Jeśli gracz ma za dużo owych itemów chowają mu się do schowka - /schowek Tu też dużo innowacyjności i unikalności.

brunoww22:

Autorski AntyLogout Noo, szalejecie. Macie generalnie pomysły, na które nikt wcześniej nie wpadł :D

brunoww22:

Mamy również autorski plugin na premium Case, Diamond Case oraz Iron Case. Super, widziałem to na XXXXX serwerach w Polsce.

brunoww22:

Autorski efekty. Polski język trudna język...

brunoww22:

Autorski drop. Nawet drop autorski?! :O

brunoww22:

Stawiamy na innowacyjne rozwiązania. Właśnie widać xD

brunoww22:

Lecz autorskie rozwiązania w postaci plugin’ów, tak mocno urozmaicą rozgrywkę, że gra na naszym serwerze będzie się wyróżniać. Taaa, wyróżnia się... tym samym, co 432908423 innych serwerów tego typu.

brunoww22:

w to jak nas serwer jest pomysłowy Brakuje emoji " :kappa: " na końcu.

Generalnie to dziękuję bardzo za poprawienie humoru 😃

A, zapomniałbym. Na nie =)

Kamilkime
Kamilkime Regularny

brunoww22:

Serwer działa na wersjach 1.8x - 1.12x

Meh, 1.8 - czyli PvP też pewnie to stare głupie 😕

brunoww22:

Zacznę od spawnu, budowałem go ja sam. Zajęło mi to około tydzień.

Nieważne kto budował, nieważne jak długo - po prostu ma być funkcjonalny i przyjemny dla oka

brunoww22:

Nasz serwer wyróżnia się przede wszystkim tym, że mamy ponad 90% autorskich pluginów. I co z tego? Jeśli serwer ma pluginy pobrane z neta, ale jest na nim coś nowego, ciekawego - wolę grać na takim zamiast na jakimś 'autorskim'

image|639x112 Jednak, po zobaczeniu paru komend - śmiem twierdzić że np. gildiami jest FunnyGuilds lub jakiś jego fork

brunoww22:

Na chacie można pisać po wykopaniu 1000 kamienia Bezużyteczne moim zdaniem - nic to nie daje, a zwykły gracz ma problem żeby się z kimkolwiek skontaktować na początku. Szczególnie że 1000 to dość sporo

Ogólnie serwer to nic nowego, widziałem takich już wiele. Itemshop oczywiście p2w, niezgodny z EULĄ, zgłoszony już gdzie trzeba (polecam to też innym). Na pewno nie jest to projekt godny bycia sponsorowanym przez lvlup 😕

Też oczywiście jestem na nie

error
error

Tyle razy tego było, że nawet szkoda marnować czas na komentowanie. NIE

Jakub
Jakub

Więc jedziemy!

brunoww22:

Póki co mamy tylko jeden serwer - Survival + Gildie, chcemy pierw rozwinąć ten serwer i sukcesywnie dodawać nowe tryby.

Fujjjj, po co komu jakiś kolejny serwer z gildiami?

brunoww22:

Serwer działa na wersjach 1.8x - 1.12x

Kto używa jeszcze wersji 1.8.x? Odpowiedź jest prosta; Serwery które są takie same i nic nie wnoszą.

brunoww22:

Stanie się jednym z największych network’ów w Polsce.

XDDDDDDDDDDDDDD Z tymi gildiami oraz wersją 1.8.x co najwyżej możesz sobie reputacje zniszczyć.

brunoww22:

Co udało nam się zrobić:

Zacznę od spawnu, budowałem go ja sam. Zajęło mi to około tydzień.

image.jpg

Co nowego na tym "respie"? Nie sądzę by budowa takiego czegoś zabrała tydzień czasu.

brunoww22:

Autorski plugin na craftingi:

  • CobbleX

2019-03-09_16.06.25.jpg

  • Stone’arka

2019-03-09_16.07.12.png

  • BoyFarmer (kopacz fos)

2019-03-09_16.07.33.png

  • Rzucane TNT

2019-03-09_16.07.43.jpg

  • SuperKox

2019-03-09_16.08.02.jpg

  • Oraz crafting zwykłego Koxa

2019-03-09_16.08.06.png

Autorski plugin na limity (koxów, refili oraz pereł) Jeśli gracz ma za dużo owych itemów chowają mu się do schowka - /schowek

2019-03-09_16.17.15.jpg

image.jpg

Autorski AntyLogout

2019-03-09_16.23.09.jpg

Linia PVP odpycha jeśli ktoś jest w walce (tu dam filmik potem)

Mamy autorskie tools’y

image.png

Tutaj bym musiał dać mase screenów. Więć pokażę tylko priv chat

Mamy również autorski plugin na premium Case, Diamond Case oraz Iron Case.

