Hcfpl

Zombie
współpraca-odrzucone
crookyjp
crookyjp

Nazwa projektu:

HCFPL

Cel:

Połączenie dwóch odmiennych stylów rozgrywki na serwerach typu frakcje - stylu amerykańskiego i easyhc

Co udało nam się zrobić:

Prowadziłem kilka serwerów, które poprzez nudny styl rozgrywki nie przynosiły żadnych korzyści. Wpadłem na pomysł stworzenia czegoś całkowicie nowego - polskie wydanie amerykańskich "hardcorefactions"

Plany:

Budowa od podstaw nowego oblicza rozgrywki, połączenie easyhc z amerykańskimi "frakcjami" - W tym punkcie wymienię z osobna co będzie zapożyczone od zagranicznych serwerów, co zostanie z polskiego easyhc, a co mam zamiar autorsko wprowadzić do rozgrywki:

  • Zagranica: Rozgrywka opierająca się na kopaniu rud, zdobywaniu exp'a ze spawnerów oraz 4 rodzajach mikstur - Instant Heal 2, Fire Resist, Speed 2 oraz Regeneration. Poisony i reszta pot będzie tutaj zbędna. Frakcje, czyli "gildie", których teren musisz wyznaczać sam poprzez "claimy". Zajmujesz teren w zamian za "power" całej gildi (ratio wszystkich członków frakcji)

  • EasyHC: Powiększona częstotliwość generowania się rud na mapie, (będą one generowane częściej, ale za to w mniejszych złożach) Możliwość przenoszenia spawnerów poprzez specjalny kilof, możliwy do nabycia u villagera, w zamian za szmaragdy.

  • Moje autorskie plany: Całkowite wyłączenie TNT, wbijanie się do wrogich frakcji poprzez jajka creeperów (koszt nabycia jajka będzie oczywiście niesamowicie zbalansowany), rodzaje zbroji, które po założeniu nadawałyby specjalne efekty na gracza.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Nie mamy jeszcze stałej ekipy, to ja samodzielnie konfiguruję serwer oraz piszę skrypty. W przyszłości (jeżeli projekt przejdzie dalej i otrzymamy sponsorowane maszyny) rozpoczniemy rekrutację budowniczych.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki):

Nie nawiązalismy jeszcze współpracy z żadną osobą publiczną.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

By zapewnić graczom stabilną rozgrywkę bez lagów bedziemy potrzebować maszyny min. 8 GB ram, przy 400 slotach.

Co mogę zaoferować w zamian

Reklama hostingu LVLUP.Pro w postaci znaku wodnego na naszym facebookowym banerze, wzmianka w MOTD serwera "Działamy dzięki LVLUP.Pro", link do hostingu w każdym z filmów z serwera HCFPL, watermark w ikonie serwera.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

HCFPL jest innowacyjnym rozwiązaniem dla odbudowy reputacji polskiego community minecrafta. Jest połączeniem dwóch odmiennych stylów gry, czyms czego jeszcze nigdy nie było! (mogę zagwarantować niepowtarzalność) Będzie to miejsce przyjazne dla każdego gracza, gdzie przyjdziemy odstresować się po szkole, czy nawet pracy. Bez trapów, beczek, oszustów i tym podobnych dla teraźniejszej rozgrywki na polskich serwerach easyhc (dopilnuje aby każde takie zachowania były banowane, przez co gracze odzwyczają się od takiego stylu gry) Mam nadzieje że moja prośba będzie rozpatrzona :) Pozdrawiam ~arizonaTwentyOne

kacper_o
kacper_o

EasyHC... Zobaczyłem to i nie czytam już dalej... Jestem na NIE

crookyjp
crookyjp

Sprawdź temat do końca ;)

Xepio
Xepio Pionier

Easyhc ? to już mi wystarczy i więcej nie czytam. Serwer nie przejdzie to ci gwarantuje ... jestem na nie (jak i pewnie całe forum LVLUP..)

crookyjp
crookyjp

Już druga osoba, sprawdz temat do konca...

koweq
koweq

crookyjp:

easyhc

Już na samym początku jestem na nie... Naprawdę?! Kolejne EasyHC?! To mają być innowacje, a nie izihace

