EULA - czy takie coś narusza “EULĘ”?

Zombie
minecraft
Kukubaczek
Kukubaczek

A więc tak: hypixel posiada coś takiego, że jeżeli na arenie przebywa VIP (lub wyższa ranga) to każdy gracz dostaje bonus +15 coinsów za jednego VIPa (lub coś wyższego). Jeżeli jest coś wyższego niż MVP to +5 xp. Według mojangu

"Selling experience or item "boosters" that affect only the purchasing player" - narusza eulę.

Ale jakby zrobić coś takiego, że na serwerze survival "booster" na drop złota z stone dotyczy każdego gracza w promieniu 5 kratek (lub mniej :D) od osoby, która zakupiła tą usługę? Czy takie coś również (podobnie jak w przypadku Hypixela) by nie naruszało euli?

AutomattPL
AutomattPL

Na pewnym serwerze hardcore, spotkałem się z boosterem, który zwiększał drop na całym sektorze (czyli bodajże obszarze o rozmiarach ~500x500), co oznacza, że takie rozwiązanie raczej by nie było sprzeczne z EULĄ.

Mówisz jednak o rozwiązaniu "... w promieniu 5 kratek (lub mniej)", co teoretycznie może dawać korzyści także dla gracza kopiącego obok, ale w praktyce - jak tu kopać tak blisko siebie? Według mnie, mieliby podstawy, żeby się do tego przyczepić niestety, ale to tylko moje zdanie :).

Jebanany
Jebanany

Tak swoją drogą, nie zajmuję się już Minecraftem, a TeamSpeakiem. W ogóle Mojang sprawdza takie rzeczy?

Kukubaczek
Kukubaczek

@up Od tygodnia, moze dwóch zaczęli sprawdzać i blokować serwery u klientów na wersji 1.9.3+.

@Topic Tak, wiem, ze to w praktyce nie ma większego zastosowania, no ale nie ma ustalonego limitu jakiegoś. Hypixel ma na jedną arenę bonusy, czyli teoretycznie mozna tez zrobic na jeden chunk.

Kukubaczek
Kukubaczek

Swoją drogą gdyby zrobić coś takiego, że ranga np. VIP dostaje /kit które nie daje im do ekwipunku itemów, ale dropi pod nimi? W praktyce każdy może to dostać, jest to dla każdego bonus - w praktyce przecież jeżeli wyjdzie poza teren spawnu nie ma szans, żeby te przedmioty ktoś mu wziął.

Jebanany
Jebanany

Nie chce mi się wierzyć, że Mojang takie coś kontroluje. W ogóle nie wiem z jakiej paki tak się stało. I tak serwery zbijają krocie forsy na sklepach itp, a na dobrą sprawę większość sprzedaje "monety" czy jakiekolwiek inne waluty, za które potem coś się kupuje. Więc na dobrą sprawę nie sprzedaje się przedmiotów, a jedynie pieniądze, a co lepsze takie na stronie, do portfela, które dopiero później wymienia się na usługi. Jednym słowem, pic na wodę fotomontaż. Chyba ich trochę zabolało jak zobaczyli ile ludzie kasy robią na serwerach. I czy przypadkiem nie Microsoft to wprowadził?

Kukubaczek
Kukubaczek

No Microsoft jest wlascicielem Mojang, wiec to oni wprowadzili. Poczytaj na necie, jest nawet formularz do zgłaszania serwerow, potem dodawane są na czarną listę i blokowane przez klienta minecraft 1.9.3+. A Hypixel i tak będzie wiecej (jak nie wiecej to dużo) zarabiał od mojangu itp (u nich sam VIP kosztuje 80 zł, a są jeszcze rangi nawet po 400 zl ^^ I boostery czy zwierzaki do kupienia (np. Pandy).

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Mojang rozpoczął wielką walkę z serwerami łamiącymi EULA, [u]od wersji 1.9.3[/u] client sprawdza specjalną blackliste serwerów, jeśli twój serwer na niej jest... nie połączysz się, zamiast tego otrzymasz błąd.

Mojang nie szuka takich serwerów oczywiście sam, gracze zgłaszają takie serwery sami, za pomocą prostego formularza, więcej tutaj:

https://help.mojang.com/customer/en/portal/articles/1647288-servers-that-violate-commercial-use-guidelines

Link do listy zablokowanych serwerów:

https://blocklist.tcpr.ca

Podobny wątek:

https://lvlup.rok.ovh/t/blokada-serwerow-minecraft-w-wersji-1-9-3/326

Maaati
Maaati

Hmm ... To się wtrace :) A mi się wydaje że to takie tylko buum mojangu żeby pokazać że coś robia... Jestem po wielu rozmowach na temat euli i koniec konców jest tyle metod ominiecia tej licencji że szok :slight_smile:

xnerdian
xnerdian

Raczej narusza.