Forum MyBB - pytania

Zombie
mybb
kamyrdol32
kamyrdol32

Witam, chciałby zrobić "Format" na mojej stronie chcąc zachować nienaruszony poprzedni styl (Chce tylko baze SQL wgrać nowa - czysta). Chcąc to zrobić jakie pliki musze mieć (Kopie)?

STRONA: MyBB

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Witaj, Jeśli usuniesz bazę danych, to utracisz tak naprawdę całe forum (bo to wszystko jest powiązane z bazą). Najlepiej będzie jak stworzysz forum od nowa (bo przecież styl powinieneś mieć gdzieś jeszcze zapisany). Prawdopodobnie będziesz musiał zachować:

  • Paczkę z obrazkami stylu - katalog images na Twoim serwerze.
  • Miejsce, gdzie położony jest plik .xml odpowiadający za ten styl.

Dawno nie robiłem niczego na MyBB, dlatego upewnij się, że wszystko robisz dobrze (teraz będę wracał do MyBB).

anon10657637
anon10657637

taka drobna rada, dot. wypowiedzi @adminek153. jeżeli migrujesz z innego silnika na MyBB, lub ze starszej wersji tego silnika, to użyj Merge System. naprawdę - mniej zachodu ;). czasem przy użyciu tego rozwiązania okazuje się, że nie musisz wykonywać jakiś bezsensownych działań, takich jak format forum.

kamyrdol32
kamyrdol32

Migruje z 1.8.7 do 1.8.8 (Same fixy) - Nie sadze ze będą problemy. Wie ktoś może gdzie znajduje się plik.xml w którym zapisany jest ten styl?

anon10657637
anon10657637

to zgraj gdzieś tabelki, zgraj gdzieś styl, wgraj od nowa silnik, użyj Merge System do wgrania tabel, i będzie ok. nie musisz już tracić całej zawartości forum.

co do pytania - tam gdzie wgrywasz pliki styli

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Stary styl można zaimportować do .xml w liście styli.

kamyrdol32
kamyrdol32

Baze sql chce wgrać na nowo gdzy mam wrażenie ze baza jest "dziurawa". Często mój technik odpowiedzialny za forum cos tam grzebał i sam mi mówił żebym to zrobil.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przy dowolnym skrypcie i upgrade warto przed samym procesem zawsze zrobić kopię zapasową, fajnie mieć wehikuł czasu na wypadek gdyby coś poszło nie tak, wtedy tylko kilka minut przywracania i problem usunięty :slight_smile:

https://lvlup.rok.ovh/t/directadmin-tworzenie-i-przywracanie-kopii-zapasowej/206

kamyrdol32
kamyrdol32

Dobrze, dziekuje, w jakiś sposób mogę dokonać "Formatowania" strony? DA ma może taka opcje?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

DA ma opcje usunięcia instalacji, moze ona Cię zainteresuje? Wystarczy ze wyszukasz aplikacje i będziesz miał tam listę instalacji... musisz nacisnąć w czerwony krzyżyk (jeśli potrzeba załącze obrazek).

kamyrdol32
kamyrdol32

Nie mogę tego znaleźć. Mogę prosić o obrazek? PS: To usuwa wszystkie dane oprócz DA?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

690x44 Czerwony X usuwa dane. Ten 1 symbol robi backup.

kamyrdol32
kamyrdol32

Na stronie DA w jakiej kategorii to znajdę? :P

PS: MyBB było instalowane ręcznie (Sadze ze to przez to nie widzę tego).

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

kamyrdol32:

ręcznie

Jeśli ręcznie to niestety nie znajdziesz tego... Musisz dać sobie w tej kwestii sam radę. Sugerowałbym Ci mimo wszystko zrobić backup wszystkiego na wszelki wypadek.

Powodzenia

kamyrdol32
kamyrdol32

Kopie zrobione, chcąc ręcznie usuwać musze robić to z poziomu FTP czy może DA ma jakaś opcje "Wyzerowania" ?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Możesz skorzystać w tzw. WebFTP w DA - https://w2.lvlup.pro:2222/CMD_FILE_MANAGER (alternatywa do FTP; jak Ci wygodniej).

kamyrdol32
kamyrdol32

Dokonałem "formatowania" lecz napotkałem na kolejny problem - Robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem: https://lvlup.rok.ovh/t/directadmin-ustawienia-fabryczne/715 (Bardzo dziękuje za wykonanie takiego poradnika), po zainstalowaniu forum (MyBB) pojawił się bląd: **MyBB has experienced an internal error and cannot continue.**

