FairGames.net.pl - Sieć serwerów VIA

Zombie
współpraca-odrzucone
anon53793862
anon53793862

Nazwa projektu undefined FairGames.net.pl - Serwery gier przeglądarkowych tworzonych z pasji do gier przez dwoje ludzi którzy rozwijają się jeszcze mocniej. Cel Zapewnienie rozrywki na profesjonalnym poziomie. Co udało nam się zrobić Serwer Hero Zero, Prawie dokończyć pisać pliki Shakes and Fidget (Najnowsza wersja). Plany Planujemy rozszerzyć naszą sieć o wiele gier przeglądarkowych typu margonem oraz wiele innych Osoby/organizacje biorące udział (linki) @Matix8981 Reveres (Nie posiada konta na forum) Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) Serwer VPS OpenVZ 4GB (Jeżeli @SystemZ będzie chciał to może dać pakiet KVM) Pytacie dlaczego vps a nie hosting WWW? Aktualnie posiadamy serwer Hero Zero i niedługo startuje Shakes and Fidget oraz co planujemy zrobić jest w planach. Co mogę zaoferować w zamian

  • Polecanie hostingu LVLUP.pro
  • Podpięcie sklepów SMS pod API LVLUP.pro
  • Bannery na naszej stronie Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Jesteśmy ekipą zgraną która posiada umiejętności aby rozwijać serwery dalej, u nas na serwerach nie grają tylko Polacy dlatego że posiadamy jedyny na świecie serwer do gry Hero Zero gdyż żadnego innego nie ma (mieliśmy nazwy projektu jak argium.pl, maxgame.net.pl). Rozwijamy dalej nasze serwery aby można było grać bez bugów i wielu innych problemów.
koweq
koweq

Bardzo ciekawie to wygląda, muszę powiedzieć że nawet mnie to zainteresowało :)

anon10657637
anon10657637

Jakieś publiczne repozytoria posiadacie? Jestem zaintrygowany, a jak jeszcze macie jakies rzeczy open-source, to miodzio.

anon53793862
anon53793862

Nie udostępniamy naszego kodu

anon10657637
anon10657637

Nawet bibliotek i pobocznych wtyczek z których korzystacie? Ani driver'a do jakiegoś durnego API? Szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Projekt na neutral jak dla mnie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

anon53793862:

OpenVZ 4GB

Przecież to wydatek mniej niż 20zł :kappa:

anon53793862:

pakiet KVM

To już jest co innego, prawie 60zł 😛

No okej, lecz czy to mogłoby się zwrócić? Widzę, że chcecie podpiąć sklep pod API lvlup.pro, lecz czy ludzie będą tam coś kupować?

Na chwilkę obecną projekt mi się podoba :slight_smile:

Lecz Andrzeju, kto to wyklepie? OVZ nie ma ochrony zaawansowanej DDoS (ma, lecz podstawową).

anon53793862
anon53793862

@DBanaszewski Mamy duże zainteresowanie serwerem więc raczej tak. Żadna ochroną od OVH nie jest dobra, nie mamy żadnych konkuręcji więc iptables wystarczy i fail2ban aby powycinać ataki. Co do tych 20zł i 60zł, mój budżet teraz jest okrojony więc nie mam jak w to zainwestować.

LinGruby
LinGruby Pionier

anon53793862:

nie mamy żadnych konkuręcji więc iptables wystarczy

o iptables na OpenVZ możesz zapomnieć

anon53793862
anon53793862

To wiem

anon10657637
anon10657637

anon53793862:

Żadna ochroną od OVH nie jest dobra

Szkoda, że lvlup korzysta z maszyn OVH.

