Forum EN lvlup.pro - pod jakim adresem powinno się znaleźć?

LVL UP - forum
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Od pewnego czasu np. podczas tworzenia panelu v3, wszystko jest dostosowywane tak aby obsługiwać dwa języki lub więcej czyli obecnie język polski oraz język angielski.

Coraz częściej otrzymuję tickety w języku angielskim, jest też podstawowa angielska wersja językowa strony lvlup.pro (powstała niedawno w czerwcu), sądzę że jest to dobry czas na wprowadzenie również angielskiego forum.

Obecne mechanizmy działania Discourse nie wystarczają do tego aby obsługiwać więcej niż jeden język na forum w odpowiedni sposób tak aby wszyscy byli zadowoleni. Nie zapowiada się także aby to miało się zmienić gdyż znacznie wzrasta pogmatwanie językowe oraz dezorientacja użytkowników.

Dlatego też sądzę że najrozsądniej utworzyć nowe forum pod innym adresem.

Przeważająca część klientów będzie korzystać nadal z obecnego forum gdzie znajdą przydatne informacje i będziemy mogli dyskutować na różne tematy tak jak to mieliśmy okazję robić przez już ponad rok, zaś w międzyczasie powstawać będą odpowiedniki obecnych poradników na drugim forum tak aby za jakiś czas stanowić dobrą pomoc dla klientów zagranicznych oraz osób trafiających tu z wyszukiwarek w poszukiwaniu rozwiązania ich problemów które zazwyczaj dotyczą konfiguracji VPS.

Oczywiście każdy użytkownik obecnego forum będzie mógł założyć konto na nowym forum i udzielać się na obu do czego z resztą zachęcam :slight_smile:

I teraz mam do was prośbę, czy pomoglibyście mi z ustaleniem adresu pod jakim powinno być nowe forum? Rozważałem kilka nazw, zerkałem na inne serwisy i póki co mój faworyt to

  • talk.lvlup.pro

Myślałem nad

  • forums.lvlup.pro

Lecz sądzę że to wprowadzałoby zamęt gdyby osoba pominęła "s" i trafiła na wersję PL.

Można też konkretnie użyć

  • discourse.lvlup.pro

Lecz myśląc przyszłościowo nikt nie wie czy potem nie nastąpi migracja na inny silnik forum tworząc niezgodność nazwy linku z zawartością.

Oczywiście ta opcja poniżej jest już zajęta :slight_smile:

  • forum.lvlup.pro
koweq
koweq

talk.lvlup.pro jest zdecydowanie najprostszym i najlepszym wyborem :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Normalnie powiedziałbym forums, ale to zbytnio podobne do polskiej wersji, więc talk będzie idealne.

anon10657637
anon10657637

Może en.forum.lvlup.pro i pl.forum.lvlup.pro, a forum.lvlup.pro to statyczna strona z wyborem wersji językowej?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Moim zdaniem to byłyby zbędne znaki w nazwie D:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A nie dało by się zrobić forum.lvlup.pro/en i /pl ? Lub po prostu wybierajka języka na górze?

luxDev
luxDev Pionier

Też byłbym za, ale nie wiem czy to możliwe :)

Ewentualnie talk.lvlup.pro

anon82750602
anon82750602

community.lvlup.pro i ew. pl. i en.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przenoszenie obecnej wersji odpada ze względu na możliwy negatywny wpływ SEO, no i generuje to zamieszane. W ten sposób póki co nie decyduję się na pl.forum.lvlup.pro i en.forum.lvlup.pro.

community.lvlup.pro jest okej, tyle że IMHO trochę długie i łatwo się pomylić przy wpisywaniu. Ale zdecydowanie trafia jako plan B.

luxDev
luxDev Pionier

jak dla mnie community.lvlup.pro jest okej, niby długie ale szybko się wpisuje, aktualnie u mnie to wygląda tak

  1. community.lvlup.pro
  2. talk.lvlup.pro
DoreK
DoreK α-tester v3

Sądzę że community.lvlup.pro jest najlepszym wyborem i chyba najczęściej używanym w angielskich forach :)

LinGruby
LinGruby Pionier

To ja tradycyjnie ;-) swoje 3...

moim zdaniem nie ma co kombinować dodać dział

Language English

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie jest głupie, ale...>SystemZ:

Obecne mechanizmy działania Discourse nie wystarczają do tego aby obsługiwać więcej niż jeden język na forum w odpowiedni sposób tak aby wszyscy byli zadowoleni.

LinGruby
LinGruby Pionier

to podam przykład że można i to więcej języków

https://forum.manjaro.org/

mnie o coś takiego chodziło ;-)

DoreK
DoreK α-tester v3

Dalej nie rozumiesz. Dział będzie polski ale reszta typu przyciski itp chyba nie ;/ (Jak jestem w błędzie to poprawcie mnie)

LinGruby
LinGruby Pionier

592x499

jest multum języków do przełączenia w standardzie miałem en ;-)

koweq
koweq

według mnie to wszystko będzie się zbytnio mieszało

LinGruby
LinGruby Pionier

ale co ma się mieszać ja logiczne że jak piszę na manjaro w działach en to piszę po angielsku a tylko w dziale pl piszę po polsku i to samo będzie tutaj To w czym problem ?

no chyba że Michał zamierza wierną kopię z działami zrobić po angielsku?

koweq
koweq

W sensie że w aktualnościach będą zarówno angielskie jak i polskie tematy co może trochę dezorientować

LinGruby
LinGruby Pionier

angielskie będą Language English a ten dział można tak samo podzielić na inne...

no ale jak ktoś a są tacy nie potrafią po forach się poruszać to sorry tak potem jest.

koweq
koweq

Na pewno są ludzie którzy tak jak ja siedzą w aktualnościach gdzie są przecież zawsze najnowsze tematy ale jeśli będą dodatkowo na jednym forum tematy w jednym i w drugim języku to wszystko się będzie w tych aktualnościach mieszać. ####Dlatego nadal uważam że talk.lvlup.pro to najlepszy wybór

LinGruby
LinGruby Pionier

ja napisałem jak będzie najprościej a w większości robione na jednym to zawsze większa wiedza etc. itp. ( bo z reguły na forach anglojęzycznych jest tego więcej )

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przyszłe forum znajdzie się pod adresem talk.lvlup.pro. Mieliśmy już nawet jakiś czas temu postawione forum pod tym linkiem jednak nie udało nam się znaleźć czasu aby porządnie z nim wystartować więc przekładamy to na później,

Gdy już będziemy posiadać stronę i panel klienta w wersji EN to wtedy będzie dobry moment aby spróbować jeszcze raz :slight_smile:

Nową stronę z EN już mamy https://lvlup.rok.ovh/t/nowa-strona-glowna-www-lvlup-pro/12119

Teraz zostaje kwestia panelu klienta