Gotowy interaktywny baner TeamSpeak

Poradniki
ts3
Jebanany
Jebanany

Dlaczego skrypt na baner?

Wiele osób poszukuje skryptu na interaktywny baner, który wyświetla liczbę osób online lub datę czy imieniny. Wiąże się to też z kopiowaniem pomysłów i rozwiązań z serwerów, co sprawia wiele bólu i złości ich właścicielom. Po co więc problemy, skoro można taki skrypt umieścić w publicznym miejscu, aby każdy mógł z niego skorzystać i dopasować do własnych potrzeb. :slight_smile:

Zamieszczam więc w miarę prosty skrypt, który stworzyłem tak, aby każdy zrozumiał zasadę jego działania i dopasował do własnych potrzeb. Tło zostało na szybko przerobione z plików na prawach do ponownej modyfikacji. Czcionki użyte na banerze (Ropa Sans oraz Josefin Sans) są dostępne na Google Fonts.

Baner prezentuje się tak i zawiera kilka zmiennych

undefined

Widoczne na banerze to:

  • Liczba użytkowników online (z możliwością pomijania konkretnych rang)
  • Liczba administratorów (z możliwością wyboru konkretnych rang)
  • Aktualny czas
  • Dzisiejsza data
  • Dzisiejsi solenizanci

I oczywiście można wszystko dopasować do swoich potrzeb i dodać np. liczbę VIPów na serwerze itp.


Pobieranie 📥

Gotową paczkę można pobrać stąd: baner.zip (199,9 KB) dl.lvlup.pro - baner.zip


Wymagania:

  • Plik stats.json musi posiadać uprawnienia 777
  • Niezbędny jest również TS3 PHP Framework - link tutaj: TS3 PHP Framework
  • Niezbędna jest również biblioteka GD - więcej informacji tutaj: Instalacja GD w PHP Jeśli jej nie posiadasz, można ją zainstalować komendą:
apt-get install php5-gd && service apache2 restart
  • Dołączam również .htaccess - jeśli zamiast baner.php chcesz mieć baner.png musisz posiadać mod_rewrite dla Apache. Najprościej można włączyć to za pomocą komendy:
a2enmod rewrite && service apache2 restart

Co można zrobić z tego zrobić?

undefined

Baner mojego serwera funkcjonuje na podobnej zasadzie. Korzysta z podanej powyżej biblioteki. Nie jest ona może tą najwydajniejszą, ale póki co się sprawdza. Wystarczy odpowiedni cache.

Zasada działania

Skrypt pobiera informacje z serwera przy pomocy TS3 PHP Framework. Jest on niezbędny do działania skryptu i nie ma go w paczce do pobrania!. Więcej o nim możecie poczytać tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/poradnik-ts3-php-framework-seria-poradnikow-od-podstaw/842

Po pobraniu informacji tworzy tablicę z podstawowymi informacjami korzystając z pętli i warunków bazujących na konfigurowalnych wartościach:

// Pętla do liczenia klientów
	foreach($clients as $client){
		// Wszyscy klienci
		$stats['clients']++;
		// Pomija wybrane rangi
		if(empty(array_intersect(explode(',', ts_sgid_skip_count), explode(',', $client['client_servergroups'])))){
			$stats['real_clients']++;
		}
		// Szuka administratorów
		if(!empty(array_intersect(explode(',', ts_sgid_admins), explode(',', $client['client_servergroups'])))){
			$stats['admins']++;
		}
	}

Aby nie łączyć się z serwerem przy każdorazowym wyświetleniu obrazka - ustalamy częstotliwość (w sekundach) pobierania informacji z serwera w konfiguracji skryptu.

Dodatkowo dołączam plik functions.php, w którym są zawarte ciekawe funkcje, które z powodzeniem można wykorzystać przy modyfikacji banera.

