Geoblokada krajów blokuję pluginy - problem

Pytania i problemy
adex3304
adex3304

Witam, mam ostatnio problem z atakami DDoS na mój serwer minecraft, i aby spróbować temu przeciwdziałać posłużyłem się tym poradnikiem: https://lvlup.rok.ovh/t/geoblokada-chin-na-podstawie-skryptu-systemz/12578

Chciałem zrobić blokade każdego kraju poza Polską aby spróbować zablokowąc jak najwięcej ataków, natomiast gdy edytowałem ten skrypt (dodając po prostu więcej krajów) to zablokowało połączenia moich pluginów na serwerze i praktycznie większość pluginów które wymagały jakiegokolwiek zewnętrznego połączenia nie działała. Tutaj podsyłam link gdzie wkleiłem zawartość skryptu do pastebina. https://pastebin.com/fPhFZ5xN

A tutaj podsyłam logi niektórych pluginów, takie komunikaty dostałem podczas blokady krajów.

[10:16:36 WARN]: [SklepMC] Nie udalo sie sprawdzic transakcji oczekujacych wykonania: UNKNOWN, Failed to connect to [10:16:15 INFO]: Failed to check for Jobs update on spigot web page. [11:13:32 WARN]: [LuckPerms] Error reading data from bytebin [11:13:42 WARN]: [SklepMC] Nie udalo sie sprawdzic transakcji oczekujacych wykonania: UNKNOWN, timeout i tak dalej..

Po usunięciu skryptu na geoblokadę krajów, pluginy spowrotem działają jak należy, natomiast zależy mi na tym aby jednak spróbować uchronić się przed w/w atakami ddos.

Prosiłbym o pomoc, dodam tylko że jestem dość zielony w te sprawy, więc bede wdzięczny za dokładne instrukcje, pozdrawiam i życze miłego dnia 😛

MTGmati
MTGmati

Zobacz sobie to:

iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT

Jeśli połączenie zostanie zainicjowanie przez serwer, zostanie dopuszczenie.

Axerr
Axerr

Na Twoim miejscu użyłbym

iptables -I INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT

aby wstawić regułę na początek chaina, wtedy "pominie on" regułę z blokadą krajów

adex3304
adex3304

Wpisać tą komende w konsole w PuTTy czy dodać ją do skryptu?

wojtecki1337
wojtecki1337

Najlepiej ją dodaj do skryptu jakiegoś, który odpala się przy każdym włączeniu VPS'a, gdyż z tego co mi wiadomo iptables co reset vps'a się resetują, chyba, że tej reguł to nie dotyczy

Kamil02167
Kamil02167

Do zapisywania reguł przy reboocie służy paczka iptables-persistent

Pobranie: sudo apt install iptables-persistent Zapis przy każdej zmianie: sudo iptables-save > /etc/iptables/rules.v4 Przywrócenie kopii przy błednej dodaniu komendą błędnej reguły: sudo iptables-restore < /etc/iptables/rules.v4

adex3304
adex3304

W jaki sposób mogę się upewnić że geo-blokada działa?

adex3304
adex3304

Mógłby mi ktoś to dokładniej wyjaśnić poprzez discorda? Jesli tak to prosiłbym o kontakt przez PW Z góry dziękuje 😃

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.