Xepio
Xepio Pionier

Ale słuchaj nie ważne co już na dole napiszesz, nawet możesz napisze ze dasz każdemu graczowi gwiazdę z nieba .... Easyhc to easyhc to jest rak wśród serwerów minecraft i tak zostanie, po za tym na tym forum było wspominane o współprace że unikalne serwery przechodzą a easyhc to co jest ? ehh

crookyjp
crookyjp

Zanim ktoś napisze "easyhc" radzę, aby doczytał do konca ;-;

crookyjp
crookyjp

Nawet nie planujemy dropu z kamienia...

koweq
koweq

crookyjp:

koszt nabycia jajka będzie oczywiście niesamowicie zbalansowany

Cena w zł, czy waluta serwerowa tylko do kupienia przez rzeczy na serwerze?

crookyjp
crookyjp

Waluta ;) Pay 2 Win tępie :)

koweq
koweq

Ale waluta TYLKO do zdobycia na serwerze? Całkowicie jest zgodna z EULĄ?

crookyjp
crookyjp

CAŁKOWICIE

Walutą będa sloneczniki, do zdobycia poprzez szmaragdy. Otworzy przed graczami wiele możliwości ;)

koweq
koweq

A pogrubienia gdzie? Słabo się to czyta...

crookyjp
crookyjp

Wypadło mi, poprawie

koweq
koweq

A żadnej WWW nie będzie?

crookyjp
crookyjp

Będzie WWW połączone z MySQL, będzie tam mozna sprawdzic statystyki

koweq
koweq

crookyjp:

By zapewnić graczom stabilną rozgrywkę bez lagów bedziemy potrzebować maszyny min. 8 GB ram, przy 400 slotach.

Chodzi o VPS? Jeśli tak to KVM czy OpenVZ? A jeśli nie to czemu nie poprosisz jeszcze o hosting WWW np. Standard?

crookyjp
crookyjp

OpenVZ - Wszystko dopisze w temacie.

koweq
koweq

crookyjp:

Bez trapów, beczek, oszustów i tym podobnych dla teraźniejszej rozgrywki na polskich serwerach easyhc (dopilnuje aby każde takie zachowania były banowane) Naprawdę będziesz mógł dopilnować KAŻDĄ osobę/gildię?

crookyjp
crookyjp

Oczywiście nie w pojedynke :) Po prostu wraz z moją załogą, której składu jeszcze nie wybrałem po zgłoszeniu np. trapów, beczek, czy innych "gówien" powiem brzydko na terenie innej frakcji będziemy czasowo banować :)

endrjoo96
endrjoo96

Kilka kwestii... Primo. Piszesz, że jedyne, co udało się w kwestii projektu zrobić, to wpaść na pomysł. Zakładasz jednocześnie maksymalnie 400 graczy (8GB ramu). POWAŻNIE?! Nawet nie wiadomo, czy ta mieszanina wypali. Secundo. Nie wszystko z Ameryki jest dobre bądź lepsze od polskiego (oprócz easyhc, ten tryb jest jak dżuma wśród serwerów Minecraft w Polsce). Opierasz innowacyjność o wynalazek zza granicy... Ja nazwałbym to zaledwie spolszczeniem, i to nie najlepszym - ot survival + frakcje. Tetrio. Jeśli autorską zmianą nazywasz wyłączenie TNT i kupowanie creeperów, to ja podziękuję.

PS. Pisanie o wymieszaniu EASYHC z czymś innym nie cieszy się specjalną... euforią wśród forumowiczów (przynajmniej mnie i znajomym z forum krew się gotuje na widok zwrotu "easyhc" i "autorskie" w jednym tekście).

Jestem na NIE

crookyjp
crookyjp

Innowacyjnościa nazywam tylko zapożyczenia z Ameryki połączone z polskim cebulowym stylem gry. Dodaję do rozgrywki wiele nowych rozwiazan i urozmaicen tj. ciekawa waluta, czy przenoszenie spawnerow . Tutaj nie będzie dropu z kamienia i rycia go przez 12h dziennie.

koweq
koweq

crookyjp:

Po prostu wraz z moją załogą, której składu jeszcze nie wybrałem po zgłoszeniu np. trapów, beczek, czy innych "gówien" powiem brzydko na terenie innej frakcji będziemy czasowo banować :slight_smile:

A potem co z tymi rzeczami? Będziesz je usuwał?