Skrypt wykorzystuje banalną konfigurację, która jest już stworzona, ale o której wspominałem w tym poradniku: https://lvlup.rok.ovh/t/poradnik-ts3-php-framework-tworzenie-konfiguracji/852


I to by było na tyle. Ciekawskich zachęcam do komentowania tego tematu, dopytywania się i w przypadku wątpliwości o gorącą dyskusję.

luxDev
luxDev Pionier

Super Jebanany! Wiele osób Ci na pewno podziękuje za to :)

Nie powinno być przypadkiem Dynamiczny?

Jebanany
Jebanany

luxDev:

Nie powinno być przypadkiem Dynamiczny?

Około 942 wyników (0,29 s) - interaktywny banner ts3 Około 321 wyników (0,31 s) - dynamiczny banner ts3

luxDev
luxDev Pionier

Czyli chodzi Ci bardziej o SEO z tego co rozumie okej :)

Jebanany
Jebanany

Chcę, aby jak najwięcej osób skorzystało z mojego rozwiązania

Arimer
Arimer

skorzystam z tego baneru z chęcią

kubus
kubus

Super. A miejscowość się jakoś da?

happi
happi

Imo za dużo nawalone. Godzina, osoby online i data zdecydowanie by wystarczyły.

Jebanany
Jebanany

Przecież specjalnie tyle jest, żeby można było to wywalić. Napisałem o tym na końcu posta :slight_smile:

anon10657637
anon10657637

Dlaczego tego nie udostępniłeś jako repo na GitHub'ie?

kubus
kubus

No nie wiem, nie działa mi cały czas

Nie znaleziono biblioteki TS3 PHP Framework. Sprawdź ścieżkę w konfiguracji. Możesz ją pobrać z GitHub - TeamSpeak 3 PHP Framework

Framework pobrany z planetteamspeak.com

Kombinowałem z scieżkami i nic..

LinGruby
LinGruby Pionier
kubus
kubus

No a skąd niby pobrałem?

LinGruby
LinGruby Pionier

kubus:

Framework pobrany z planetteamspeak.com

no to nie git chyba ;-)


mam PHP Framework-1.1.23 jak chętny to daj znać na priv ;-)

kubus
kubus

Nie wiem czy zadziała bo to co innego

LinGruby
LinGruby Pionier

to to samo ( napisałem w skrócie ;-) )

kubus
kubus

No cóż, nie działa nadal.

LinGruby
LinGruby Pionier

no to nie wiem ;-)

kubus
kubus

Może @Jebanany pomoże jakoś.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Spróbuj użyć ścieżki absolutnej

LinGruby
LinGruby Pionier

@kubus ja w zegarynce mam tak ("ts3phpframework/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"); i działa

a w banerze jest
('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

kubus
kubus

@Nieznajomy11 @LinGruby

A tu struktura: undefined

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No niestety i ja mam błąd :/ Coś jest z TS3 Framework albo coś.

Włączyłem reportowanie błędów i przy dobrej ścieżce jest git; podam złą, wywala. Moim zdaniem PHP nie chce zarejestrować TS3 Framework; na stronie WWW (wizytówce) mam starszą wersję, poszukam, zobaczę ;)

Edit 1: kod jest zły, TS3 Framework nie chce się zdefiniować :/

Edit 2:Wywaliłem zabezpieczenie dla początkujących i zamiast "define" dałem "require_once" i działa

kubus
kubus

Dobra nie ważne już, pomógł mi @DBanaszewski, dzięki.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Piszę nowy post, ponieważ to trochę odbiega od innego błędu :)

Jeżeli na serwerze jest nikt, zero jest ucinane. Zastosowałem poprawkę: przy liczbie osób, pozycja x powinna być 10 ;)

Jebanany
Jebanany

Nie korzystam z GitHuba - (tak, nie umiem z tego korzystać) znajdę na to czas - to i tam umieszczę. Wrzuciłem tutaj, bo miałem chwilę.

Glupikocz
Glupikocz

mam pytanie a jak to uruchomić juz skonfigurowałem dałem hasło ip itp dałem chmod 777 na stats.json i co teraz zrobić zeby baner sie uruchomił

Pantoflarz
Pantoflarz

znaczy no to nie za bardzo się uruchamia, musisz odpalić w przeglądarce pod adresem twojego serwera i zobaczyć jak stanie sie magia

Glupikocz
Glupikocz

No tak a można wiedzieć jaki to adres? bo własnie o to chodzi bo nie wiem jaki to adres i np jak ma to smigać coś na ts3 jeszcze mosze dodać czy tylko skonfigurowac baner.php i tyle

Pantoflarz
Pantoflarz

No iksde, adres to zalezy gdzie ten baner wstawiłeś, skąd mamy wiedziec gdzie wsadziłeś np. pliki? 😃

Musisz znaleść IP maszyny i folder i wejść do niego w przeglądarce, wtedy ewentualnie pojawią się błędy lub sam baner.

Glupikocz
Glupikocz

No iksde wiem ale jaki plik jest od tak jakby startu mam domenę glupikocz.pl i folder baner czyli glupikocz.pl/baner i tu jest kilka plików a jak dam glupikocz.pl/baner/baner.php to jest błąd strony i chodzi głównie o to nie rozumiem tego a to tło muszę ustawić na Teamspeak co tam jest w folderze?

Pantoflarz
Pantoflarz

oczywiście że kierujemy na plik baner.php - jest to jedyny plik który zawiera kod php który faktycznie cokolwiek generuje.

Jeśli wypluwa błędy, to musisz podać jakie, bo wróżyć z fusów też ciężko :P

krzys1540
krzys1540

Po wgraniu fameworka nadal wyskakuje błąd o jego braku. Zmiana z define('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); Na require_once('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); Usuwa błąd fameworka natomiast w error logach appache2 wyskakuje następujący błąd przy każdym wejściu na link do banneru: PHP Parse error: syntax error, unexpected ',' in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 Czyli błąd wskazuje na tą linię z fameworkiem którą edytowałem na require_once. Po poprawieniu ponownie na define usunąłem "zabezpieczenie dla początkujących" (linia 44 w kodzie baner.php) i teraz appache daje taki błąd: PHP Fatal error: Class 'TeamSpeak3' not found in /var/www/html/baner/baner.php on line 60 Może z takimi informacjami nam ktoś pomoże 😃

Pozdrawiam

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Usuń pierwszy parametr z require

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

krzys1540:

require_once('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

NEIN!! XD Daj samo require_once('/sciezka/do/ts3lib/');

krzys1540
krzys1540

Po zmianie na require_once('/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); wyskakuje taki error PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required '/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/html/baner/baner.php on line 28

kubus
kubus

php-pear możliwe.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ścieżka jest niepoprawna, wstaw tam [code]$_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"[/code]

krzys1540
krzys1540

Teraz po zmianie z require_once(/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); na $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"; Dostaje komunikat tylko i wyłącznie o braku fameworka Natomiast jak zmieniłem na to ale bez ; $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php" Wyskakuje taki błąd: PHP Parse error: syntax error, unexpected 'define' (T_STRING) in /var/www/html/baner/baner.php on line 31

Gdy ustawiłem to samo z ścieżką którą podałeś czyli jeszcze /baner require_once(/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); appache daje taki błąd: PHP Parse error: syntax error, unexpected '/' in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 Czyli ponownie do linii z ścieżką fameworka A gdy zmieniłem require_once na define to tym razem daje ten sam błąd co wyżej czyli: PHP Parse error: syntax error, unexpected '/' in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 A więc ponownie do ścieżki fameworka (Fameworka mam z linku autora tematu a więc powinno być ok)

kubus
kubus

Wklej to od linijki//KONFIGURACJA KONIEC do linijki // Tworzy obraz z pliku https://pastebin.com/yH8bJKwe

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie rozumiesz chyba jak działa składnia php ;\

[code]require_once($_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");[/code]

krzys1540
krzys1540

Wkleiłem tak jak napisałeś natomiast appache nadal wali błędem: PHP Parse error: syntax error, unexpected '/' in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 Czyli do linii require_once(/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); lub require_once(/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); Próbowałem ją na różne sposoby przerobić ale na żadne sposób nie chce odpalić ;/

kubus
kubus

krzys1540:

unexpected

unexpected - niespodziewany, coś chyba za dużo dałeś slash'y.

krzys1540:

require_once(/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); zamień na require_once(baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

kubus:

zamień na require_once(baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

Przecież w stringu musi być początek i koniec, a nie tylko koniec.. [code]require_once($_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");[/code] @krzys1540 Powinno normalnie działać, jeśli nie działa to wpisz ręcznie absolutny path lub spróbuj usunąć / z przed "baner"

krzys1540
krzys1540

Nieznajomy11:

Nie rozumiesz chyba jak działa składnia php ;\

require_once($_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");

Robiłem tak to wyskakiwały takie errory: PHP Notice: Undefined variable: SERVER in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 PHP Warning: require_once(0): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required '0' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/html/baner/baner.php on line 28

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

$_SERVER, a nie $SERVER

krzys1540
krzys1540

Nieznajomy11:

$_SERVER, a nie $SERVER

Mam tak jak pisałeś: require_once($_SERVER["DOCUMENTROOT"] + "/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php"); A błędy nadal lecą:

PHP Notice: Undefined index: DOCUMENTROOT in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 PHP Warning: require_once(0): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/baner/baner.php on line 28 PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required '0' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/html/baner/baner.php on line 28

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem, czy to parser markdowna, ale powinno być DOCUMENT_ROOT.

Eh, pisz po prostu: [code]require_once("/var/www/html/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");[/code]

krzys1540
krzys1540

Nieznajomy11:

Nie wiem, czy to parser markdowna, ale powinno być DOCUMENT_ROOT.

Eh, pisz po prostu:

require_once("/var/www/html/baner/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");

Teraz appache zero błędów natomiast strona wywala komunikat o braku fameworka ;/

Jebanany
Jebanany

Zauważyłem, że wiele osób myli:

define('ts3framework', '/var/www/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

z błędnym!

define("ts3phpframework/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");

Funkcja define definiuje stałą w PHP. To jest:

bool define ( string $name , mixed $value [, bool $case_insensitive = false ] )

Czyli, tworzy stałą o nazwie $name z wartością $value z ewentualnym parametrem $case_insensitive, który standardowo jest ustawiony na false.

Funkcje define są użyte, aby UŁATWIĆ korzystanie ze skryptu, co za tym idzie, trzeba mieć chociaż tę podstawową świadomość jak ta funkcja działa. Większość postów powyżej dotyczy niezrozumienia działania tej funkcji - co za tym idzie - podawanie ciągle błędnej i nieprawidłowej ścieżki do ts3framework.

To tak, jakby ktoś chciał stworzyć

$/var/www/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php = 'sciezka_do_frameworka';

albo

$var/www/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php = 'ts3framework';

Taka zmiana jest nieprawidłowa i pokazuje niezrozumienie działania podstawowych funkcji PHP. Funkcja require_once posiada tylko jeden parametr.

krzys1540:

Zmiana z define('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); Na require_once('ts3framework', 'libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php');

To nie działa i nigdy nie zadziała!

W pliku baner.php została naniesiona jedyna poprawka polegająca na podmianie funkcji include na require_once w linii 43:

// Zabezpieczenie dla początkujących
file_exists(ts3framework) ? require_once ts3framework : exit("Nie znaleziono biblioteki TS3 PHP Framework.Możesz ją pobrać z GitHub - TeamSpeak 3 PHP FrameworkSprawdź ścieżkę w konfiguracji.Podana ścieżka przez Ciebie jest błędna: ".ts3framework."");

Po wpisaniu poprawnej ścieżki do ts3framework w części służącej do konfiguracji skrypt działa prawidłowo. Nie jest potrzebna dodatkowa edycja plików. a

DBanaszewski:

Jeżeli na serwerze jest nikt, zero jest ucinane. Zastosowałem poprawkę: przy liczbie osób, pozycja x powinna być 10 😉

Błąd ten nigdy nie występował, 0 wyświetla się poprawnie:

600x150

Dodatkowo, proszę o nie sianie zamętu w postach w postaci mącenia w kodzie i chaotycznych wklejek, pastebinów itp. Błędy wynikają TYLKO i wyłącznie z podania błędnej ścieżki lub błędnej konfiguracja samego PHP, uprawnień w plikach itp.

Skrypt wrzucony na 3 moje różne serwery, gdzie wcześniej nie był używany działa za pierwszym razem. Wystarczy tylko podać dobrze i dobrą ścieżkę do ts3framework.

Dodatkowo, pragnę zaznaczyć, że każdy chciałby przeciągnąć na serwer i mieć "wymarzony banerek ts". Nie, tak nie jest. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem podstaw PHP - zachęcam do zapoznania się z poradnikami do obsługi tego języka np. autorstwa Mirosława Zelenta - http://miroslawzelent.pl/kurs-php/

Większość postów wyżej dotyczy wklejania błędów wyskakujących PHP bez ich wcześniejszego przeczytania. Wystarczy użyć wyszukiwarki Google lub tej na forum. Błędy wskazywane wyżej pojawiały się już nie raz i dotyczą podstawowych spraw tj. konfiguracji w pliku, w tym wypadku podania prawidłowej ścieżki do plików ts3framework.

Hakens
Hakens

Witam, mam pytanie w jaki sposób wyświetlać napis na banerze tylko dla użytkowników z danej grupy? Próbowałem i session i cookie w php dalej nie mogę sobie z tym poradzić. Pomoże ktoś? Podpowie?

Anno
Anno

@Hakens

Po ip sprawdzasz 😃

PS: Utwórz najlepiej osobny temat 😉

Hakens
Hakens

@Anno Dodałem osobny temat

MANIAKXBOMBA
MANIAKXBOMBA

Strona ts3-speak24.pl nie działa

Serwer ts3-speak24.pl nie może teraz obsłużyć tego żądania. 500

mi nie działa

LinGruby
LinGruby Pionier

MANIAKXBOMBA:

Strona ts3-speak24.pl nie działa

jak nie działa jak działa

ba8b59f3-3a67-4700-b0ee-54d62f19aaf0|149x500

MANIAKXBOMBA
MANIAKXBOMBA

Nie działa jak wpisze ts3-speak24.pl/lokalizacjabaneru/baner.php

Toranktto
Toranktto

Nie działa bo z tego co się orientuję musisz zainstalować to na swoim serwerze 😀

MANIAKXBOMBA
MANIAKXBOMBA

@Toranktto jak było zainstalowane wszystko to byl ten błąd powyżej albo że lokalizacja do ts3frameworka byla zła

Toranktto
Toranktto

Błąd 404 wyskakuje kiedy coś nie zostało odnalezione, TS3 Framework spróbuj zainstalować w '/var/www/ts3phpframework-master/' i możesz spróbować zamienić: [code] define('ts3framework', 'var/www/ts3phpframework-master/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); [/code] na: [code] define('ts3framework', '/var/www/ts3phpframework-master/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php'); [/code]

Więcej niestety nie mogę pomóc, moja wiedza o PHP jest praktycznie żadna.

MANIAKXBOMBA
MANIAKXBOMBA

dzięki działa

LinGruby
LinGruby Pionier

mały offtop ;-)

z racji na pracę nie mogę często odpowiadać ale są ludzie którzy potrafią naprowadzić na właściwy tor :-D

a co do meritum to ścieżki są bardzo istotne ;-)

pecek
pecek

Kiepsko troche, wszystko zrobilem ale mam -6h na bannerze... jak to naprawic?

Infinity
Infinity

Ustaw sobie strefe czasową na vpsie.

dpkg-reconfigure tzdata
pecek
pecek

Infinity:

dpkg-reconfigure tzdata

nadal to samo, nic sie nie zmieniło z tym bannerem...

pecek
pecek

restart pomógł, dzięki !

Mciochu
Mciochu

Wszystko super, ale zamiast baneru pokazuje mi pusty biały kwadrat 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czyli nie do końca super ;) Czy na pewno ustawiłeś wszystko tak, jak powinno być?

Mciochu
Mciochu

Raczej tak, stats.json ma uprawnienia, ts3 php framework jest, bibliteka GD też zainstalowana, więc za bardzo nie wiem co może być przyczyną. edit. Spróbowałem z innym gotowcem i pojawił się ten sam problem, brak obrazka.

Szymoon202
Szymoon202

Apropo czegoś innego. Nie patrzyłem jeszcze w kod bo jestem z telefonu, ale mnie ciekawi jedna rzecz: czy da się w tym zrobić tak, aby każdemu użytkownikowi z osobna wyświetlało inny banner? Na jakiej zasadzie musiało by to działać?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jak się chce to wszystko się da, ale bez umiejętności programowania się nie obejdzie. Ewentualnie możesz poszukać innego banera, który ma już taką opcje.

luxDev
luxDev Pionier

Pewnie masz na myśli wyświetlanie czyjegoś nicku, wtedy najlepiej żebyś miał jakiś cache.

I wtedy możesz użyć wartości z $_SERVER['REMOTE_ADDR'] - ten adres IP byłby twoim kluczem a wartością jakiś nick z serwera.

Szymoon202
Szymoon202

Myslalem troche i wpadlem na cos takiego. Moge to zrobić tak, że pod dany adres IP wstawiam informacje o użytkowniku, to wysyłam do pliku jako cache co x sekund, a następnie jak użytkownika przekieruje ts na url baneru, to na tej stronie sprawdzam ip i wyświetlam obraz z odpowiednimi co do ip danymi. Czy ma to prawo działać? Chyba ma, nawet logiczne.

Jebanany
Jebanany

Zapraszam na Eqipa.pl - zobaczysz jak to działa i co można uzyskać. Sposób działania taki, jak opisujesz, jednak z cache jest zrobione jeszcze lepiej :slight_smile:

kenionek
kenionek

Witam, wszystko instalowałem i ustawiłem tak jak opisany i dostaje "http error 500"

Co to może być?

SP24
SP24

Error 500. Czyli Internal Error, może wynikać z tego, że np. nie masz wymaganych pakietów lub też coś źle zostało w kodzie napisane

kenionek
kenionek

A o jakie pakiety ci chodzi ?

SP24
SP24

No dodatki do php typu curl

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mógłbyś pokazać logi z serwera WWW? Nasza magiczna kula jest w remoncie 😟

kenionek
kenionek

logi od Apache? i który?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Najlepiej ten, który zawiera treść błędu ;)

kenionek
kenionek

Thu Nov 01 14:38:36.971177 2018] [:error] [pid 28816] [client 141.101.76.62:40188] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function imagecreatefrompng() in /var/www/html/testbaner/baner.php:103\nStack trace:\n#0 {main}\n thrown in /var/www/html/testbaner/baner.php on line 103, referer: http://cookies.dsnakes.com/testbaner/ [Thu Nov 01 14:39:49.240671 2018] [:error] [pid 28813] [client 141.101.77.198:46630] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function imagecreatefrompng() in /var/www/html/testbaner/baner.php:103\nStack trace:\n#0 {main}\n thrown in /var/www/html/testbaner/baner.php on line 103, referer: http://cookies.dsnakes.com/testbaner/

kubus
kubus

brak pakietu php-gd

kenionek
kenionek

Dziękuje bardzo. Wszystko teraz działa :slight_smile:

centerspeak
centerspeak

bardzo fajny bannerek polecam :)