Halo maszyna płonie

Pytania i problemy
xN0MANDx
xN0MANDx

Witam. Tylko u mnie węzeł n174 (KVM PL) od wczoraj się pali i nie nadaje się do użytku ? Putty natychmiast zwraca błąd, momentami ping jest lepszy (ale nadal czterocyfrowy O_o). W panelu przycisk od wyłączania działa po kilkunastu sekundach dopiero etc. Akurat jak stwierdziłem, że może jeszcze zostanę jakiś czas na tym hostingu to mi vps zaczął płonąć i nic nie da się zrobić. Wątpie, aby to były ddos - wszystkie serwisy na VPS są "martwe".

ivallpl
ivallpl

image|690x116

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

xN0MANDx:

Tylko u mnie węzeł n174 (KVM PL) od wczoraj się pali i nie nadaje się do użytku ? Jako że jest poniedziałek, dzień roboczy, to analizuję co miało miejsce. Mogę potwierdzić że w zakresie 17.06.2022 ~21:00 - 18.06.2022 ~21:00 mógł być powracający problem z siecią na n174. Było to związane z atakami typu DDoS na usługę jednego z klientów. Będzie to dalej wyjaśniane bezpośrednio z tą osobą, zobaczymy czy da się coś zrobić aby w przyszłości nie miało to miejsca albo wpływ na innych klientów był jak najbardziej ograniczony.

xN0MANDx:

Putty natychmiast zwraca błąd, momentami ping jest lepszy (ale nadal czterocyfrowy O_o). W panelu przycisk od wyłączania działa po kilkunastu sekundach dopiero etc. To normalne zachowanie, biorąc pod uwagę jak działa filtrowanie i co dzieje się przy zwiększonym ruchu sieciowym. O ile można cokolwiek nazwać normalnym w momencie trwającego ataku wolumetrycznego.

xN0MANDx:

vps zaczął płonąć i nic nie da się zrobić. Da się utworzyć zgłoszenie w panelu klienta. Oraz da się sprawdzić czy to co ma miejsce dotyczy Twojej usługi, bo jeśli tak to wtedy możesz podjąć kolejne kroki (whitelist, iptables, tcpdump...).

xN0MANDx:

Wątpie, aby to były ddos - wszystkie serwisy na VPS są “martwe”. Sugeruję sprawdzić to w panelu w zakładce Bezpieczeństwo i mieć pewność a nie "wątpić". Przy sprawach technicznych trzeba być pewnym tego co ma miejsce a nie gdybać.

Rozumiem że problemy z VPS mogą wywoływać emocje lecz te nie są wskazane w takim momencie. Jest trudniej dojść co ma miejsce i ostatecznie wszystko trwa dłużej niż powinno :harold: