FlameSpeak - Turniej 5v5

Zombie
współpraca-odrzucone
Pantoflarz
Pantoflarz

undefined

Nazwa Projektu

Rocznicowy Turniej 5v5 w CS:GO na Serwerze FlameSpeak.PL

Cel

15 grudnia tego roku mija pierwszy rok od powstania naszego autorskiego Serwera TeamSpeak. W między czasie powstał mój autorski pBOT, API oraz Panel - który w tym momencie rozbudowujemy o nowe funkcje. Oprócz TeamSpeaka, chcemy zintegrować Steam (CS:GO właśnie), grę League of Legends oraz Minecraft. W ramach rocznicy, chcieliśmy zaprezentować nasz system pod turnieje w CS'a i efekt pracy kilku osób z ostatnich paru miesięcy.

Turniej ma odbywać się przez 4 dni - w dniach 8,9,10 oraz 15 Grudnia.

Liczbę drużyn przewidujemy na 16 (+ 2 rezerwowe) - oczywiście, ta liczba może ulec zmianie jeśli pojawi się duże zainteresowanie, lecz na dzień dobry stawiamy sobie to za cel minimalny.

Jak to będzie wyglądać?

Łącznie wychodzi maksymalnie 41 meczy.

Turniej, w fazie "grupowej", będzie rozegrany systemem szwajcarskim. Oznacza to więc:

33 mecze BO1 (gwarancja minimum 2 meczy dla każdej drużyny) 6 meczy BO3 (ćwierć-finały i pół-finały) 1 mecz BO5 (finał)

Aktualnie zastanawiamy się jeszcze nad meczem o 3-miejsce w systemie BO3. Jeśli bylibyśmy w stanie dostać maszyny, pieniądze które poszłyby na maszyne poszłyby na nagrody za owe 3 miejsce.

8, 9 i 10 grudnia miałyby zostać rozegrane fazy grupowe w owym systemie szwajcarskim, z finałem w dniu rocznicy, czyli 15 grudnia wieczorem.

Co udało nam się zrobić

W tym momencie, gotowy jest cały proces łączenia kont Steam oraz Counter Strike. Dodatkowo, zrobiliśmy już sekcję dla drużyn - typu tworzenie, edycja, dodawanie, zmiana avataru drużyny itp.

Pozatym, napisany jest już panel dla Administratora do zarządzania wydarzeniem - może edytować daty końca zapisów, wstawiać regulaminy, wysyłać powiadomienia.

Plany

Aktualnie, pracujemy już stricte nad backendem CS'owym. Nasz Query Lolek pisze system który będzie automatycznie konfigurował serwer pod CS:GO - w tym definicja map, whitelisty, zapisywanie statystyk.

Ja osobiście dokańczam stronę - mam jeszcze do zrobienia głosowanie na veto map i przekazywanie danych do bazy danych aby serwer mógł je odczytać.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Wszystkie systemy są pisane przez nas. Szukamy tylko hostingu / osoby która byłaby w stanie zasponsorować maszynę. Dlaczego? Nasze pieniążki przeznaczamy na nagrody (przypomnę że pula nagród ma wynieść 500zł) oraz przeznaczamy swój czas na dopielęgnowanie całości - a wbrew pozorom jako web developerzy i Technicy, to dość dużo do poświęcenia względem innych, nawet płatnych projektów.

Zarobku z Serwera nie ma - do czasu rocznicy będzie wprowadzony sklep, lecz tu nie o pieniądze chodzi. Chodzi o sam fakt że nie dysponujemy aż tak dużymi finansami żeby zaraz od ręki kupić np. dedyka pod taki turniej.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

KVM GAME PRO+

4GB RAM 2vCPU 25GB SSD

x2 - czemu dwie? Aby płynniej prowadzić turniej.

Plan jest taki, że na każdym byłyby po 2 serwery 128 tickrate do CS'a. Daje to 4 potencjalne serwery do gier. 3 chcielibyśmy używać w tym samym czasie, 1 trzymać jako backup w razie problemów.

Maszyny te potrzebowalibyśmy na okres maksymalnie 14 dni, a nie 30. Optymalnie, chcielibyśmy mieć maszyny od 2 do 16 grudnia aby dać nam czas na ostatnie szlify, testy oraz żeby brać pod uwagę to że jednak w tygodniu mamy mniej czasu z uwagi na studia oraz szkołę.

