Gdzie przenieść VPS z LVLUP?

Pytania i problemy
TheMultii
TheMultii

Ze względu na Koniec VPS, początek software - LVL UP - Forum LVL UP i ze względu na to, że post ten nie będzie można skategoryzować jako „Reklama konkurencji" (skoro nie da się już zamówić VPS w LVLUP), chciałbym się zapytać, gdzie warto przenieść serwer.

SystemZ:

W międzyczasie warto poszukać innego dostawcy VPS, jeśli chcesz, aby Twoje usługi nadal działały.


Cześć 👋, W :lvlup:LVLUP serwer mam od 2018 roku (8GB PL) i nie za bardzo wiem, gdzie aktualnie oferta jest najkorzystniejsza, by przenieść tam swoje usługi. Poszukuję serwera w okolicach 100-150zł/msc, oferujący/posiadający:

  • ≥ 8GB RAM,
  • ≥ 2vCPU,
  • ≥ 100GB dysku SSD/NVMe,
  • IPv4 + IPv6,
  • Lokalizacja :poland:, ewentualnie 🇩🇪.

Wstępnie moją uwagę przykuła oferta OVH (VPS Comfort - co prawda droższy, ale i chyba lepszy), ale jestem otwarty na rekomendację.

Wolę zapytać tutaj, bo nie chcę się przedzierać przez nieoznaczone posty sponsorowane. 👀


Istnieje szansa, że podobny problem będzie miało więcej osób i post ten może być dla nich przydatny.

Gnonek
Gnonek

Mogę polecić https://skillhost.pl/vps-premium-hosting dobre maszyny.

Cinu
Cinu

Trochę ponad Twój budżet, ale może https://hostgier.pl/? Sam będę testować ten hosting w lutym, aczkolwiek pakiet standard, bo oferta wydaje się bardzo atrakcyjna.

Helios1993
Helios1993

Vpsy od ovh nie mają pełnej ochrony przed ddosami i korzystają z procesorów pod środowiska wielowątkowe, więc nie nadadzą się pod serwer Minecraft. Skillhost trochę mi śmierdzi - ta sama osoba posiada drugi hosting, icehost, oraz "dwie" ochrony - skillshield i iceshield. Wygląda to na typową manipulację w celu dwukrotnego wyciągnięcia pieniędzy od niezadowolonych klientów. Hostgier mocno współdzieli zasoby procesora, będą problemy ze stealem.

Mogę polecić hosting Pufferfish - ok. 50zł/wątek i parę ważnych dodatków (filtry na wszystkich trzech warstwach, customowy silnik dla klientów). Co do adresu v6 nie mam pewności, zapytaj się supportu.

tirex
tirex

Ostatnio OVH wypuściło całkiem fajną promocję, w której możesz kupić dosyć tanio serwery w niskich cenach. Minusem tych ofert jest to, że są one są szyte na miarę i nie jest możliwa jakaś zmiana podzespołów + masz ograniczone lokalizacje. Niektóre z tych rzeczy są nie do przejścia, np dysk HDD, ale jedna z ofert wydaje mi się cenowo fajna, ale jedynym jej minusem jest fakt, że można ją dostać tylko we Francji - co myślę jest do przeżycia i sam zastanawiam się nad tą ofertą. Niewątpliwym plusem tej oferty jest to, że masz gwarancję braku współdzielenia zasobów i wydajność twojego serwera nie zależy od wykorzystania innych serwerów na dedyku. Co myślę nierzadko jest praktykowane na hostingach. image|238x500

DrThrax
DrThrax

Hej, nie wiem skąd masz informacje o nadmiernym współdzieleniu CPU u nas, ale jeśli faktycznie widzisz jakiegokolwiek steala na swojej maszynie u nas to wystarczy to zgłosić a przemigrujemy ją na inny node z klastra, nigdy nie overloadujemy maszyn w taki sposób aby ktoś na tym cierpiał tylko zwyczajnie domawiamy kolejny sprzęt, instalujemy go w szafie podpinamy do klastra i zapraszamy kolejnych klientów.

Jeśli widzisz u siebie steala daj nam koniecznie znać ;)

No i napomnę oczywiście, że chętnie pomożemy wam w migracji serwerów do nas, nigdzie się nie wybieramy i rozwijamy ilość hardware'u w naszej flocie ponieważ usługi świadczymy na własnych szafach RACK w obiekcie DataCenter z certyfikacją EN50600 i Tier III.

Gnonek
Gnonek

skillshield i iceshield - firmy się łączą Screenshot_2023-01-30-13-02-10-37_572064f74bd5f9fa804b05334aa4f912|225x500

Helios1993
Helios1993

W większości pakietów oferujesz 1gb/2t, a maszyna to przynajmniej 64gb/16t. Oznacza to, że każdy wątek jest współdzielony przez 2 osoby, a więc w godzinach szczytu i przy pełnej maszynie wydajność poleci w dół o połowę. Nie zdziwiłbym się też, gdyby było to 128gb/16t.

@tirex ten pakiet poradzi sobie wyłącznie z mniejszą, lekką siecią serwerów ze względu na słaby procesor i dużą ilość ramu/wątków. Pod otwarty świat nie wystarczy.

DrThrax
DrThrax

U nas działa to nieco inaczej niż na resellu 😃 W jednej szafie RACK działa cały klaster serwerów, które wykonują obliczenia, dzięki zastosowanej metodzie wirtualizacji obliczenia może wykonywać w danej godzinie jedna maszyna a w razie zanotowania nadmiernego obciążenia przenieść się na inną bez downtime'u (Live Migrate + shared datastorage CEPH).

Dlatego możemy sobie pozwolić na taką ofertę. I proszę, zanim sprawdzisz nasze usługi chociażby kupując najtańszy z pakietów i relacjonując jego działanie szerszej publice, powstrzymaj się od osądów bo na prawdę się staramy aby ta usługa była na dobrym poziomie jakości ;)

aryane
aryane
PrezeSH
PrezeSH

Nazwy IceShield i SkillShield były używane jeszcze przed połączeniem. Zaskoczę Cię, ale ochrona hostingu game różni się dosyć mocno od ochrony VPSów / dedyków. Zdaje sobie sprawę jak bardzo jesteś uprzedzony do nas (i nie tylko) po wpisach na discordzie.

W dużym skrócie, IceHost zawiera specyficzne filtry pod minecrafta (działają inaczej niż te na skillu, profil arbora dla większej skuteczności mocno ogranicza pozostały ruch).

Jako jedyni na chwile obecną jesteśmy w stanie bronić największe ataki w polskiej lokalizacji. Podczas pierwszego dnia testów skutecznie zmitygowany został atak przekraczający 400 Gbps na serwer minecraft. Łączna moc filtracji przekracza 12 Tbps. Jako alternatywę mamy też Arbora z profilami pod konkretne aplikacje. Jeszcze nigdy nie zostawiłem atakowanego klienta nie proponując mu rozwiązania (bez żadnych dopłat, biorąc wszystkie koszty na naszą stronę).

image|674x416

supi
supi
uqlel
uqlel
Helios1993
Helios1993

Akurat skillhost już na samym początku pozytywnie mnie zaskoczył i jedynym co mnie zniechęcało były jego relacje z icehostem, jednak zostało to już wyjaśnione. Jeśli informacje na stronie nie kłamią, oferta Premium może być całkiem dobra. Gorzej wypada oferta Polska z powodu współdzielonych wątków wielowątkowego procesora oraz ich małej ilości. Nie wygląda on na zły hosting, jednak istnieją hostingi z lepszymi ofertami. Pewnie będę co jakiś czas wchodził na stronę by śledzić zmiany.

PrezeSH
PrezeSH

Pozwolę sobie sprostować bo powinienem o tym wspomnieć wcześniej, wyżej pisałem o nowej ofercie PL (rezygnujemy z OVH). Węzły pod VPS-y (nowe PL) mamy na R9 5950X i wkrótce na R9 7950X (płyty serwerowe (AM5, Gigabyte) już do nas przyjechały, a pierwszy dedyk dla klienta z serii 7000 zostanie uruchomiony najpewniej w piątek). Aktualizacja strony razem z ofertą dedyków pojawi się zapewne w tym tygodniu.

xTrip_7
xTrip_7
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Reklama w tym wątku jest dopuszczalna biorąc pod uwagę okoliczności ale wymagana jest użyteczna treść. Posty z linkami bez konkretnej treści ze świeżych kont na forum będą usuwane. Reflinki i kody rabatowe muszą zawierać pogrubioną wzmiankę o korzyściach dla autora postu. Chwalenie konkretnej marki powinno być uzasadnione konkretnymi cechami, samo "jest super, polecam" nie wystarczy. Marka musi być zarejestrowaną firmą, przykładowo dla Polski będzie wymagany NIP.

W ramach przejrzystości zostały usunięte 4 takie wiadomości oflagowane przez społeczność przed tym postem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Hmm nie widzę numeru NIP firmy, regulamin nie wygląda na kompletny, brak jest nawet firmowych danych wymaganych prawnie przy świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Rozumiem, że mogę się czepiać bo jestem stronniczy jako admin hostingu ale nie chciałbym aby moi klienci wybrali jakiegoś krzaka jako następcę 😦 a tak dla mnie obecnie wygląda host2play.