SS: http://screenshot.sh/oB5gtSbPHUORK (Instalowałem za pomocą "softaculous")

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Brakuje pakietu php5-mysql. Jeszcze istnieje taka możliwość, że w ./inc/config.php jest zła wartość

[code]$config['database']['type'] = 'tutajcoszlego';[/code] A powinno być: [code]$config['database']['type'] = 'mysql';[/code]

Ostatecznie, możesz nie używać w ogóle mysql tylko próbować czegoś innego. Polecałbym jednak zmienić na mysql :P

kamyrdol32
kamyrdol32

W configu napotkałem: "mysqli" (Zamieniłem na mysql) Jednak problem nadal następuje. (W jaki sposób mogę sprawdzić czy php5-mysql jest zainstalowany - Ewentualnie go zainstalować?)

Dodam ze baza MySQL działa ( Z innej maszyny łącze się i wszystko działa poprawnie)

PS: Wie ktoś jak zrobić żeby po wpisaniu do wyszukiwarki bezpośrednio domene NP: lvlup.pro przekierowywało na strone? (Teraz działa tylko poprzez "www. .... .pl"Na ta chwilę mam komunikat:

This IP is being shared among many domains. To view the domain you are looking for, simply enter the domain name in the location bar of your web browser.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja mam dodane wszystkie strony poprzez nazwę bez "www." i działa z oraz bez.

Direct Admin > Opcje zaawansowane > Select PHP version > http://image.prntscr.com/image/d5a02fb21d884581afdb5ae37d5d017e.png

Jeśli masz już włączone pdo_mysql to zaznacz jeszcze mysqli. Jeśli nadal nie działa, możesz spróbować też mysql, ale jest to już dość przestarzały dodatek.

[code] $config['database']['type'] = 'mysql'; $config['database']['database'] = 'uzytkownik_forum'; $config['database']['table_prefix'] = 'mybb_';

$config['database']['hostname'] = 'localhost'; $config['database']['username'] = 'uzytkownik'; $config['database']['password'] = 'haslo'; [/code]

Do poprawnego działania sql potrzeba wszystkich powyższych ustawień. Upewnij się, że wszystko jest dobrze ustawione.

kamyrdol32
kamyrdol32

Niestety nic z tego nie pomaga, Próbowałem na php 7.0/5.6. Zmieniałem hasło do MySQL (Zmieniałem tez w configu)

Pozostało czekać na @SystemZ Ticket wysłany

Ewentualnie spróbuje ręcznie zainstalować.

kamyrdol32
kamyrdol32

Chcąc zainstalować MyBB recznie instalator wykrył mi jakiś problem: http://screenshot.sh/owpBiNvwyneKo Może to jest przyczyna tego wszystkiego.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro
  1. Upewnij się że korzystasz z PHP 5.6 i masz zaznaczony moduł mysqli
  2. Po czystej instalacji przez Softaculous zmień w configu
$config['database']['type'] = 'mysql';

na

$config['database']['type'] = 'mysqli';
kamyrdol32
kamyrdol32

Problem rozwiązany, dziwne wszystkim za pomoc. Błędem u mnie było to że miałem inny php niż 5.6.

kamyrdol32
kamyrdol32

To już jest lekka przesada... Usunąłem MyBB (Tamto było stara kopia), wgrałem na czysto i?... Błąd.... To co robiłem wcześniej nie pomaga (PHP 5.6 + zaznaczyć mysqli).

SS z PHP: http://screenshot.sh/mKMjBDUcUNyeU

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Generalnie mój post wyżej rozwiązuje większość przypadków, tu stała się dziwna rzecz bo po wybraniu modułów mysql i mysqli w DirectAdmin nie były one ładowane. Kwestia modyfikacji użytkownika - nie wiem jakie modyfikacje tam wprowadzałeś @kamyrdol32 :) Może to być też bug w CloudLinux z którego korzysta instancja DirectAdmin w lvlup.pro

Można sprawdzić ładowanie modułu mysqli poprzez prosty plik .php

var_dump(function_exists('mysqli_connect'));

Jeśli wyświetla się true to jest ok, jeśli false a wybraliśmy i zapisaliśmy moduł mysqli w DA to jest dziwna sprawa.

Pierwszy raz widzę taki przypadek i musiałem od nowa utworzyć całe konto w DA aby naprawić ten błąd możliwie szybko.

kamyrdol32
kamyrdol32

Sprawa rozwiązana, dziękuje wszystkim a w szczególności panu @SystemZ.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok więc utworzenie konta od nowa pomogło.