Email na LVLUP nie dostarcza wiadomości

Zombie
www, mail
Pantoflarz
Pantoflarz

Posiadam domenę z OVH która kieruje na hosting lvlupa od paru tygodni.

Korzystam z automatycznych wiadomości mail do potwierdzania konta w serwisie. Od paru dni, nagle przestały przychodzić jakiekolwiek maile z całej domeny. 0 logów błędów, nic. Wysyłanie do tych kont działa, wiadomości są dostarczane.

Wie ktoś może czym to jest spowodowane?

EDIT:

Sprawdziłem - automatyczne wysyłanie nie działa. Ręczne wysyłanie z roundcube'a działa, lecz skrypt nie ogarnia.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Korzystasz z mail() czy z konta SMTP skonfigurowanego w skrypcie strony?

Zalecane jest SMTP czyli ten sam sposób który jest w roundcube.

Domyślne wysyłanie bez logowania przy użyciu funkcji mail() może działać bardzo różnie i nie jest to coś co da się poprawić w 100%, jest to po prostu wysyłanie bez uwierzytelniania i takie maile mogą w niektórych przypadkach być odrzucane przez serwer email odbiorcy ze względu na podobieństwo do spamu.

Pantoflarz
Pantoflarz

Oczywiście, używam frameworka CI który używa autoryzację smtp. Szanujmy się, nie przychodził bym z tym gdybym używał zwykłej funkcji mail.

Próbowałem wymusić różne sytuacje lecz maile po prostu nie chcą dochodzić wogóle.

Po sprawdzeniu po kolei wszystkich opcji, odnalazłem błąd -

stream_socket_enable_crypto(): SSL operation failed with code 1 OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed

który pojawia się przy enkrypcji SSL czy TLS - gdy wyłącze enkrypcję, skrypt działa jak należy.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Z tego co mi wiadomo certyfikat dla systemu mailowego jest wystawiony na localhosta (self-signed). W Gmailu (apka na Androida), aby dodać konto mailowe z hostingu WWW muszę wymusić używanie takowych certyfikatów - inaczej nawet nie zaloguje. Być może to jest przyczyna.

Pantoflarz
Pantoflarz

Nie za bardzo rozumiem - wszystko jest robione z localhosta, skrypt odpalany jest z hostingu www.