Firewall na iptables nie działa

Pytania i problemy
chix
chix

Cześć! Mam pewien problem jeśli chodzi o konfigurację firewalla na moim serwerze. Podążam za tym poradnikiem: https://lvlup.rok.ovh/t/kompleksowy-poradnik-dotyczacy-bezpieczenstwa-serwerow-minecraft/13696

Bungee u mnie jest pod 25565 a serwery od 11111 do 11114

ale gdy wpisuję komendę iptables -I INPUT ! -s 25565 -p tcp --dport 11111:11114 -j DROP ludziom wyświetla się taki komunikat:

[18:20:57] [Netty Worker IO Thread #2/WARN]: [FlameCord] Tried to get translation 'timeout' from     messages.yml file but wasn't found. Please try resetting this file or report to a developer.
[18:20:57] [Netty Worker IO Thread #2/INFO]: [chix_] disconnected with: Could not connect to a default or fallback server, please try again later: 

Porty sprawdzałem kilkukrotnie, wygląda na to że tam wszystko jest poprawnie.

Ktoś może mi pomóc z tym?

Kamil02167
Kamil02167

$BUNGEE_IP - ip bez portu

chix
chix

IP serwera czy localhost? Do proxy można się dostać, ale proxy nie widzi lobby i innych serwerów.

chix
chix

Znalazłem odpowiedź samemu.

Replace $BUNGEE_IP with the IP of the server running BungeeCord, if your Minecraft server(s) and Bungeecord are on the same physical server, this IP will be 127.0.0.1.

Kamil02167
Kamil02167

Jeśli serwer jest na tej samej maszynie wirtualnej to nie ma sensu robienie firewalla, wystarczy w server.properties i config.yml wpisać 127.0.0.1

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.