Gdzie kupić domenę?

Zombie
domena
liamdj23
liamdj23

Chciałbym kupić domenę. Gdzie ją kupić? Kiedy? (zbliżają się święta, koniec roku, nie wiem czy ma to jakiś wpływ) Chce by była jak najtańsza. Oczywiście .pl Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na wielu stronach oferujących domeny masz 1-szy rok za darmo .PL. Z wyborem ci nie pomogę - wybierasz sam, lecz zdecydowanie nie, ale podkreślam nie polecam (chyba mogę napisać, jako Prawo Cytatu) domena.pl . Jestem jej nieszczęsnym klientem (skusiła mnie oferta 5 domen .PL za darmo na rok - które mam aktualnie), lecz same negatywy:

  • Brak panelu do ustawiania rekordów domeny i zmieniania wszelakich DNSów.
  • Support nie jest "połączony" z panelem przez co podczas pisania ticketa w dalszym ciągu rozmowy z pracownikiem trzeba podać login i 3 ostatnie litery hasła ;-;
  • Apropo panelu: 3 osobne panele - domenowy, hostingowy i pocztowy - każdy osobno login/hasło. - Jedyny plus: Jedynie raz trafiła mi się tam kompetentna osoba do pomocy i podała mi login do tzw "wizytówki" - mam za free na zawsze, na czas trwania domeny ważności 1gb na konta email, serwer www i dostęp do delegacji domeny... (Wymóg prawny [by mi posta nie usuneli] : Jest to wyłącznie moja opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać. Pisząc o nazwie hostingu powołałem się na prawo cytatu. Moje rzeczywiste poglądy mogą się różnić od napisanych powyżej) XD

A polecam np. nazwa.pl :D

Gomper
Gomper

Wydaje mi się, że na LVLUP masz możliwość zakupu całkiem taniej domeny. Więcej informacji tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/domena/39

Szymon
Szymon

Timo:

Na wielu stronach oferujących domeny masz 1-szy rok za darmo .PL. Z wyborem ci nie pomogę - wybierasz sam, lecz zdecydowanie nie, ale podkreślam nie polecam (chyba mogę napisać, jako Prawo Cytatu) domena.pl . Jestem jej nieszczęsnym klientem (skusiła mnie oferta 5 domen .PL za darmo na rok - które mam aktualnie), lecz same negatywy: Jestem przeciwnikiem brania domen w ofertach 1st rok za darmo. Chyba, że nie widzisz przyszłości z tą domeną albo/i masz pomysł jak wykorzystać darmową domenę i mieć ją nadal po tym roku.

Jeżeli nikomu nie chcę się bawić w zakupywaniu domeny, a później jej transferowaniu to polecam OVH. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Przynajmniej na razie.

LinGruby
LinGruby Pionier

liamdj23:

Chce by była jak najtańsza. Oczywiście .pl

Nie kuś się na to:

[quote] Na wielu stronach oferujących domeny masz 1-szy rok za darmo .PL [/quote]

bo o ile fakt pierwszy rok za 0 PLN o tyle przedłużenie to już jakieś 70 do 100 PLN a biorąc w takiej promocji to bierzesz domenę na 2 lata.

A o ile nie musi być koniecznie .pl to polecam chyba najtańsze w tej chwili domeny .ovh

https://www.ovh.pl/domeny/dotovh.xml

sam mam 3 domeny za 14,72 PLN a po roku tylko 44,25 PLN ;-)

liamdj23
liamdj23

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nice reklama.