[FIX] Minecraft Server Crasher (WorldEdit)

Zombie
luxDev
luxDev Pionier

####Hej temat na szybko, w WorldEdicie jest dziura w komendzie - poprzez nieprawidłowe użycie //calc (do obliczania równan matematycznych) można przeciążyć serwer co skutkuje "wywaleniem"

Podam wam przykład komendy (całego nie podam :) ): //calc for(i=0;i<256;i++){for(j=0;j<256;j++){for(k=0;.....

Jak to naprawić?

Są dwie możliwości - zaktualizować WorldEdit (do minimum 5.6) albo zablokować te komendy: //calc, //calculate, //eval, //evaluate

Mam nadzieję że pomogłem komuś :)

NNorbertPL
NNorbertPL

Nie zapomnijcie o zablokowaniu takich komend także jak: /worldedit:/calc itd. :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podeślesz komende na PW? Chciałbym zobaczyć, czy u mnie czasem to nie działa xD A wracając do sedna wątku, jest to problem głównie serwerów creative z worldeditem, czyli grono się zawęża :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie, to problem wszystkich serwerów z worldeditem w konkretnych wersjach. Komenda nie posiadała uprawnień. W 6.1.5 już są.

anon82750602
anon82750602

U mnie np. wszystkie komendy WorldEdita usunięte są w kodzie.

[tu był pewien pomysł ale usunąłem by dzieciaki się nie bawiły]

luxDev
luxDev Pionier

Nie podpowiadaj bo będzie gorzej 😦:

luxDev
luxDev Pionier

Zastanawiam się (nie zagłębiałem się w ten temat) po co to jest zrobione w ten sposób?..

https://github.com/sk89q/WorldEdit/blob/master/worldedit-core/src/main/java/com/sk89q/worldedit/command/UtilityCommands.java#L518

ziemniakYt
ziemniakYt

Jak to zablokować?

luxDev
luxDev Pionier

luxDev:

Jak to naprawić?

Są dwie możliwości - zaktualizować WorldEdit (do minimum 5.6) albo zablokować te komendy: //calc, //calculate, //eval, //evaluate

Wyraźnie napisane :)