GMOD - Ubuntu 14.04, jak odblokować porty?

Zombie
vps, kvm, ubuntu
Bananowy
Bananowy

Witam,

Dzisiaj zainstalowałem serwer Garry's Mod na moim VPS'ie, niestety nikt nie mógł wejść. Domyśliłem się, że chodzi o porty i od razu wygooglowałem jakie i jak je otworzyć. Później z pomocą kolegi który ma już jakieś w tym doświadczenie rozpoczęliśmy działania. Na początku spróbowaliśmy przez IPtable, jednak to nic nie dało, następnie za cel obraliśmy UFW ale nadal nic to nie dało. Koniec końców nie mieliśmy już żadnych pomysłów i teraz z pytaniem kieruję się do was, jak to zrobić, jak odblokować porty? Porty które potrzebuje to: TCP/UDP 27015, TCP/UDP 27005.

Pozdrawiam.

LinGruby
LinGruby Pionier

To powiedz jeszcze czy to KVM czy OpenVZ

Bo jeśli OpenVZ to możesz zapomnieć o jakichkolwiek swoich regułach IPtable.

Bananowy
Bananowy

Oczywiście, że KVM, na openVZ tylko szaleniec stawiałby serwer gry.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zaloguj się na: https://my.lvlup.pro/ Odnajdz i kliknij swojego VPSA

527x150

tutaj wybierz ten tryb i masz konfiguracje :>

Bananowy
Bananowy

No właśnie z tym też kombinowałem no ale nic... Nie działa nadal.

LinGruby
LinGruby Pionier

Bananowy:

tylko szaleniec stawiałby serwer gry

no wiesz różne są przypadki, a na koniec się okazuje to co pisałem o OpenVZ ;-)


A może ( podkreślam może ) macie po blokowane porty u siebie a nie na serwie może wam router ( modem ) blokuje porty albo dostawca neta, tak mi przyszło do głowy. Bo osobiście jeszcze kiedyś byłem za nat i musiałem otwierać porty ( co prawda do czegoś innego ) bo w gry nie gram, ale u dostawców neta wszystko jest możliwe ;-)

Bananowy
Bananowy

Nie, to serwer ma zablokowane porty przez co nikt poza mną nie może wejść na serwer.

LinGruby
LinGruby Pionier

Bananowy:

nikt poza mną nie może wejść na serwer

a to dziwne jakby były porty po blokowane to też byś nie mógł wejść nie sądzisz?

Bananowy
Bananowy

Tzn, są zablokowane na 100 %, bo sprawdziłem na stronce, a co do tego, że bym nie mógł wejść to nie wiem dlaczego mogę. Możliwe, że przyczyną jest to, że to jest wszystko robione z poziomu mojego komputera i ja jakoś to omijam.

Bananowy
Bananowy

Ok, panowie, działa, nie wiem jak ale działa. Dzięki za jakąkolwiek pomoc i do zobczenia ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli nie mogą wejść niektórzy użytkownicy to jest popularny objaw niepoprawnych ustawień whitelisty UDP w przypadku KVM Game Pro. Należy dodać używane przez aplikacje porty jako poprawny protokół i porty i odczekać trochę.

https://lvlup.rok.ovh/t/whitelista-udp-na-kvm-game-pro/264