HyPvP - Ekonomiczny serwer PvP

Zombie
współpraca-odrzucone
revision342
revision342

Nazwa projektu:

HyPvP

Cel:

Celem jest stworzenie dobrego serwera PvP opierającego się głównie na ekonomii, których praktycznie nie ma.

Co udało nam się zrobić:

Serwer praktycznie jest gotowy do działania.

Plany:

Zbudowanie serwera z dobrze rozwiniętą ekonomią.

Osoby/organizacje biorące udział (linki):

Wszystko robiłem sam przez kilka miesięcy siadając na tę 1 godzine dziennie grzebiąc coś przy serwerze, więc aktualnie nie mam osób, które mi pomagają.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki):

Oczywiście będą rekrutacje na pomocników, którzy pomogą pilnować serwer, ponieważ sam też wszystkiego nie dam rady ogarnąć.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp):

Minecraft 6GB RAM

Co mogę zaoferować w zamian:

Banner na stronie WWW, fanpagu oraz wiadomości na serwerze co jakiś czas.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Serwer głownie opiera sie na ekonomii, zabijając graczy otrzymujemy pieniądze, które można wydać na przedmioty w sklepie. W sklepie można znalezć rudy żelaza, złota itd... które zaś można przetopić u npc "Kowal" w wirtualnych piecach. U kowala znajduję się także wirtualny crafting, kowadło, statyw alchemiczny oraz magazyn. Dodatkowo jeśli jeden piecyk nie jest wystarczający możemy dokupić jeszcze 8, oczywiście za pieniądze. Tak samo jest z statywem alchemicznym oraz magazynem. Dostępny jest także drop kluczy z graczy. Na wydropienie takiego klucza jest ustalony procent szansy. Klucze potrzebne są do otwierania skrzynek, w których losowo otrzymujemy przedmiot. Ranking serwerowy opiera sie na systemie levelowym. Za zabijanie otrzymujemy 1.5 punktów, a za śmierć odbiera 1.2 pkt. Na każdy level potrzebujemy uzbierać ustaloną ilość punktów. Za każde awansowanie na wyższy level otrzymuje nagrodę w postaci pieniędzy oraz kluczy do skrzyn. Do walki przeznaczone są 2 mapy, na które można się przeteleportować przez npc. Filmik opisujący serwer: https://www.youtube.com/watch?v=D3NrtpYgPt4&feature=youtu.be

koweq
koweq

Najpierw zrób pogrubienia żeby to się czytało lepiej

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Prezentacja na MPC 100 razy lepsza (niestety)? Na Twoim miejscu bardzo bym się postarał tutaj rozpisać i ogarnąłbym to o czym pisał juz koweq - nagłówki.

endrjoo96
endrjoo96

Tym razem pominę wygląd prezentacji, a wypowiem się co do samegi serwera. Jeśli o mnie chodzi, z chęcią wszedłbym na taki serwer aby popykać parę rundek pvp (przy założeniu, że byłby na 1.9+, nowe pvp wymiata :D). Chciałbym się jeszcze spytać, czy jest mechanizm dobierania graczy do siebie? Dobrze byłoby uniknąć starcia napakowanego wyjadacza z jakimś świeżakiem, wybór mógłby być też zależny od win-streaka ( im więcej wygranych pod rząd, tym koleś dostaje dodatkowo trudniejszego przeciwnikiem - z podobnym win-streakiem lub wyższym lvl...).

luxDev
luxDev Pionier

Cześć, zacznę od tego że poziom prezentacji jest żenująco niski (niestety :C)

Skoro na mpcforum.pl prezentacja wygląda lepiej, dlaczego tutaj w prośbie o współprace się nie postarałeś, widać jak Ci zależy, czasami lepiej posiedzieć przy czymś 3 razy dłużej i napewno zobaczy się końcowy wynik - pozytywny.

Co do serwera, hmm, wydaję mi się że zarabianie na nim w taki sposób będzie niezgodne z Eulą, dla mnie ten projekt nie jest zbyt ciekawy, może spróbowałbyś poprawić cały temat, i opisać bardziej serwer, bo narazie nie widzę nic ciekawego :frowning2:

Mój głos jest aktualnie na Nie.