Dziurexik
Dziurexik

anon53793862:

Żadna ochroną od OVH nie jest dobra

Jak dla Ciebie ochrona od "Vectry"( na polskich serwerach ) dla ovh anty-ddos ma zapore do 1500gb/s jak jest słaba to pozdro...

anon53793862
anon53793862

To jest temat współpracy z LVLUP nie dyskusja technologiczna, nie róbcie offtopicu

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jakieś screeny z działania, cokolwiek, strona demo?

anon53793862:

Żadna ochroną od OVH nie jest dobra

Nie zgodzę się z tym, antyddos game jest całkiem niezły ;)

Oczywiście trzeba pamiętać, że to nie jest ochrona przed atakami aplikacyjnymi.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Plus za dodanie jakiegoś loga na górze, to jest w końcu jakaś oryginalność. Jeśli chodzi o OpenVZ to jest ode mnie minus xD #tylkoKVM Taki w sumie serwer gry w innej grze, znam te przypadki. Czy HeroZero lub coś innego to dobry pomysł to się nie wypowiem. To nie moja kwestia. Taka neutralna opinia ode mnie, za bardzo nie mam co napisać.

anon53793862
anon53793862

Mogę prosić o wypowiadanie się wyłącznie na temat ? Jeżeli chcecie zobaczyć bo serwer Hz to HTTPS://Hz.fairgames.net.pl

koweq
koweq

anon53793862:

Hz.fairgames.net.pl

No, apache działa ale przy https to już nie chce działać :v

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Apache działa poprawnie. Potwierdzam.

A już tak bez żartów to https ma błąd z certyfikatem, nie dowiem się co jest na stronie.

anon53793862
anon53793862

Postaram się naprawic certyfikat SSL. Hosting ma ciągle jakieś problemy 😕 i ludzie wychodzą przez to.

anon53793862
anon53793862
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Aby otrzymać 50,000 oponek, po założeniu konta w grze musisz je aktywować emailem.

Czy ta strona to jeden wielki reflink?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

anon53793862:

Shakes and Fidget

Czy posiadasz stosowne pozwolenie od autorów by korzystać z ich pracy i marki?

Nie mam pewności czy Shakes & Fidget to znak towarowy ale obecnie z tej nazwy korzysta firma Playa Games GmbH wierząc danym na oficjalnej stronie gry. Tak czy inaczej twoje korzystanie z tej marki raczej ciężko będzie obronić w sądzie skoro inna firma korzysta z niej od ~2009 roku.

Z drugą grą którą opisałeś - Hero Zero też mam podobne zmartwienia.

Jeśli pokazałbyś że stworzyłeś rozsądną grę przeglądarkową od postaw to zaakceptowałbym ten projekt praktycznie od razu.

anon53793862
anon53793862

To są serwery gier prywatnych. Mamy swoje napisane pliki serwerowe od 0. @SystemZ mogę ci pokazać urywki kodu, planujemy też stworzyć swoją autorską grę tylko aktualnie szukamy grafików

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ale pliki .swf nie należą do was, a nie wydaje mi się, żeby firma odpowiedzialna za takie Hero Zero zezwalała na użycie ich gdzieś poza swoimi serwerami. Myślę, że są objęte prawami autorskimi :V

anon53793862
anon53793862

Na lvlup stoi takich serwerów Shakes and fidget z 15 więc

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To, że ktoś takie serwery postawił nie oznacza, że legalnie korzysta z zasobów firmy do której należy gra. Jest gdzieś na oficjalnej stronie napisane, że można z tego korzystać na własnych lub jest to objęte jakąś licencją opensource zezwalająca na komercyjne użycie?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

To że sobie stoją to raz, a projekt podbity przez SystemZ to takie oficjalne potwierdzenie i zgoda na to co się dzieje. Jak się zacznie problem prawny to Ty się zwiniesz w siną dal, a właściciel hostingu beknie, o ile dobrze rozumiem prawa autorskie ;d

Chyba że to jakaś licencja co zezwala na komercyjne użycie, ale wątpię w to.

anon53793862
anon53793862

Żadne serwery nie są legalne . SystemZ nie odpowiada za to , playata najpierw wysyła email i później inteiuje w sprawe

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

anon53793862:

Żadne serwery nie są legalne

Aylin:

projekt podbity przez SystemZ to takie oficjalne potwierdzenie i zgoda na to co się dzieje

skoro sam nawet to potwierdzasz, wyczuwam odrzucenie projektu (ps. pewnie werdykt już jest taki od wypowiedzi Michała)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czekałem przynajmniej na upload .pdf dokumentu ze zleconą przez Ciebie analizą prawną. Niestety tej brak więc muszę odrzucić.