/case

2019-03-09_16.28.49.jpg

2019-03-09_16.29.40.jpg

Z każdego case’a wypada co innego.

Autorski efekty.

2019-03-09_16.31.22.jpg

2019-03-09_16.32.06.jpg

Na chacie można pisać po wykopaniu 1000 kamienia + cooldown na pisanie na chacie

image.png

Autorski drop.

2019-03-09_16.36.54.jpg

2019-03-09_16.37.16.jpg

Na serwerze mamy Monety oraz MegaMonety. Monety wypadają z kamienia oraz można je wymienić w banku na MegaMonety.

Pod /sklep można kupować za MegaMonety, za zwykłe Monety można kupować u wieśniaków.

/sklep

2019-03-09_16.39.24.jpg

image.png

image.png

2019-03-09_16.44.29.jpg

Z pluginów to tyle. Jest jeszcze parę których tu nie opisałem, lecz są to mniejsze pluginy nie aż tak istotne.

Mamy równie autorski Itemshop w 100% napisany przeze mnie.

Można go zobaczyć pod tym linkiem: https://ekipamc.pl/

A tu screen dla leniwych 😃

image.jpg

TeamSpeak3, tez stoi pod domeną: ts.ekipamc.pl

image.png

Nic nowego, jakieś craftingi zbędne oraz masa rzeczy których być nie powinno.

Teraz ta ciekawsza część.

brunoww22:

Plany

Chcemy mocno dopracować tryb Gildie, aby zająć się kolejnym trybem. Póki co nie wiemy jaki to będzie tryb.

Co można dopracowywać na tym trybie? Myślę, że miałeś tutaj na myśli konfigurację konfigurację plików z internetu tj np:. FunnyGuilds

brunoww22:

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Na czas prac VPS KVM+ 4GB Później zwiększenie RAMu.

Co mogę zaoferować w zamian

Reklama w banerze na TS3, reklama na stronie WWW, banner na spawn’ie.

Czy to robisz sobie jaja?! Co komu da reklama na bannerze serwera TeamSpeak3 czy dopisek na stronie WWW jeśli serwer ma 6 graczy?

brunoww22:

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

brunoww22:

Ja i moje ekipa mamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu, tworzeniu serwerów w minecraft.

Powiadasz macie duże doświadczenie nie ukazałeś żadnych poprzednich projektów które mogą to potwierdzić.

brunoww22:

Robimy to w sumie od ZAWSZE.

Hmmm? Jeśli miałeś 2 lata również to robiłeś? :kappa:

brunoww22:

Teraz postanowiliśmy dopiąć swego i w końcu postawić duży serwe, który osiągnie sukces.

Skąd wiesz, że projekt wypali? Bywa różnie...

brunoww22:

Lecz autorskie rozwiązania w postaci plugin’ów, tak mocno urozmaicą rozgrywkę, że gra na naszym serwerze będzie się wyróżniać.

Nie ma różnicy czy plugin jest autorski czy z internetu. Przyjemną rozrywkę można zapewnić używając pluginów z internetu oczywiście po odpowiedniej konfiguracji.

brunoww22:

Pozdrawiamy i czekamy na konstruktywną ocenę projektu.

Zespół EkipaMC.pl

Również pozdrawiam.

