I5 4690k vs i5 4790k

Pytania i problemy
Glupikocz
Glupikocz

Witam tak jak w tytule jest sens kupić za 300zł i5 4790k i zamienić za i5 4690k? Wiadomo stary procesor czyli i5 4690k sprzedam nawet za te 200zł wiec coś tam wróci tylko czy jest sens. Chce coś podmienić bo zaczyna się robić dramat u mnie na pc. Wszystko odpala się 3 lata gdzie mam ssd na m2. Czesto w lidze nie mam 144fps a jak przyjdzie wiadomość jakaś na meska to spada aż do 90fps i nie wiem co robić Czy lepiej szukać jakiegoś zestawu do 1000-1500zł używanego czy starczy wymienić tego proca na innego o 100-200zł doroższego

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Masz na myśli i7-4790k? Masz GPU?

Glupikocz
Glupikocz

tak jezu sorka 😛 Tam mam rtx 2060 ale nie mówie tu o karcie po prostu nie wliczajmy w to karty. Wiesz to głownie nie chodzi o FPS a samo uzywanie PC

Powiem ci że jak coś robie np 2 rzeczy na raz typu YT i messek to komp nie wie co sie dzieje

image|487x409

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na początku chciałbym zwrócić uwagę, że stary procesor to gorsze wsparcie różnych nowoczesnych kodeków i podobnych na poziomie hardware co może czasem powodować, że procesor będzie ciśnięty algorytmem na ogólnych instrukcjach.

Ktoś na reddit opisał swoją historię, jak takim upgrade poprawił/zmniejszył stutter w forza horizon 4, są też inne benchmarki: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/aezbtx/i54690k_vs_i74790k_1440p_144hz_i_learnt_about/

Generalnie nie jest to nic wielkiego ale jeśli nie ma budżetu na znaczny upgrade, to te dodatkowe wątki się przydadzą. Prawdopodobnie poprawi się głównie sprawność multitaskingu niż sama wydajność gier, ale wygląda na to, że o to chodzi.

Glupikocz
Glupikocz

No mogę jeszcze coś takiego dorwać do 1000zł ale wiadomo im mniej tym lepiej 😛 Procesor i5 9600k Ram 16gb hyperx x predator RGB Płyta główna Asus z370

tylko czy na tej płycie podkręcę bardzo tego procka

Kamil02167
Kamil02167

Z370 to dość spoko chipset, nie podałeś dokładnego modelu płyty, ale są wszystkie chipsety z serii ZXXX są montowane raczej w tych lepszych płytach (z lepszą sekcją zasilania), więc myślę że bez problemu na niej podkręcisz procka.

Glupikocz
Glupikocz

Glupikocz:

z370

pardą to ta płyta walneło mi się https://pl.msi.com/Motherboard/Z370-TOMAHAWK/Overview

Kamil02167
Kamil02167

Edit: sory zmyliło mnie wcześniej. Według mnie powinna ona spełnić twoje oczekiwania. Wiadomo też że płyta nie uciągnie jakiś drastycznych OC, w końcu to wciąż średnia półka, ale takie z głową powinna na luzie. Pamiętaj też o dobrym chłodzeniu przy podkręcanym CPU.

Glupikocz
Glupikocz

SilentiumPC Navis RGB 240 noctua NH-D15 NZXT Kraken X63 które z tych wybrać bo mam wszystkie i nie patrzmy na wygląd bo to naj mniej ważne ma tylko wykonywać swoją pracę

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.