FreeBSD 10 sshd_config

Zombie
xNexT
xNexT

Witajcie! Mam problem mianowicie przy instalacji freebsd i konfiguracji sshd_config wszystko dziala. Konfiguruje config, dodaje PermitRootLogin itd.. Restartuje serwer, a na ssh nadal nie moge sie polaczyc+caly plik sie wysypuje i jest poprostu pusty, a logowanie na ssh nie dziala. Da sie to jakos naprawic?

Szymon
Szymon

Restartowałeś sshd/ssh? Serwer odpowiada na porcie SSH?

xNexT
xNexT

restartowalem. Wszystko dziala da sie polaczyc ale nie dziala logowanie sie haslem no i jest czysty plik sshd_config @Szymon

Szymon
Szymon

Zobacz ten LINK

xNexT
xNexT

@Szymon wiem tak robilem lecz.. zawsze wysypuje sie sshd_config i nie ma nic w nim..

Szymon
Szymon

Jaką komendą instalujesz ssh/sshd? Jaką komendą restartujesz ssh/sshd?

xNexT
xNexT

Nie instaluje poprostu edytuje sshd_config restartuje service ssh restart. Czasami wlaczam i wylaczam vps @Szymon

Fallen
Fallen Pionier

https://www.unixmen.com/enable-root-login-ssh-freebsd-10/

Dziwna sytuacja. Edytuj przez "ee" i zamiast restartować SSH reboot całego serwera.

xNexT
xNexT

Robilem tak.. ale nadal sie sypie.@Fallen

Fallen
Fallen Pionier

Sprawdź jeszcze

/etc/rc.conf

Jest tam linijka odpowiedzialna za SSH https://youtu.be/ELC6jhMMPiM?t=5m22s

xNexT
xNexT

@Fallen ... robilem z twoim poradnikiem. wszystko tak samo moze nawet z 10 razy to robilem... ssh enable mam na yes.

Fallen
Fallen Pionier

A stwórz nowego użytkownika i w tedy spróbuj się na niego zalogować.

xNexT
xNexT

@Fallen

//edit Nie jednak nie dziala...

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Może to zabrzmi dziwnie ale sprawdzałeś że masz ping po obu stronach, prawda? Przed próbą połączenia SSH warto to sprawdzić, mi się nie raz zdarzył ten błąd :slight_smile:

xNexT
xNexT

SystemZ:

sprawdzałeś że masz ping po obu stronach

@SystemZ Tzn.. mnie bardziej dziwi ze zawsze crashuje mi sshd_config.. i nic nie da sie zrobic pusty plik i tyle.. polaczyc sie moge do momentu wpisywania danych ponieważ config wysiadl= nie moge zalogowac sie przez haslo..

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Proszę o odpowiedź mam ping/nie mam pingu, tyle wystarczy :slight_smile: Pytam dla pewności bo nie do końca szczegółowo opisujesz.

xNexT
xNexT

Mam.. @SystemZ

luxDev
luxDev Pionier

@xNexT Nie musisz wpisywać @nick do każdej odpowiedzi wystarczy że jest przycisk Odpowiedz :D

xNexT
xNexT

Problem rozwiazalem sam... do zamkniecia

Zamiast dopisywac PermitRootLogin i PasswordAuth poprostu usunalem # z Permit ktore juz sie zanjduje.. pozniej nie uzywalem service ssh restart lecz reboot. Wszystko smigalo oprocz mysql :P

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Miło byłoby gdybyś opisał w czym był problem, istotą forum jest pomoc sobie i jednocześnie innym gdy będą mieli ten sam problem, czasami jest fajne uczucie pomocy gdy ktoś znajdzie wątek z wyszukiwarki i rozwiąże to jego problem :slight_smile:

xNexT
xNexT

Dodane

luxDev
luxDev Pionier

Sam nie raz, szukałem pomocy w google, i było fajnie jak ktoś przy rozwiązaniu napisał co było problemem :)