kacper_o
kacper_o

rzeczywiście innowacja... widziałem coś takiego na reklamie jakiegoś serwera z rok temu...

crookyjp
crookyjp

Tak,

koweq
koweq

Jestem neutralny... Może jakieś screeny z teraźniejszej wersji serwera? Albo filmik?

crookyjp
crookyjp

Spróbuję coś ogarnąć :)

endrjoo96
endrjoo96

crookyjp:

wiele nowych rozwiazan i urozmaicen tj. ciekawa waluta

Słoneczniki jako waluta - niesamowita innowacyjność, która warta jest opłacania maszyn przez hosting.

crookyjp:

Tutaj nie będzie dropu z kamienia i rycia go przez 12h dziennie. Nie będzie dropu z kamienia? Całe szczęście... Teraz nie można nazwać serwera easyhc, a survivalem. Nowe.

crookyjp
crookyjp

Za godzine, wrzuce tutaj film prezentujacy moje mozliwosci. Wtedy wszyscy sie co do mnie przekonaja :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Na polskiej scenie, jest masa serwerów nieudolnie wykonanych. Serio... Co 2 serwer to EasyHC różniącym się nie wiele więcej od pozostałych... Dosłownie rzygam już tym, nie mogę na to patrzeć. Do tych starych i nie dobrych serwerów, które są już nie do odratowania, dodawane są przeróżne dodatki, które mają pomóc powrócić ten tryb do życia. Niestety dodatki działają krótką chwilę... bo potem z powrotem wracamy do niedobrego EasyHC i dodatki z jednego serwera widzimy na KAŻDYM INNYM. "Nie ważne jak ten kotlet odgrzejesz, i tak nie będzie mi smakował".

Pamiętaj, że jak zawalisz skryptami ten serwer to tylko utwierdzisz mnie w moim przekonaniu.

crookyjp:

8 GB ram, przy 400 slotach

A skąd pewność, że projekt wypali, przemyślałeś to? Rozumiem, że to nie są Twoje pieniądze i dopuszczasz się pomysłu marnotrawienia środków, ale zobacz z drugiej strony - zaryzykowałbyś taką sumę na ten projekt. Sugerowałbym zmniejszyć pakiet, wypuścić wersję testową i przekonać się, czy kolejny EasyHC będzie się cieszył większą popularnością niż te, które istnieją dzisiaj, i są tworzone przez wulgarnych 13 latków ;).

Mogę się pochwalić, że nie tak jak koledzy, nie zrezygnowałem z czytania po zobaczeniu zakazanego słowa EasyHC, który wywołuje u mnie bóle żołądka. Przeczytałem Twoje podanie w całości i specjalnie mnie nie zachwyciło.

crookyjp:

Za godzine, wrzuce tutaj film prezentujacy moje mozliwosci. Wtedy wszyscy sie co do mnie przekonaja :slight_smile:

Godzinka minęła, gdzie film? 😕

Podsumowując nie będę mówił czy jestem na tak, czy na nie... Domyślcie się Państwo sami ;)

crookyjp
crookyjp

Juz renderuje ;)

crookyjp
crookyjp

Wrzucam na yt

koweq
koweq

A kidy link?

crookyjp
crookyjp

To nie jest easyhc. Potrzebuje takiej maszyny, poniewaz antyxray obciaza serwer..

luxDev
luxDev Pionier

Kiedy widzę w temacie easyhc moja głowa mówi: Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie Nie i nie

A tak na serio to powodzenia w czekaniu na odpowiedź Michała, ew zniżkę dostaniesz chociaż i w to wątpię.

crookyjp
crookyjp

Kolejny ktory nie doczytal do konca ;)

crookyjp
crookyjp

10 min i film bedzie

crookyjp
crookyjp

Film: https://www.youtube.com/watch?v=YMqWjsjtecY&feature=youtu.be

Nie mogłem umieśćic na filmie wszystkiego co udało mi się wykombinować, ale też nie chciałem wam za bardzo spojlerować. Zanim ktoś napisze, że ten Anty-Lag to jakis szajs w skripcie to powiem jak działa: Pod nogi gracza wyrzucany jest przedmiot z konsoli, jeżeli gracz podniesie go w czasie nie dłuższym niż 5 sekund może dolaczyc do gry. Jest kilka tego rodzaju testow w moim wykonaniu, lecz ja podalem tylko przyklad na "Zpingowanie" Naprawdę wniose coś do Minecrafta, i nikt sie na mnie nie zawiedzie.