Nicofisi
Nicofisi

Pozwólcie, że przy okazji podzielę się moimi minecraftowymi wąpliwościami 😄

Przymierzałem się do zakupu VPS'a od lvlup w lutym, żeby postawić tam serwer Minecraft po dłuższej przerwie od grania. Przyglądałem się pakietowi z 8 GB RAMu za 90 zł, chociaż pogodziłem się, że jak wydajność będzie niezadowalająca, to na miesiąc zainwestuję w pakiet z 16 GB żeby mieć porównanie czy jest jakkolwiek lepiej.

Serwer z założenia ma być prywatny; powiedzmy że nie przewiduję więcej niż 6 osób grających jednocześnie. Te osoby są jednak wybredne co do wydajności, latają na elytrach i lubią mieć render distance w okolicach wartości 16. Będziemy używać silnika Paper, a z bardziej zasobożernych pluginów, to w zasadzie planuję tylko Dynmapę z jednym widokiem.

Jesteście w stanie coś polecić? Czy przy takim wykorzystaniu oferty typu "hosting Minecraft" z proponowanych wyżej firm mają szansę się jakkolwiek sprawdzić, czy od razu powinienem testować tylko VPSy z dedykowanymi wątkami?

Dobrze myślę, że jakiekolwiek vCPU w ilości większej niż 2 (na główny wątek serwera i na Dynmapę) mi się praktycznie nie przydadzą i że hostingi MC oferujące np. 6 czy 12 vCore to trochę scam?

Może jest jakiś sensowny plugin pod Paper do "benchmarkowania" hostingów, którego mógłbym użyć do porównania paru ofert zapuszczając go na parę godzin? Nie chciałbym męczyć tym znajomych i prosić ich by biegali w kółko po różnych lokacjach podczas gdy ja mierzę TPS i tak przez wiele dni 😦

Najchętniej zmieściłbym się poniżej 100 zł miesięcznie (ba, dużo poniżej 😄), ale do 200 zł mogę rozważyć. Przewiduję jakieś 2-3 miesiące grania.

Helios1993
Helios1993

Pod taki serwer wystarczy darmowy Oracle Cloud. Ilość wątków jest bardzo ważna, to głównie ta wartość wpływa na szybkość ładowania i generowania chunków. Oracle oferuje 4 wątki, więc latanie elytrą nie będzie problemem. Benchmarkować w ten sposób można wyłącznie hostingi z dedykowanymi zasobami - w przypadku współdzielonych zasobów, wydajność zależy od użycia zasobów maszyny fizycznej w danym momencie.

Nicofisi
Nicofisi

Ilość wątków jest bardzo ważna, to głównie ta wartość wpływa na szybkość ładowania i generowania chunków.

Hmm, w sumie rzeczywiście nie uwzględniłem w przemyśleniach, że Paper stara się dodawać całkiem sporo asynchroniczności do Minecrafta. Nie miałem nigdy okazji sprawdzić tego w praktyce, bo z automatu starałem się "tradycyjnie" dobierać do Minecrafta głównie jeden mocny wątek. Na przykład dwa lata temu przez dłuższy czas utrzymywałem serwer na darmowych $300 od Google Cloud Platform, tam wybrałem po prostu maszynę z małą ilością mocniejszych rdzeni, napisałem integrację do wyłączania serwera gdy gracze wyjdą i włączania go przez Discorda botem na Rapberry Pi i jakoś to działało 😄 Ale trochę nie wyobrażam sobie wydawania własnych pieniędzy na GCP przy ich cenniku, tym bardziej że około połowa (wirtualnych) kosztów jakie miałem w podsumowaniu to był koszt ruchu sieciowego, który kosztuje na wyjściu jakieś 50 groszy za 1 GB o.O

No ale mimo wszystko, chyba w przypadku Minecrafta nadal jeden solidny wątek jest lepszy niż dwa gorsze? Z tego co wiem główny np. ruch mobów nadal jest przetwarzany na jednym wątku i tutaj więcej wątków pomoże nijak. Pewnie różne osoby mają różne doświadczenia w zależności od konkretnych ustawień.

