GBOT rozłącza się

Pytania i problemy
Pzjvc
Pzjvc

Cześć, mam problem z botem GBOT na ts3. Teamspeak stoi na jednej maszynie oracle a bot na drugiej, przy odpalaniu ./run bot wchodzi na serwer, zmienia jego nazwe i się odpina. Config na pewno jest dobry bo na maszynie gcp działają normalnie Porty wydają się dobrze ustawione skoro bot może wejść na chwilę image|429x229 image|583x500

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy ten bot ma jakieś logi oraz czy ma odpowiednie uprawnienia na serwerze TeamSpeak (limit zapytań, takie sprawy)?

Pzjvc
Pzjvc

Tak ma logi ale poza "Bota uruchomiono" nie pokazuje nic, nie jest to też wina samego bota ponieważ na maszynie gcp działa on poprawnie, po przeniesieniu wszystkich plikow na oracle niestety nie działa

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To szkoda, nie da się włączyć dodatkowego logowania typu debug?

Z tego co widzę, w twoich regułach iptables nie ma żadnych dodatkowych limitów połączeń, więc nie to jest problemem.

Ogólnie sieć na darmowych instancjach od Oracle (nie wiem, jak na płatnych) nie należy do najstabilniejszych, raczej do rozwiązań produkcyjnych bym ich oferty nie wykorzystywał. W związku tym bot może raz na jakiś czas tracić połączenie, a jeśli nie umie się samodzielnie ponownie podłączyć, to problem leży również w nim.

brunoww22
brunoww22 Pionier

Być może, nie masz zainstalowanych jakichś pakietów, które GBOT wykorzystuje.

php core.php -i 1

Tym poleceniem sprawdzisz, czy jakieś błędy wywala.

Pzjvc
Pzjvc

image|690x102

brunoww22
brunoww22 Pionier

Czyli BOT nie łączy się z bazą danych, za to odpowiada linia 80 w pliku core.php Najprawdopodobniej nie masz zainstalowanego pakietu php-mysql

Pzjvc
Pzjvc

brunoww22:

php core.php -i 1

teraz wywala taki błąd image|550x132

brunoww22
brunoww22 Pionier

Ten błąd widnieje już po zainstalowaniu pakietu php-mysql? Upewnij się też ze wgrałeś zrzut bazy sql, ponieważ bot nie tworzy tabeli + kolumn automatycznie. Też sprawdź czy dane dostępowe do bazy wpisane w configu są poprawne.

Pzjvc
Pzjvc

Przeniosłem cały folder bota na maszyne na google cloud i tam śmiga, coś z portami na oracle prawdopodobnie musze mieć źle

Pzjvc
Pzjvc

tak, jest wgrane wszystko, ten pakiet z tego co mi się wydaje też

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.