kacper_o
kacper_o

Wszystko fajnie, pięknie, ale... czy to przypadkiem nie typowy surv z dodatkami??? Osobiście survivalu nienawidzę tak samo jak easyhc, więc nadal na NIE.

crookyjp
crookyjp

Nie typowy. Pisałem ze nie moge umiescic tam wszystkiego co zaplanowalem. Tak jak mowilem zamiast gildi beda frakcje, a rozgrywka bedzie opierala sie glownie na 4 rodzajach pot oraz na 4 rodzajach setów..

kacper_o
kacper_o

Dla mnie to nadal typowy serwer survival z dodatkami... nic unikalnego

crookyjp
crookyjp

Jutro nagram kolejny film, ktory napewno Was wszystkich przekona ;v

koweq
koweq

Eee... jestem na nie?

kacper_o
kacper_o

Nie mów na pewno, bo nigdy nie masz takiej pewności. Powiem Ci tylko, że osoby przebywające na tym forum, są zaciekłymi przeciwnikami takich serwerów, większości nie przekonasz nawet dziesiątkami nakręconych filmów. Na twoim miejscu zastanowiłbym się, czy nie opłaca się całego projektu od nowa przemyśleć i stworzyć rzeczywiście coś unikalnego, co zaciekawi użytkowników tego forum.

koweq
koweq

Ten na górze dobrze gada! Lajka mu!

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ekhem yh, nie ma to jak film z Windows Live Movie Maker, ale ja nie o tym ;). Zaczynasz na siłę wciskać filmiki, które mają na siłę spodobać się użytkownikom forum. Zmuszając się obejrzałem ten film i jest tak jak do tej pory mówiłem. Może odczuwam pewną zmianę z trybu EHC na survival, ale to to samo. Ja dalej sądzę, że ten Anty-Lag to jakis szajs w skripcie to powiem. Ja rozumiem, że ludzie cieszą się, że mogą napisać własny dodatek do gry używając jedynie języka angielskiego, ale zastanów się czy nie warto przepisać tego do pluginu ;).

A tak po za tym to lubię koty 😸

crookyjp
crookyjp

To nie jest Movie Maker ;) Sony Vegas, check out other videos ;v

Marcoral
Marcoral Pionier

"Nie sprzęt, lecz technika czyni z Ciebie zawodnika". Mi serwer niestety również nie przypadł do gustu.

AutomattPL
AutomattPL

Przeczytałem "EasyHC" i od razu zniechęcił mnie ten post, lecz z tego co widzę, to jest to tylko zwiększenie generowania się rud, co (na szczęście!) wyklucza możliwość wydropienia z kamienia jabłek, pereł i innych przedmiotów, które powinno się zdobywać w inny sposób. Twierdzisz, że będzie to "nowe oblicze rozgrywki", ale ja tu widzę frakcje (stary plugin na frakcje, pamiętam to, nigdy mi się to nie podobało), mikstury (to już było), drop z rud (to też było, ale zostało wyparte przez drop ze stone). Pomysł z wyłączeniem TNT nie taki zły, trudno powiedzieć, jak by to działało. I jeszcze kwestia slotów - OpenVZ 8GB i... 400 slotów? Rozumiem, że musisz mieć niesamowicie zoptymalizowany serwer, gdyż ja na maszynie KVM Pro 16GB RAM, na otwarciu serwera HC miałem 100 graczy i to się ledwo udało uciągnąć bez większych lagów, a zaznaczę, że wiele zbędnych pluginów wyrzucaliśmy. Ogólna ocena: neutralnie, lecz bardziej na nie.

crookyjp
crookyjp

Plugin na frakcje, jest zmodyfikowany. Tylko troche przypomina ten stary z czasów freebuildów + frakcji.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt zostaje odrzucony.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przywróciłem pierwotną treść wątku gdyż autor wątku próbował to zatuszować. Ta społeczność nie lubi takich zachowań i nie będzie tego tolerować, wystarczy po prostu zostawić wątek w spokoju i czekać aż opadnie sam, teraz mój post go podniesie i otrzymałeś odwrotny efekt od zamierzonego. Ostrzegam @crookyjp że następnym razem otrzymasz perm bana za takie coś.