Co mogę zaoferować w zamian

Na serwerach pod grę, chcemy dodać własne akcenty - dodać między innymi grafiki nasze, oraz lvlup.pro gdyby padła zgoda na współpracę. Pozatym, grafiki z potwierdzeniem iż to lvlup jest sponsorem maszyn widniałyby na stronie www - którą odwiedza około 200 osób dziennie według tej strony. Reklama również pojawiłaby się na naszej Grupie Steam oraz na Facebook'u - owszem, mniej popularne platformy w naszym przypadku, lecz zasięgi postów sięgające kilkuset osób które zapewnią nie mały rozgłos.

Turniej otwarty byłby również dla osób z poza Polski - ponieważ osobiście mieszkam w Wielkiej Brytanii a Lolek w Stanach, jesteśmy w stanie zapewnić dość szeroki rozgłos w sferze reklamy marki lvlup, co na pewno przyczyni się do rozwoju poza terenem Rzeczpospolitej. Strony w wersji Angielskiej nie mamy, lecz w przygotowaniu na osoby dla których Polski nie jest pierwszym językiem mamy przygotowany troszkę inny sposób łączenia i interakcji z nami :)

Na codzień korzystamy z maszyn LVLUP pod nasze API, stronę oraz backend TeamSpeak'owy - tworzymy więc również żywą reklamę, i w tej sferze jesteśmy również w stanie nawiązać współpracę w której na dłuższą metę moglibyśmy reklamować firmę lvlup.pro.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Cóż. Zacznę może od początku. Jako Właściciel, zajmuje się teamspeakiem od prawie 3 lat - flamespeak to mój 2 porządny projekt, który został przekształcony ze starego ts-pl.pl (jeśli ktoś jeszcze kojarzy starego skunksa, to pozdrawiam :D). Stawiamy na jakość, nie ilość - Serwer istnieje od grudnia 2016, a ostatnio przebiliśmy 300 osób na serwerze. Dlaczego? Opieramy się na różnych środowiskach, nie tworzymy masówki, nie rozdajemy kanałów, permisji, botów czy innych rzeczy na prawo i lewo. Prowadzimy serwer uczciwie oraz z przekonaniem że tworzymy projekt w który wierzymy nie tylko my, lecz jednak te kilkaset osób które nas dziennie odwiedza.

Od samego początku rozwijamy własne technologie - boty, strony, panele. W przeszłości pojawiały się pod różną odsłoną, w przyszłości na pewno pojawią się pod kolejnymi. Rzecz w tym, że osiągamy rzeczy które dla niektórych są nie osiągalne - między innymi mówię tutaj o łączeniu kont z CS'em czy LOL'em, pokazywanie rang na Serwerze, tego typu bajery. Narazie bajery, plany są takie aby stworzyć ogólny system pod graczy różnego rodzaju - mówimy tu nawet o Metinie, Minecrafcie, PUBG czy Team Fortress 2. Jest nas tylko dwóch techników, więc robimy co możemy - nic na siłę, wszystko ma być jednak dopracowane na ostatni guzik - w tych czasach, wydaje się że dla niektórych to zadanie nie do wykonania :P

Uważamy za priorytet stworzenie tego typu systemów, aby z czasem częściej organizować tego typu turnieje, w których jesteśmy w stanie przekazać pieniądze na faktyczne nagrody w postaci konkretnych rzeczy, a nie np. rangi VIP na teamspeaku na 30 dni. Dlatego też widzimy możliwość dalszej współpracy nie tylko w sferze CS'owej - mówimy tutaj również o potencjale innych gier o których wspominałem wyżej.

Przedewszystkim jednak, chcielibyśmy pokazać że z "tylko" serwera głosowego można dość dużo wycisnąć, w "języku" który każdy bagatelizuje - PHP. FlameSpeak jest pięknym zwieńczeniem naszych młodych karier, i nie wątpię że jest początkiem naszego dalszego rozwoju i dążenia do samo doskonalenia.

