Giftcraft - Kop kamień i wygrywaj firmowe gadżety!

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Od początku

Na forum udało mi się przeczytać od użytkowników że spodobała im się idea gadżetów z logo LVL UP więc pomyślałem że fajnie gdyby znalazły się one w rękach klientów. Mam ich ograniczoną ilość więc powstał konkurs aby umożliwić ich wygranie.

Początki LVL UP to Minecraft. Chciałem to połączyć więc co byłoby lepsze od możliwości wykopania sobie nagrody? :slight_smile:

Nagrody do wygrania wykopania

Kubki

IMG_20180327_142543_HDR|666x500

Smycze

IMG_20180329_114927_HDR|666x500

Paranotesy A5

IMG_20180331_133641_HDR|375x500

Co trzeba zrobić?

Wystarczy dołączyć do serwera Minecraft 1.12.2 (tryb online/premium) dnia 30/03/2018 (piątek) pod adresem

giftcraft.lvlup.pro

Są dwie pory w których serwer będzie otwarty około jednej godziny:

  • 17:00 - 17:59 - Pierwszy etap
  • 18:00 - 18:59 - Przerwa i reset mapy
  • 19:00 - 20:00 - Drugi etap

Po dołączeniu do serwera wystarczy kopać kamień, każdy "wykop" to szansa na dodanie do ekwipunku gracza książki w której znajduje się kod. Kod umożliwia odbiór nagrody w systemie ticketów.

Jak to zrobić?

Wolisz jak najszybciej zacząć i od razu kopać? Poświecisz trochę czasu aby zdobyć dobry kilof aby potem kopanie szybciej szło? Zaprosisz znajomych na serwer aby podzielić się zadaniami np. przygotować narzędzia podczas gdy Ty kopiesz?

Każdy sposób zadziała 😃

W organizacji i bieżących pytaniach do moderacji zapraszamy na stworzony do tego celu serwer Discord. Wystarczy że klikniesz poniższy link aby dołączyć do serwera: https://discord.gg/dSePGkn

O czym warto pamiętać?

Istnieje szansa że zgubisz swoją zdobytą książkę z kodem w świecie gry. Nikt nie chce abyś zgubił nagrodę dlatego przygotowaliśmy komendę /powiaz na serwerze. Komenda ta umożliwia przypisanie kodu do numeru klienta w panelu lvlup. Przykładowo jeśli nasz numer klienta to 777 to wystarczy że na serwerze wpiszemy /powiaz 777 i gotowe :slight_smile:

Numer klienta można sprawdzić w po zalogowaniu w panelu klienta: https://lvlup.pro/panel/profile/api

Po wpisaniu numeru klienta na serwerze nawet zgubienie książki lub przechwycenie jej przez innego gracza nie pozbawi Cię nagrody.

Mamy też plan C, wystarczy że w tickecie podasz nick z gry a też będziemy w stanie przydzielić Ci Twoją nagrodę w większości przypadków.

Nie mam Minecrafta czy też mogę uczestniczyć?

Możesz obserwować zmagania i rozmawiać z uczestnikami na serwerze Discord wspomnianym wyżej oraz patrzeć na mapę gry i czat na żywo: http://giftcraft.lvlup.pro

Dodatkowe informacje o serwerze MC

Jest to serwer survival z kilkoma zmianami.

Tryb PVP (walka między graczami): wyłączony. Postać musi jeść: wyłączone.

Zadaniem gracza jest kopanie i obrona przed stworzeniami, nie trzeba martwić się o głód czy agresję innych graczy 😁

Meretti
Meretti

Świetny pomysł! Tylko czemu nie dać szansy non Premium?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ze względu na fakt że nigdy nie realizowaliśmy jeszcze takiego pomysłu, wolimy być ostrożni. Tryb online daje większą pewność jeśli chodzi o blokowanie ewentualnych szkodników chcących popsuć zabawę graczom.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Super sprawa, jutro zawitam :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Super :slight_smile: Byłbym wdzięczny jeśli rozesłalibyście link do tego wątku czy adres serwera znajomym 😉

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli nie zmniejsza to szansy na wygranie.. to czemu nie 😄

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Jeśli nie zmniejsza to szansy na wygranie

Oczywiście że zmniejsza. Każdy blok wykopany przez kogoś innego to jeden potencjalny blok mniej który możesz wykopać!