Jestem na NIE

2KKgfx
2KKgfx Regularny

brunoww22:

serwer już stoi pod IP: ekipamc.pl,

Ja tutaj widzę domenę, nie adres IP :thinking:

psycho
psycho

Witam serdecznie,

Wchodząc w temat, po przeczytaniu Twojej prezentacji nie jestem zbytnio zadowolony z ogólnego przedstawienia. Dużo screenów, które ukazują prozaiczne sposoby na ściąganie graczy na serwerach "*HC" (gdzie * oznacza dowolność od easy,treasy, czy inne medium, tredium). Serwer nie jest wyróżniającym się na tle innych, gdyż jest już dużo mniejszych serwerów, które wprowadzają ciekawsze pomysły na ulepszenie rozgrywki. Nie czepiając się szczegółów "stażu" w tym temacie, który tym samym możemy uznać za "fake news" z powodu braku dowodów na poparcie owego stwierdzenia. Przechodząc dalej jeden z Waszych screenów reklamujących Wasz projekt ukazuje jak na moje oko wysoko postawione ego używając superlatyw w celu opisania swojego serwera (najlepszy serwer), a to z góry mnie już odstrasza, bo jak można ocenić co jest najlepsze? Opinie ludzi są różne, więc określenie czegoś najlepszym jest w moim mniemaniu trochę niestosowne, przynajmniej ja czuje się jakby ktoś narzucał mi swoją opinię na temat tegoż serwera. Ale kończąc te emocjonalne dywagacje zapytam jeszcze - czy są to na 100% pluginy, czy dopisane skrypty? Pytam z tego względu, iż widziałem już mocno podobne skrypty na różnych internetowych forach. Idąc w pewność iż Wasz projekt wypali wysuwa mi się na myśl pytanie czy macie już coś oprócz zaplecza techniczego? Z własnego doświadczenia wiem, że startowanie projektu opartego tylko na zapleczu technicznym jest strzałem w stopę, gdyż konkurencja połknie Was bardzo szybko i zaraz zwróci drugą stroną. Zaczynając już koniec mojej recenzji chciałbym prosić o Twoje wyjaśnienie jaki jest sens tworzenia waluty, która jest przedmiotem w grze, nie wydaje Ci się, iż jest to bardzo przestarzała i przeżyta praktyka w momencie, w którym mówimy o ekipie, która tworzy autorskie pluginy i rozwiązania? Osobiście odbieram tą prezentację bardziej jako reklamę samego projektu, aniżeli prośbę o wsparcie jak to pisał Pan Michał (jeśli mogę tak mówić o SystemZ) dopięcie bocznych kółek do startującego projektu, aby mógł on szybciej pokonać barierę nazwijmy ją "barierą kariery", gdyż moim zdaniem jest ona tutaj tylko w małym stopniu. Kończąc mój wywód i przechodząc do końcowej części recenzji przedstawię kilka argumentów popierających moją tezę:

  • Te pluginy już gdzieś widziałem na jakimś serwerze, dokładnie te same. To był typowo hostingowy serwer :v

  • Twoja odpowiedź na dlaczego jest unikalny omija temat prawie do samego końca, ale i tak nie udziela odpowiedzi na postawione pytanie.

  • Unikatowość przez IS? Trochę mało oryginalne.

  • Te autorskie rozwiązania nie są na tyle ciekawe, aby mogły cokolwiek zdziałać. W sumie to są tak naprawdę o ile wierzyć na słowo autorskie pluginy na to co mają inne serwery. Po co wymyślać koło od nowa?

Na koniec kilka pytań (może się ich pojawić więcej) co do projektu.

  • Podaj chociaż 2-3 "ciekawe pomysły" jakie chcecie wdrożyć, aby serwer był unikatowy i przeważał wybór serwera pomiędzy losowym Survival + Gildie (tzw *HC), a Waszym.

  • Czy wiesz, że sprzedawanie wirtualnej waluty za prawdziwą jest niezgodne z EULĄ Minecraft, którą powinieneś znać tworząc serwer, gdyż zgodziłeś się do jej przestrzegania?

Pozdrawiam, psycho.

IceMelt
IceMelt

1.8, nic nowego ani kreatywnego, sklep niezgodny z EULĄ Na nie.

brunoww22
brunoww22 Pionier

Serwer jest od 1.8x do 1.12x.

brunoww22
brunoww22 Pionier

@psycho Na serwerze jedyne pluginy z neta, to WorldEdit,PEX, WorGuard, FunnyGuilds. Nie posiadamy w ogole pluginu script wypraszam sobie takie pomówienia bo nienawidzę skryptów, gdyż obciążają serwer.

DoreK
DoreK α-tester v3

brunoww22:

Nie posiadamy w ogole pluginu script

Bo taki chyba nie istnieje ;)

brunoww22:

Serwer jest od 1.8x do 1.12x. Zło, zło i jeszcze raz zło.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie