Gta V Fivem

Pytania i problemy
Szayba
Szayba

Witam. Mam problem odnośnie Gta RP Fivem mam specyfikacje Procesor AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics 3.00 GHz Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB (dostępne: 7,37 GB) Typ systemu 64-bitowy system operacyjny, procesor x64 co zrobić żeby mi fps nie spadały podczas grania spada mi z 60 do 15/20fps

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy spadki masz też na zwykłym GTA V w trybie jednoosobowym oraz na innych serwerach FiveM?

anon82274658
anon82274658

Zauważ, że większość polskich serwerów postawionych na modyfikacji FiveM korzysta z gotowych skryptów z internetu nawet nic nie majstrując przy skryptach. Nie pytam na jakim serwerze grasz, ale znająć polskie serwery optymalizacja leży. Na twoim miejscu sprawdziłbym czy na jakimś innym serwerze też występuje ten problem spadków klatek na sekundę

Glupikocz
Glupikocz

Przy 8gb ramu to normalne kolega miał to samo aż, w końcu dokupił kolejną kostkę. Po drugie na karcie graf z procka to też wiele nie zrobisz, ponieważ jak zagrzeje się do 92 stopni to od razu trottla załącza i zbija ci zegary z procka do 1.4ghz i do 302mhz na clocku na karcie graficznej. Pewnie lagi ustają po 2-10 sekundach i za kolejne 30 sekund znów ci wracają, to normalne :slight_smile:

PS. nie wiem, czy też nie jest tak, że jak ma się kartę graficzną zintegrowaną to ona nie wpiepsza ramu za przeproszeniem, coś mi się tak kojarzy, że inny znajomy kupił poizingówkę i z 16gb miał 12gb bo 4gb zabierała karta.

Polecam zmienić pastę na ciekły metal (nie rób tego sam), + uzyć programu takiego jak ThrottleStop

Szayba
Szayba

na fivem

Szayba
Szayba

na serwerze cocorp spada mi z 60/80fps na 17/16fps przy 100km/h

Szayba
Szayba

mam zamiar dodać ramu bo to lapek niby gamingowy ale dołożyć albo zamienić na więcej ramu może by to coś zmieniło

Glupikocz
Glupikocz

Szayba:

AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics

Powiedz ty mi kto ci wcisnął kit, że ten laptop będzie dobry? przecież on ma tylko procka i karte z niego a 8gb ramu to można do tetrisa w dzisiejszych czasach używać. Z ciekawości ile dałeś za niego, bo mnie aż serce boli jak widzę jak ludzie dają się oszukiwać.

Szayba
Szayba

Plus wita to na raty to jakiś ideapad

Kamil02167
Kamil02167

Glupikocz:

PS. nie wiem, czy też nie jest tak, że jak ma się kartę graficzną zintegrowaną to ona nie wpiepsza ramu za przeproszeniem, coś mi się tak kojarzy, że inny znajomy kupił poizingówkę i z 16gb miał 12gb bo 4gb zabierała karta.

Tak, zintegrowane karty nie mają własnych kości VRAM, korzystają z RAM systemowego.

@Szayba na tym radeonie to zbytnio nic nie zrobisz, zintegrowane karty graficzne nie nadają się praktycznie do grania. Na singleplayer w miarę płynnie powinieneś grać, ale takie mody jak FiveM średnio będą działać. Ciekawi mnie użycie tak mocnego procesora w laptopie nieprzeznaczonym do gier, mógłbyś podać dokładny link/model?

Szayba
Szayba

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-4600h o to chodzi czy o co bo nie rozumiem za bardzo i takie pytanie jeszcze czy opłaca się tego lapka zanieść gdzieś żeby go ogarnął ktoś żeby śmigało ? i jakie części kupić żeby fivem śmigał i inne gry?

Glupikocz
Glupikocz

Szczerze to nic nie zrobisz, możesz co najwyżej dokupić kostkę ramu jak masz wejście wolne, ale to ci dużo nie da. Na twoim miejscu sprzedałbym tego lapka i dolożył do PC jakiegoś używanego. Sam kolegdze za 2k takiego kompa złożyłem, że sam byłem w szoku jego wydajnością, jeszcze teraz karty graf za grosze są to już całkiem. Tyle, co były Ryzen 5 5500 za 419zł płyta do niego B450 aorus elite na olx za 150zł widziałem, do tego jakieś pny kości ram, żeby tanio było 16gb 3200mhz za 250zł i ta karta GTX 1660TI za 500zł np. https://www.olx.pl/d/oferta/gtx-1660ti-gigabyte-oc-CID99-IDRCLho.html Wiadomo z ceny jeszcze możesz zejść. Wiadomo cza ci tam jeszcze jakiś zasilacz, to 100zł dysk taki na nvme sensowy to 250zł używka 1tb i tyle ci starczy. Inna sprawa monitor myszka czy klawa, ale jednak jest to inwestycja w to, żeby się nie denerwować dzień w dzień. Sam jak byłem mały, ale coś wiedziałem to rodzicom 3 msc wbijałem do bani, że lepiej kupić pc raz dać więcej niz lapka mi co rok czasu zmieniać. Ten zestaw co ci wyżej powiedziałem +/- jakieś 1650zł to jakiś monitor używka znajdziesz 24 cale pewnie i ze 144hz a do tego jakas mycha np blody v8 taniusia a dobra i klawa typu cobra mechanik, może i głośna, może i nie jest wysokich lotów, ale jednak to tani mechanik, który się sprawdza ludziom.

Kamil02167
Kamil02167

Nie, chodziło mi o model/link do całego laptopa, nie samego CPU (albo zrób zdjęcie naklejki spod laptopa/pudełka).

Glupikocz
Glupikocz

No zapodaj, albo dokładny model lapka z pudełka, albo linka do lapka, tylko znajdz tego samego, bo czasami są wersje z kartami graf czy + ramem.

Glupikocz
Glupikocz

No to teraz jest spora różnica, przecież masz kartę 1650TI która też jest za przeproszeniem do wydupczenia.

Kamil02167
Kamil02167

Dlaczego? Do podstawowego grania jest całkiem spoko kartą.

@Szayba upewnij się, że masz ustawioną dedykowaną kartę w NVIDIA panelu (https://www.pcworld.pl/porada/Jak-zmienic-domyslna-karte-graficzna,419243.html).

Glupikocz
Glupikocz

Jedna chyba z tragiczniejszych kart graficznych, jaka wyszła

Ważną sprawą jeszcze opcja grafika w Windowsie gdzie dodaje się konkretne gry. np. w Windows 11 to ustawienia -> granie -> tryb gry -> grafika i tutaj się dodaje gry, które mają działać i z jakiej karty.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.