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Licząc w ten sposób.. mapa jest generalnie ogromna w MC. Nie zmniejsza szansy procentowej 😄

DoreK
DoreK α-tester v3

Skąd wiesz, czy nie będzie zmniejszona? Przecież to raczej logiczne że będzie border o wiele mniejszy.

Danonek
Danonek

Nie fer , dlaczego minecraft ?! Każdy na tym forum chyba nie gra w minecrafta. Kurde ale bym taką smycz przygarnął.

DoreK
DoreK α-tester v3

No mi się wydaje że jesteś w błędzie.

Danonek
Danonek

Każdy tutaj gra w minecrafta xd ?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Mapa jest dość mała. Zamysł był taki aby gracze się widzieli i mogli współpracować :slight_smile:

Danonek:

Nie fer , dlaczego minecraft ?! Każdy na tym forum chyba nie gra w minecrafta. Kurde ale bym taką smycz przygarnął.

Niestety nie każdemu dam radę dogodzić. Rozważałem CSGO i też będzie ale w przyszłości jeśli ten event się powiedzie :slight_smile: To wszystko jest dość eksperymentalne.

Jeśli mocno zależy Ci na gadżecie to poczekaj jeszcze trochę a ustalę ceny i każdy będzie mógł sobie taką sprawić poza konkursami 😉

Patbox
Patbox

Pomysł ciekawy. Jak będę miał czas to zawitam!

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Chciałbym w panelu v3 zobaczyć zakładkę gadżety i możliwość zamówienia za vPLN :D

IceMelt
IceMelt

Super pomysł! :slight_smile: Postaram się dziś na serwerze zawitać 😃

Aż tak zapytam, jaki tryb gry (czyli difficulty) będzie obowiązywał na serwerze?

LinGruby
LinGruby Pionier

@SystemZ Michał a jakbym chciał smycz ( a wszelkiego typu GRY działają na mnie jak płachta na BYKA ) to co mam zrobić???

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

@IceMelt

IceMelt:

jaki tryb gry (czyli difficulty) będzie obowiązywał na serwerze Easy/Łatwy (difficulty=1)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

IceMelt:

Aż tak zapytam, jaki tryb gry (czyli difficulty) będzie obowiązywał na serwerze? nie jestem pewny jego nazwy, ale ten zaraz po pokojowym (pierwszy z potworami)

LinGruby:

Michał a jakbym chciał smycz ( a wszelkiego typu GRY działają na mnie jak płachta na BYKA )

to co mam zrobić???

może nie jestem SystemZ ale odpowiem - wyżej Michał pisał że w przyszłości będą do kupienia gadżety

a tak od siebie dodam że kto wie, może kiedyś będzie jeszcze okazja na zgarnięcie gadżetów i nie będzie związana z grami, a konkretnie z graniem w nie

NoobLenny
NoobLenny

@SystemZ A jak odbywa się wysyłka tych smyczy, kubków itp.? Namierzasz użytkownika po IP, a potem wysyłasz (:kappa:)? Czy może jakieś dane adresowe trzeba było dać przy rejestracji?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Po wykopaniu nagrody tworzysz zgłoszenie, w którym określasz jaki sposób odbioru byłby dla Ciebie najlepszy :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

NoobLenny:

@SystemZ

A jak odbywa się wysyłka tych smyczy, kubków itp.? Namierzasz użytkownika po IP, a potem wysyłasz (:kappa:)? Czy może jakieś dane adresowe trzeba było dać przy rejestracji?

Daję cynk do NSA, namierzają Cię, pakuję gadżety i dostajesz zrzutem jako zaopatrzenie

Po utworzeniu zgłoszenia ustalimy adres itp. do wysyłki, jeśli będzie to smycz i/lub notatnik to listem, jeśli kubek to wtedy leci paczkomatem o ile klient ma taki w pobliżu. Jeśli nie ma to coś wymyślimy żeby kubek nie zamienił się w puzzle.

xN0MANDx
xN0MANDx

Wstęp tylko dla tych co kupili "tą grę" za 100 zl ? ;/ xd Taki non-premium nie wbije ? A gdyby wbić tak czyjąś premką :kappa:

bvcz
bvcz

Tak jak było napisane wcześniej, tylko osoby z wersją gry premium

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niedługo zaczynamy :slight_smile:

Yukiszider
Yukiszider

Ja już jestem gotowy 😃

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

No to kopiemy :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Kopanie w toku, jest już kilka rozdanych nagród 😃

Screenshot from 2018-03-30 17-14-48|690x397

NoobLenny
NoobLenny

@SystemZ Moja toksyczność była spowodowana stresem po spaleniu. Przepraszam i mam nadzieję, że pozwolisz mi wrócić.

I również proszę o ukaranie @xEwald, który podpalił mnie bez powodu.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Pierwsza część już za nami! Zapraszamy Ponownie o 19:00 :) !

NoobLenny
NoobLenny

(wpis wycofany przez autora, zostanie automatycznie usunięty za 24 godziny, chyba że zostanie oflagowany)

xEwald
xEwald

Witam, uprzejmie informuję, że nie podpaliłem nikogo. Radziłbym zapisać się do okulisty. Z poważaniem, Ewald.

NoobLenny
NoobLenny

Nie kłam. Dobrze widziałem, że poszedłeś za mną z wiaderkiem lawy, aby mnie podpalić.

xEwald
xEwald

Nie mam zamiaru zaśmiecać kłótnią tego wątku, jeśli dalej chcesz dyskutować na temat na który nie masz pojęcia- pisz na discordzie.

NoobLenny
NoobLenny

@JanekJaran Potwierdź, że to on mnie podpalił.

xEwald
xEwald

Po co ma potwierdzać coś, czego w ogóle nie było?

JanekJaran
JanekJaran

@xEwald Cię nie podpalił, tylko ktoś inny.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Za 10min zapraszamy na drugą rundę :slight_smile:

Yukiszider
Yukiszider

Można zobaczyć jak wygląda notes? 😃

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Druga runda na innej mapie już w toku 😃

Screenshot from 2018-03-30 19-04-09|690x425

Yukiszider:

Można zobaczyć jak wygląda notes? 😃

Jak tylko będzie to wrzucę 😛

JanekJaran
JanekJaran

I stało się. Koniec.

Yukiszider
Yukiszider

😦

kubus
kubus

Fajnie było, wygrałem smycz :D mój nick w mc to kvbz jakby co 😛 A tu screen 20|690x388

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dziękujemy za wzięcie udziału, do zobaczenia :slight_smile:

image|690x359

image|690x359

IceMelt
IceMelt

Było przednio, dziękujemy za świetną zabawę! 😃

xEwald
xEwald

Super pomysł, mam nadzieję, że będzie takich konkursów więcej :D może wygram ten notes :kappa:

luxDev
luxDev Pionier

Nie no mi się podobało, ostatnio tak kopałem kilka dobrych lat temu :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wstęp

Jako, że sporo osób jest ciekawa, jak losowane były nagrody, a sam to implementowałem, to po uzgodnieniu postanowiliśmy odkryć przed wami tę "tajemnicę".

Szanse procentowe

  • smycz | 0.1%
  • notatnik | 0.01%
  • kubek | 0.005%

Problematyka

Pierwszym, podstawowym problemem tego typu systemu jest fakt, że nagrody mogą zostać przydzielone nierównomiernie. Mieliśmy zaplanowane dwie tury po godzinie, co oznacza, że gdyby limit nagród się wyczerpał już 15 minut po starcie, byłby to niezły problem, a jest to możliwe - w "grach losowych" nic nigdy nie wiadomo.

