Essentials /spawn

Pytania i problemy
xButi
xButi

Hej, bo pewien problem, ustawiłem sobie /setspawn z pluginem Essentials, i gracze bez OP nie mogą tam niszczyć, czy wie ktoś jak to wyłączyć?

igoyek
igoyek

Mógłbyś pokazać swój plik server.properties? Prawdopodobnie w jego konfiguracji ustawiłeś spawn-protection na inną wartość niż zerowa. Dodatkowo warto sprawdzić jaki poziom uprawnień posiada operator na Twoim serwerze.

igoyek
igoyek

Posiadasz wtyczkę EssentialsAntibuild?

igoyek
igoyek

Jaka wiadomość jest wyświetlana podczas niszczenia bloków przez operatorów?

chix
chix

To lepiej ją usuń i zamiast tego używaj WorldGuard.

chix
chix

Chyba tego chcesz nie? Żeby nikt nie mógł ci zgriefować spawna? Jeśli nie, w configu essentials zmień wartość spawn-protection czy jakoś tak. Nie wiem, używam worldguarda w tym celu /shrug

igoyek
igoyek

Essentials AntiBuild w mojej opinii nie jest dobrą wtyczką. Zamiast tego mógłbyś użyć WorldGuard i miałbyś problem z głowy.

chix
chix

Masz rację :kappa:

Wytłumacz dokładnie co chcesz osiągnąć.

xButi
xButi

chix:

To lepiej ją usuń i zamiast tego używaj WorldGuard.

Od kiedy w WorldGuard jest możliwość ustawienia /setspawn?

aggankx
aggankx

Jeeez, setspawn jest w EssentialsSpawn

EssentialsAntiBuild to dziadostwo którego się nie używa! Zamiast tego tworzysz sobie region world guardem którego nie mogą niszczyć gracze a na reszcie terenu pozwalasz niszczyć, proste :v

Blox61
Blox61

Witaj! Chyba nie zrozumiałeś... Kolega zaproponował WorldGuard zamiast Essentials AntiBuild. A ze swojej strony jestem w stanie również zaproponować stworzenie regionu i nadanie mu flag używając właśnie WorldGuarda. Natomiast za komendy /spawn i /setspawn to z tego co pamiętam jest odpowiedzialny Essentials i Esentials Spawn.

Pozdrawiam!

Axerr
Axerr

Usuń EssentialsAntibuild, zastąp go WorldGuardem, który do prawidłowego działania musi mieć kompana - WorldEdita. Komendy /spawn oraz /setspawn pochodzą z pluginu EssentialsSpawn. Podsyłam szczegółowy poradnik przedstawiający jak zabezpieczyć określony region używając WorldGuard: https://www.youtube.com/watch?v=pYAk38Hekqg

chix
chix

Nie słyszałeś?

Usuń wtyczkę EssentialsAntibuild to gracze będą mogli niszczyć.

Ta odpowiedź już wcześniej się pojawiła.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.