[GH] [1.10.2(*)] Projekt LeagueOfLegends w Minecraft

Zombie
luxDev
luxDev Pionier

Tak, doszło do tego że luxowi się nudzi na tyle że zaczął pisać lola, tak pisze go chyba od 2 miesięcy, z nudów oczywiście, tak hobbystycznie, jak nie ma co robić, lub marcoral jest chory, albo doucza się na uczelnii, aby go wzięli go do NASA.

Może opiszę trochę dlaczego i po co. Piszę ten temat, bo chcę się podzielić tym co robię, do projektu trochę mnie namówił znajomy (były, tak to już bywa..) projekt dokładnie stworzyłem 24 Sierpnia, kolega dużo grał w lola no, i dobrze budował więc pomyślałem czemu nie spróbować, i tak do tej pory coś tam sobie grzebie przy kodzie, napisałem nawet na fp, troche o projekcie (https://facebook.com/luxdevpl)

Ekipa projektu składa się z trzech osób @AdversTM, @luxDev

Co aktualnie działa:

  • Bugi, oraz troche nie optymalny kod (No cóż człowiek się uczy całe życie, czekam aż karolek zacznie się smiać :D)
  • Wieże (Zadają damage 10 kratek do okoła)
  • Rozwalanie wiezy (Fajny efekt + Title 1.8)
  • Dołączanie do drużyn (Niebieska, czerowna)
  • Wieże nie biją osób z ich teamu
  • Wieża pokazuje HP na podstawie Hologramu z moba

Aktualnie pracuję nad:

  • Pierwsza postać
  • Poprawa systemu dobierania (Tzn. no tak jakby stworzenie go xD)
  • Scoreboard
  • Efekt podczas bicia gracza przez wieże, (Taki od guardiana)
  • Powoli rozpoczynam pracę nad Minionami, aktualnie bawię się Refleksjami

Myślę że kogoś to zainteresuje, myslałem nad czymś ala "Weekly update" na yt, ale kto wie hmm. Jak ma ktoś jakiś pomysł, czy coś, niech pisze.

I jeszcze w sumie, jak komuś się nudzi a umie trochę budować potrzebuję małej pomocy, bo jak ja zaczne coś budować to koniec.

To by na tyle moich "wypocin" ale co ja tam mogę, zobaczymy :)

Kod na GH: Już niedługo!

Jak znajdę czas może uda mi się wrzucić pare screenów

anon10657637
anon10657637

Jeżeli zaczniesz dodawać biblioteki przez mavena, to i ja mogę się do tego projektu dołączyć :>

luxDev
luxDev Pionier

Mysłę że można coś popróbować, tylko musimy się zgrać, bo u mnie i adversa czasami cięzko z czasem :)

anon10657637
anon10657637

Luzik. Pisz pw, dogadamy się. Także mam kilka uwag do tego projektu, ale może nie tutaj ✌️

Szymon
Szymon

Pod taki projekt moim zdaniem nie ma sensu pisać tego pod bukkita. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale postaram się to przedstawić dlaczego.

W craftbukkicie jest wiele wbudowanych rzeczy, które nie przydadzą się w takim projekcie. Jakaś fizyka, sztuczna inteligencja, która czasem, a nawet i często muli.

Jakbym miał pisać taki tryb to pokusiłbym się o własny/edytowany silnik. Plugin pod bukkit api w CV się zbytnio nie wyróżni, a taki silnik już całkiem, całkiem.

Już nie mówię o tym żeby dodać własnego moba trzeba robić jakąś szamańską magię.

luxDev
luxDev Pionier

Co do szamańskiej magii zgadzam się co do silnika hmm

Damian odpalaj sarosa, wiem co bedziemy robili, (tak zarcik) ten projekt jest totalne hobbystycznie zobaczymy jak to bedzie wygladac i na czym staniemy, jest nas trzech kazdy rzuci pomysl i to na czym staniemy zostanie rozwiazane jak sznurówki przez 4-to klasiste.

luxDev
luxDev Pionier

No, udało się coś napisać, troche przybyło, narazie piszemy podstawy, Config, Data, oraz staramy się poprawiać cały kod.

Jak na jakieś 6-7 godzin pracy, udało się zrobić w sumie dużo rzeczy, dzisiaj zaktualizuje repo na GH.

Narazie tylko tak jak mówię poprawki, podstawy, obiekty te sprawy, gdy Advers zajmuje się swoim magicznym configiem, do którego jak wchodzę dostaję dreszczy, ja poprawiam Wieże, dodaje do nich hologramy co by wyświetlało HP, i ogarniam część kodu.

Nie wiem kiedy zaczniemy, prace nad minionkami i całym stuffem tego typu.

Btw jest ktoś tutał kto ma czas i umie troszkę budować? - potrzebuję małej pomocy na mapie :)

Karolek
Karolek

Moim zdaniem zbyt dużo rzeczy masz statycznie >.< Te managery >.< Toć to woła o pomstę do nieba :/

luxDev
luxDev Pionier

Nie da się ukryć mnóstwo śmiechu jak włączę komputer to spróbuje repo zaktualizować

hej0ss
hej0ss

Niby na vertez.pl jest serwer league of legends grałem tam lecz wydaje mi się, że i tak powstanie coś na styl Paladins czy Overwatch niż Lola, albo bardziej jako Smite.

luxDev
luxDev Pionier

Spokojnie, zamiar jest od początku na lola, ale w lolu jest kamera z góry, to jest troche minus, narazie nie widzimy żadnych przeszkód.

luxDev
luxDev Pionier

Dobra, @anon10657637 ożył, i zaczął bootcamp, bardzo się cieszymy że wróciłeś z kanarów, do nas.

Repozytorium na githubie zaaktualizowane.

Mimo że nic prawie dzisiaj nie zrobiłem, przez sprawy prywatne, chłopaki wypocili swoje klawiatury; aktualnie zaczątki Zapisu danych, i cleanup kodu, mavena.

Karolek
Karolek

1.8-R0.1-SNAPSHOT - szkoda że nie mogę dać dislike, bana albo zabrać dostępu do ide...

anon10657637
anon10657637

Zawsze możesz ddosować :>

Karolek
Karolek

Nie umiem

koweq
koweq

Nie lubisz 1.8? xd

luxDev
luxDev Pionier

Nie nie, przyczepił się do 1.8 bo nie znalazł innych błędów (taki sarkazm)

Karolek
Karolek

luxDev:

innych błędów

Czyli sam przyznajesz że 1.8 jest błędem :D

luxDev
luxDev Pionier

Osobiscie wole wyższe wersje, i one będą, bo tam jest masa rzeczy które można w fajny sposób wykorzystać, oraz no, ogólnie nawet nie śni mi się serwer na 1.7 - 1.8 jak bym coś takiego miał robić, ja bibliotek nie dodawałem takich.

luxDev
luxDev Pionier

690x431

😉

Szymon
Szymon

lombok... to żeś się popisał

hej0ss
hej0ss

@luxDev Czyli można powiedzieć, że tworzysz Smite. Jak League of legends tylko kamera inna.

Karolek
Karolek

Kolejny hejter lomboka? xD

Szymon
Szymon

Tak, ogranicza programistę więcej chyba nie trzeba argumentować.

luxDev
luxDev Pionier

Mi tam lombok w niczym nie przeszkadza, to zalezy od gustu, a o nich się nie rozmawia hmm?

luxDev
luxDev Pionier

Coś w ten deseń, ale z niewidocznościa entity jak w lolu, coś ala to.

Karolek
Karolek

W czym ogranicza? Brak docsów to nie ogarniczenie...

Szymon
Szymon

Zrobisz sobie obiekt, który ma te Gettery i Settery od lomboka i nie masz tak jakby nadzoru nad tym, gdy ktoś użyje setCostam... np. chcesz zrobić, że podczas ustawiania losowej wartości jest sprawdzanych kilka rzeczy... A lombok Ci na to nie pozwala.

Karolek
Karolek

Ale możesz wtedy dopisać swoją metodę, której lombok nie zmieni :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Wychodzi na to że wystarczy używać głowy, i nie ma problemu, przy okazji spoko offtopic

Szymon
Szymon

W większych projektach zazwyczaj nie robi się pustych obiektów, których zadaniem jest tylko i wyłącznie przechowywanie danych (zależy od użytych technologii). Więc używanie lomboka moim zdaniem jest zbędne.

Po co pisać jedną metodę setZmienna i zaraz drugą setZmiennaDrugiRaz z czego jakiś debil użyje przypadkiem setZmienna jeżeli robicie API.

Karolek
Karolek

Ale po Ci ta metoda setZmiennaDrugiRaz? Bo nie rozumiem?

bezkapi
bezkapi

widze jakis wreszcie projekt na aktualna wersje a nie oldschool jak blazingpack

Krzychu102
Krzychu102

Moze byc fajny projekt propsuje :)

luxDev
luxDev Pionier

Aktualnie projekt zawieszony od tygodnia, mamy z adversem kilka innych projektów na zamówienie i nie ma czasu na poboczne, poinformuję jak pracę ruszą ponownie.

Krzychu102
Krzychu102

Co z projektem?

koweq
koweq

Przecież napisał 1 post wyżej od twojego że projekt jest zawieszony -,-

anon10657637
anon10657637

typowy nabijacz postów, zignoruj

luxDev
luxDev Pionier

Informuję iż prace zostały wznowione LeagueOfLegends-Reloaded (Pisany od nowa) na wersję 1.11.2 za niedługo na Githubie :)

Ekipa ta sama :>

luxDev
luxDev Pionier

Ej no mi się nawet podoba :D (Nie jest to ukończone, jeszcze dużo przed nami) 690x431

happi
happi

Jeżeli trzeba jakichś pomysłów, lub masz jakieś pytania dotyczące Lola to zapraszam na pw. Mam dosyć obszerną wiedzę o tej grze, więc mogę pomóc w czymś.

KamiiQ
KamiiQ

Było kiedyś coś takiego - LeagueOfCraft czy coś w tym stylu, ale do tego był osobny launcher i w ogóle to nie przypominało LoLa. Co do projektu - powodzenia.

anon10657637
anon10657637

Dok. to się zwało LeagueOfMinecraft, a właścicielem tego projektu był chyba obecny właściciel clicksell.pl, z tego co się orientuje.

luxDev
luxDev Pionier

Zamykam temat - projektu nie zamierzam wznowić i tak był pisany hobbystycznie a ja nie mam czasu na niego. Jeśli można proszę kogoś o zamknięcie wątku.