Pozwodzenia.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Prezentacja wygląda biednie w porównaniu do tego co jest na mpc. Jak chcesz od kogoś dostać VPS to raczej do tej osoby kierujesz wypieszczone podanie a nie takie coś, co wygląda na przeżute przez psa. Osobiście mnie to odrzuca i zniechęca do pomysłu, który taki zły nie jest. Skoro dałeś radę stworzyć fajny temat na mpc, ze screenami i lizaniem dupy dzieciakom, to może ich poproś o serwer? Przykro mi, ale pokłady cierpliwości do takiego rodzaju podań skończyła się u mnie.

revision342
revision342

Chciałem dodać tutaj screenshoty, lecz nie wiedziałem czy można. W innych tematach tego nie zauważyłem. Jeśli można wiedzieć, to jak zedytować ten temat? Postaram się bardziej opisać serwer, w czym pomogą mi screenshoty, jeśli da się wstawiać :)

LuxDev

Nie wiem o co Ci chodzi z tą eulą, bo nic na temat zarabiania nie pisałem w prezentacji.

luxDev
luxDev Pionier

revision342:

Dodatkowo jeśli jeden piecyk nie jest wystarczający możemy dokupić jeszcze 8, oczywiście za pieniądze

Jeśli się pomyliłem to źle zrozumiałem.

revision342
revision342

"pieniądze" czyli walutę serwerową :P

happi
happi

A ja jestem na tak mimo, że autor hejtuje mnie i moje serwery. Fajny serwer, widziałem po screenach. Kibicuje.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak nie IziHC to pvp, VPS 5gb ale jaki? Nawet takiego w ofercie nie ma. Nie chcesz wydać grosza na serwer i szukasz sponsoringu. Ja jestem na nie, widziałem wiele takich serwerów.

anon10657637
anon10657637

nie spojrzałeś nawet na to obiektywnie, tylko pomysł oblałeś ciekłym moczem. wyjdź.

co do projektu: nie lepiej serwer minecraft 4gb ram + hosting www? potem jak coś to się zmieni na vps.

revision342
revision342

@happi Nie przypominam sobie, żebym "hejtował" twoje tematy.

@anon10657637 Może też być serwer mc, lecz na vps mam więcej możliwości :)

Z racji, że nie mogę/nie umiem zedytować tematu dodaje tutaj krótki filmik pokazujący w połowie co jest na serwerze.

https://youtu.be/D3NrtpYgPt4

anon10657637
anon10657637

poproś o tryb wiki, wtedy będziesz mógł edytować temat

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Teraz mozesz edytować ten wątek, jednakże jeśli zobaczę jakiekolwiek próby usuwania wątku leci banik. By edytować post kliknij w " ołówek " (< symbol edycji)

Polecam się ;)

@revision342 Uwaga! nastąpiła drobna zmiana - podania o współpracę składamy raz, więc odebrałem możliwość edycji. Pamiętajcie - ważne jest pierwsze wrażenie ;)

kacper_o
kacper_o

Oczywiście serwer będzie pod wersje 1.7.2 bo "od 1.8 popsuli pvp" :P

revision342
revision342

Serwer będzie na wersje 1.8.X. W przyszłości będę się przenosił na wyższe wersje.

Marcoral
Marcoral Pionier

Obejrzałem prezentację na youtube i rzeczywiście widać, że przynajmniej nie pracujesz nad EasyHC. Mam tylko małą sugestię - w GUI pokazuj tylko tyle piecyków, ile ma dany gracz. Mam dostęp do trzech - powinienem widzieć trzy. Pokazywanie czegoś do czego nie mam dostępu jest odrobinę nieprofesjonalne. Anyway trzymam kciuki, aby projekt się rozwinął :)

Krzychu102
Krzychu102

Jestem na nie slaby opis itp

endrjoo96
endrjoo96

Konstruktywna i bardzo rzetelna krytyka :slight_smile:

revision342
revision342

Postanowiłem, że zrobię jedną większą mapę. Dodałem jeszcze kilka innych rzeczy na serwer. Wszystko pokaże na filmiku, ale to dopiero jak skończę :)

koweq
koweq

Kurczę... Może jednak popracuj nad ortografią?

revision342
revision342

Wstawiam kolejny filmik prezentujący zrzut przedmiotów na losowych koordynatach, antylogout oraz handel przedmiotami i walutą serwerową. Aktualnie jestem w trakcie budowania mapy PvP o wielkości 500x500, więc trochę z tym jest roboty ;)

Jakość filmiku jest tragiczna, bo nie mam komputera do gier :) https://www.youtube.com/watch?v=tzna_tP2bD0&feature=youtu.be Ale coś tam widać.

kacper_o
kacper_o

Wszystko ładnie pięknie, ale prezentacja taka sobie. Nie można było nagrać czegoś z głosem, albo przynajmniej dołożyć napisy?

hej0ss
hej0ss

Mam małą propozycję dotyczącą zrzutu, ponieważ jak widać zrzut jest nowy co każde zebranie go i są w nim takie se itemki. A jakby zrobić np. zrzut co 30 minut, w którym są cenniejsze itemki, tak, żeby każdy się o niego bił? Można zrobić im więcej graczy tym cenniejsze przedmioty tam będą... To tylko moja propozycja nie musisz się do niej stosować

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie wiem czy sama ekonomia to wystarczający pomysł na serwer, jakby nie patrzeć to każdy serwer potrzebuje w jakimś sensie ekonomii. Projekt odrzucony.