Gracze mogli używać gamemode

Pytania i problemy
kubacy
kubacy

Siemka dziś miałem wjazd na serwer, i typy mogli używać gamemode czy to jest jakiś błąd w essentials? bo już zrobiłem update i serwera też

igoyek
igoyek

Nikt nie jest w stanie określić źródła problemu jeśli nie zobaczy plików konfiguracyjnych, logów czy czegokolwiek innego. Prawdopodobnie ktoś włamał się na konto administratora bądź użył jakiegoś backdoora w jakiejś wtyczce.

kubacy
kubacy

to bardziej cheat słyszałem że w jakieś wersji 1.16 działał bo oni tylko gamemode mogli i nic wiecej

igoyek
igoyek

Sprawdź logi z konsoli i jeśli nic nie znajdziesz, polecam zainwestować w dobrego anti-cheata. Chociaż nie chce mi się wierzyć żeby coś takiego działało.

kubacy
kubacy

antycheata to kupiłem ostanio vulcan ale no nie wiem mam jakieś darmowe plugin może i backdoor

igoyek
igoyek

Tak jak pisałem wcześniej, wątpię żeby takie coś działało, więc raczej to wina włamania na serwer bądź backdoora.

kubacy
kubacy

tylko włamanie to polega na tym że masz opa a oni tylko mogli korzystać z gamemode

Kamil02167
Kamil02167

Bez logów to możemy tak dymać i dymać :grinning_face_with_smiling_eyes:. Najlepiej wyrzuć wszystkie "noname" pluginy i posprawdzaj logi z czasu wejścia z gm.

igoyek
igoyek

Sprawdź logi, wywal niepotrzebne wtyczki, ew. podeślij listę tutaj i sprawdzimy co może być powodem tego problemu.

Legalin
Legalin

Generalnie, to nawet jak masz pluginy ze spigota, to nic nie daje gwarancji 100%, że ktoś sobie nie nada gamemode itp. Ostatnio na serwerze wpuścili mi o 2 w nocy jakiegoś bota i podali discorda, ten bot nic nie zrobił, widziałem jedynie że wpisywał komendę/ eco give * 99999 i używał /say poza tym jakimś cudem pluginem LuckPerms, dodał normalnie prefix Ni**e*s, nie będę pisał całego słowa... Wszyscy dostali taki prefix z wagą najwyższą. Gdyby skonfigurowali to pod inną komendę luckperms, to raczej po serwerze :x Wszedłem na tego discorda i pełno tam serwerów, które testowali i siedzieli. Na dodatek nie są to osoby z Polski. Btw. Wszystkie pluginy, które posiadam oscylują w ilości pobrań 30-50-100-400 tys.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.