Zapobieganie

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, trzeba było przyjąć kilka założeń dotyczących limitowania nagród, uznaliśmy, że najodpowiedniejsze będą trzy limity, tak aby wszystko było przydzielane możliwie najrównomierniej jak się da. Zaimplementowałem:

  • limit przedmiotów na gracza
  • ograniczenie przedmiotów na przedziały czasowe
  • całkowity limit przedmiotów do rozdania

Limit przedmiotów na gracza

Ograniczenie te było maksymalna liczbą przedmiotów jakie gracz o konkretnym nicku może zdobyć w ciągu jednej tury. Wynosiło 1 dla każdego z gadżetów.

Ograniczenie przedmiotów na przedziały czasowe

Tutaj pojawia się te magiczne 10 minut, które zostało przez was zauważone podczas drugiej tury. Sytuacja ta wynikała z faktu, że smycz miała dość wysoką szansę na zdobycie. System wygladął następująco: co określony czas "do puli" trafiały określone ilości przedmiotów. Ustawienia prezentują się tak:

  • dwie smycze co 10 minut (co daje około 10 na turę)
  • jeden notes co 30 minut (2 na turę)
  • jeden kubek na godzinę (1 na turę)

Całkowity limit przedmiotów do rozdania

Jako, że głupio byłoby, jakby zabrakło gadżetów do rozdania, musiał powstać dodatkowy limit obowiązujący przez obie tury, który zapbiegał temu zjawisku. Limity wynosiły i łącznie do graczy trafiło:

  • dwadzieścia smyczy
  • cztery notesy
  • dwa kubki
sidon
sidon

Była to mega zabawa! Udało mi się wygrać smycz. Myślę że będzie więcej podobnych konkursów.

Patbox
Patbox

Fajnie :P Jestem jednym z dwudziestu, którzy dostali smycz. Jestem prestiżowy :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dziękuję wszystkim uczestnikom za świetną zabawę :slight_smile:

57|690x381

Otrzymaliśmy już sporo ticketów odnośnie odebrania nagród, jesteśmy w trakcie zbierania danych do wysyłki i jej planowania. Mamy nadzieję że uda nam się wysłać przynajmniej część nagród we wtorek więc powinny dotrzeć w najbliższy piątek.

Dorzuciłem do pierwszego postu wygląd paranotatnika gdyż właśnie udało się je przygotować. Fun fact: robiliśmy je z @Aylin ręcznie przy użyciu dziurkacza korzystając z zamówionych kartek.

luxDev
luxDev Pionier

No dobra skoro to napisałeś, zauwazyłem minus tego całego spektaklu, ponieżej spróbuję ci pokazać co moim zdaniem zostało źle zrobione.

Macie 30 osób na serwerze (bo tyle praktycznie było cały czas podczas szczytowego momentu konkursu). Korzystając z Minecraft Wiki - kopanie stone'a KAMIENNYM kilofem trwa 0,6s.

Przemnażasz 30 przez 0.1% szans na smycz. Wychodzi na to, że na każde 0,6s przy takiej liczbie osób jest 3% na smycz. Daje to w przeliczeniu jedną smycz na 20 sekund. Czyli po 40 sekundach znikają smyczki przygotowane na 10 minut xD, i kopanie przez te całe 9 minut nic nie daje.

No faktycznie, bardzo równomiernie Ci to wyszło xD.

Już bym wolał wejść co 10 minut na serwer pokopać, i stracić 12 minut zamiast 2 godzin kopania przy okazji mając tyle samo szans na nagrodę.