Oczywiście, zrozumiemy jeśli nie jest to typ współpracy który lvlup oczekuje, poszukuje, poleca - jednakże, nie mamy nic do stracenia, a może akurat nasz projekt przypadnie do gustu. Owszem, rozmowy były prowadzone z zagranicznymi firmami i sponsorami, lecz większość oczekiwała usunięcia naszej marki z turnieju i podpisania pod nich, na co się nie zgodziliśmy (w zamian i tak oferowali śmieszne nagrody oraz nakładali obowiązki związane z serwerami oraz reklamą na YouTube i platformach u znanych osób, więc tym bardziej z naszej perspektywy nie było warto).

undefined

Pokaże Wam troche jak to wygląda "od kuchni". Statystycznie, panel jest w wersji BETA - a i tak mamy już prawie 200 kont w mniej niż miesiąc - jak na serwer teamspeak, to dość dużo.

https://scr.hu/WaGMq7

https://scr.hu/Rv8J1N

https://scr.hu/81Ym7r

https://scr.hu/l24GO2

https://scr.hu/dX8pJ3

https://scr.hu/5AyDDM

https://scr.hu/XgRYOG

https://scr.hu/604Dn2

https://scr.hu/e62rgj

Oficjalnie proszę i przepraszam - nie operuję językiem Polskim urzędowo ani formalnie, gdyż w zamian posługuje się językiem Angielskim. I tak, w Polsce nie chodziłem nawet do podstawówki, więc możliwe, że popełniam błędy z poziomu owej szkoły. Prosiłbym jednak aby nie skupiono się na wytykaniu owych błędów i naśmiewaniu się z tego powodu, a o pewien dystans i retorykę związaną z tematem i turniejem a nie moją osobą.

W razie potrzeby dodatkowych informacji, zapraszam do dyskusji lub ewentualnie do wpadnięcia i zobaczenia naszych osiągnięć "na żywo" :slight_smile:

Pozdrawiam,

Pantoflarz

Konkol
Konkol

Jak najbardziej mogę polecić tego użytkownika jak i jego działalność na tym forum jak i serwerach teamspeak 3 uważam że ten turniej będzie największym turniejem na scenie serwerów ts3 gorąco polecam! 😉

Pantoflarz
Pantoflarz

API jest chwilowo niedostępne z przyczyn odemnie niezależnych - VPS zdaje się mieć jakiś problem z łączeniem z siecią, z tego co zdołałem ustalić, chodzi chyba o problem z routingiem (niby ssh łączyć się "mogę", w praktyce jest to wolne jak żółw, a o ftp mogę zapomnieć). Mam nadzieję że do rana wszystko wstanie i będziemy mogli znów korzystać z panelu oraz strony (są to rzeczy które są ze sobą połączone) lecz są na osobnych maszynach. Ticket w tej sprawie został już złożony.

Proszę o wyrozumiałość 😃

luxDev
luxDev Pionier

Ja chętnie znalazłbym czas z kumplami żeby pojawić się na turnieju.

Temat jest świetnie dopracowany wszystko wyjaśnione tylko niestety mam przeczucia że nie przejdzie ponieważ jak sam wspomniałeś nie ma zarobku z serwera.

Ale jestem jak najbardziej na tak :>

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dużo czytania, ale mimo wszystko FlameSpeak jest bardzo porządnym TSem, a turniej jest ciekawą propozycją. Niestety nie rozpiszę się tak jak ty, ale moje zdanie jest całkowicie na tak dla przejścia projektu. Nawet jeśli sponsoring tych VPSów nie przyniesie zysku, to będzie to i tak dobra forma reklamy, jak w CS na przykład pod informacjami o graczu w trybie Spectatora można umieścić banery :D Powtórzę, jestem na tak :)

Pantoflarz
Pantoflarz

Temat do zamknięcia.

Z powodu ostatnich problemów z maszynami od lvlupa które nas spotykały coraz częściej, niestety zdecydowałem się na zmiane hostingu i zaprzestanie korzystania z usług tej firmy.

Pozdrawiam, życzę sukcesów :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt odrzucony.

Wyjaśniając poprzedni post: Nie mogłem potwierdzić że był to problem po stronie lvlup.pro. Faktem jest że wyłączony przez klienta VPS po prostu nie może działać i jest to zjawisko naturalne że jego usługa nie działa kilka dni skoro VPS był wyłączony kilka dni.