Helios1993
Helios1993

Główny wątek to najczęstszy bottleneck, na nim odbywa się tickowanie, jednak 2 wątki to minimum. Pozwala to odciążyć główny wątek z zadań, które mogą odbywać się na drugim. Mocno w asynchroniczność poszedł prywatny silnik, Pufferfish+, który aktualnie oferuje tracking i pathfinding entity w pełni na pozostałych wątkach, a w trakcie tworzenia jest także wielowątkowe tickowanie chunków.

akuku597
akuku597

Jest jakas alternatywa do lvlup gdzie mozna przeniesc vpsa

DrThrax
DrThrax

My zapraszamy do siebie ;) Już 2 lata świadczymy usługi w zakresie hostingu oraz integracji ICT. VPSy hostujemy na Ryzenach 7 5800X na własnym hardware ulokowanym w profesjonalnym datacenter o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://hostgier.pl/index.php/datacenter/

Link do naszej oferty VPS: https://hostgier.pl/index.php/vps-pl-hosting/

Nie będę się za bardzo rozpisywał ponieważ jestem pracownikiem firmy hostgier zatem odsyłam do naszych opinii na trustpilot i zachęcam do dołączenia na discorda abyś mógł osobiście zapytać się naszych klientów o ich doświadczenia z usługami.

Trustpilot: https://www.trustpilot.com/review/hostgier.pl

Keksoniusz
Keksoniusz

Od siebie polecę Netcup :slight_smile:

PatryQHyper
PatryQHyper

Ja polecam https://contabo.com

Helios1993
Helios1993

Oba hostingi wyżej służą do całkiem innych zastosowań niż lvlup. Na lvlupie wykorzystywane są procesory pod środowiska jednowątkowe, więc nadaje się głównie do serwerów gier. Tam jest przeciwnie - używane są procesory pod środowiska wielowątkowe, które nadają się pod np. strony internetowe. Co do contabo, jego jakość jest tak niska, że przez wielu uważany jest za mem. Zamiast ramu sprzedawany jest swap, ochrona przed ddosami polega na odłączeniu atakowanego serwera od sieci, a procesory są mocno przeciążone.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zgodnie z tą wiadomością

SystemZ:

Chwalenie konkretnej marki powinno być uzasadnione konkretnymi cechami, samo “jest super, polecam” nie wystarczy. w przypadku polecania hostingu, prosimy o chociaż kilka słów opisu. Na przykład podzielenie się doświadczeniem z daną firmą.

skippy
skippy

Jako właściciel hostingu host2play chciałbym wyrazić swoje ubolewanie nad zamknięciem LVLUP. Chociaż nigdy nie byłem waszym klientem to szkoda, że tak znana i sympatyczna marka upada. Właścicielowi życzymy samych sukcesów w przyszłych planowanych projektach 😀

Ze swojej strony chciałbym za to polecić hosting host2play wszystkim poszukującym nowego i bezpiecznego miejsca dla swoich serwerów. Jesteśmy profesjonalną i niezawodną opcją dla wszystkich, którzy szukają stabilnego i bezpiecznego środowiska do swoich potrzeb hostingowych. Oferujemy pełen zakres usług hostingowych. Od prostych serwerów do pogrania aż do wymagających rozwiązań dla firm.

Nasz zespół jest zaangażowany w zapewnienie najlepszej jakości usług i bezpieczeństwa dla naszych klientów. Nasze profesjonalne centra danych są stale monitorowane i aktualizowane, aby zapewnić najlepsze doświadczenie hostingowe.

Chcielibyśmy także dodać, że nasz hosting host2play jest wyposażony w wielojęzykowe wsparcie, aby umożliwić naszym klientom swobodną komunikację i rozwiązanie ich problemów. Nasze serwery są rozmieszczone w wielu lokacjach w Europie, co pozwala na wybór najlepszej opcji dla specyficznych wymagań naszych klientów.

Jako firma z polskimi korzeniami, cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom dostęp do polskich systemów płatności, takich jak BLIK czy Przelewy24

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji lub chcielibyście uzyskać pomoc w przenoszeniu swoich serwerów, zachęcam do kontaktu z nami. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej https://host2play.com

/skippy host2play

Cinu
Cinu

No więc testuje aktualnie pakiet standard, na plus bardzo dobry kontakt z supportem na discordzie/livechat. Sama maszyna z dość niecodziennym systemem na moje potrzeby (windows server 😶) chodzi bezproblemowo. Dam znać za miesiąc czy coś się nie zmieniło ;) https://i.imgur.com/9HFWvB3.png

adasman11
adasman11

@cinu Ale jaki hosting ty testujesz???

@topic Już troche czasu minęło. Przenieśliście gdzieś swoje vpsy? Ja myslalem o ovhcloud w polskiej lokalizacji - może działać podobnie jak lvlup? ktoś testował? ewentualnie net-speak, hitme, webh ale zadna z tych ofert mnie nie przekonuje. A LVLUP to była jakość, po prostu jakość w dobrej cenie. Jakby właściciel nie zrezygnował z hostingu a podniósł znacząco koszt za vps to ja bym został na lvlup.

DrThrax
DrThrax

@adasman11 Cinu jest aktualnie u nas, powyżej masz jego pierwszy wpis ;)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.