Anyway nie narzekam, bo dostałem. Następnym razem polecam jednak napisać coś zautomatyzowanego, dostosowującego się do ilości graczy i przedmiotów do rozdania.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Gdy @SystemZ wpadł na pomysł takiego eventu to żadne z nas nie zakładało że będzie więcej niż 15-20 osób. Także my też pozytywnie się zaskoczyliśmy :slight_smile:

Jak na krótki czas to i tak podziwiam @SystemZ oraz @Nieznajomy11 za wymyślenie zasady działania i napisania kodu który rozdawał nagrody. Sądzę że następnym razem będzie lepiej ;)

luxDev
luxDev Pionier

Czekam w takim razie na następny raz 😊

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sposób wypadania itemów mógł być zdecydowanie lepszy jednak biorąc pod uwagę w jak krótkim czasie to powstało to sądzę że i tak jest nieźle. Trzeba brać pod uwagę że nigdy tego nie testowałem w produkcji i nie wiedziałem nawet czy ktoś się pojawi na serwerze 😕

Event się spodobał więc można poświęcić więcej czasu na udoskonalenie mechanizmu :slight_smile:

BTW z okazji obsługi ticketów związanych z tym konkursem dziś pobiliśmy firmowy rekord ilości napisanych wiadomości w odpowiedzi klientom 😃

LWAmKEY5aJWMCmGK|690x146

Zawsze też możecie ustawić dane z 4 czy 5 lat w Grafanie i będzie to widać: https://stats.lvlup.pro/d/000000001/lvlup-pro?refresh=5m&orgId=1&from=now-4y&to=now

luxDev
luxDev Pionier

Można zaoferować coś lepszego i bardziej "fair" na następny raz gdyby nieznajomy chciał :P

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

10 przesyłek mamy już gotowych do wysłania. Z przygotowaniem reszty oraz wysłaniem wszystkich powinniśmy się wyrobić w tym tygodniu tak były u was w przyszłym tygodniu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wspomniane 10 przesyłek zostało nadanych wczoraj więc część osób powinna mieć swoje gadżety już w poniedziałek lub ewentualnie wtorek.

Patbox
Patbox

Czekam :slight_smile:

kubus
kubus

Przyszła smycz, będę miał do telefonu. Dzięki received_2054434198170347|690x414

Yukiszider
Yukiszider

30442683_2044288529182609_2526603791357181952_n|375x500 - Dziękuje za Smycz <3

kuvus
kuvus

Przyszła smycz, dzięki ;p IMG_20180409_145707[1]|375x500

Toranktto
Toranktto

lvlup|375x500

Dzięki! 😊

bvcz
bvcz

Od razu widać kto wypisywał karteczki 😆

Patbox
Patbox

Też doszła WIN_20180409_16_10_53_Pro|690x388

happi
happi

Czy @SystemZ przed lvlupem był lekarzem? Widać po piśmie. :kappa:

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

happi:

Czy @SystemZ przed lvlupem był lekarzem?

Możliwe że słuchając mojego uczenia się po raz n-ty o cukrzycy coś odpaliło mu w mózgu ośrodek lekarski :thinking:


Dziękuję wszystkim za zdjęcia, a tym co jeszcze nie otrzymali swojej przesyłki - mam nadzieję że Poczta Polska skontaktuje się z Wami niebawem :slight_smile:

Reszta przesyłek jest już przygotowana i czeka karnie na wysłanie, co powinno nastąpić dziś lub jutro ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

happi:

Czy @SystemZ przed lvlupem był lekarzem?

Nie pierwszy raz coś takiego słyszę 😛 Rzadko używam pisma odręcznego, w zasadzie tylko do podpisu, reszta elektronicznie.

patryks
patryks Pionier

20180410_134944|690x388 Dotarła 😀 I teraz nadszedł ten czas, by starą smycz z kluczami zamienić na nową 😉

sidon
sidon

Przesyłka Dotarła :slight_smile: IMG_20180410_165919|375x500

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Reszta przesyłek trafiła już na pocztę, obstawiam więc że powinny dotrzeć do wtorku, max środy :slight_smile:

Fenek912
Fenek912

IMG_20180413_150748|690x388 Dziękuję 😄

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

up|690x388side|690x388

luxDev
luxDev Pionier

Miałem pokazać smycz w użyciu tak więc proszę 😸

smycz_1|666x500smycz_2|666x500

Ewald
Ewald

Obraz|375x500 Dziękuję 😄

Verion
Verion

Wszystko doszło, dzięki 😃 IMG_20180417_113655|375x500