Ile muszę mieć lat żeby móc kupić PIN PaySafeCard?

Off topic
KatiXX
KatiXX

Chciałbym się zapytać czy jest jakiś nowy przepis. Ostanio poszedłem do sklepu mam 12 lat i chciałem kupić paysafecard pani powiedziała że mi nie sprzeda ponieważ musze przyjść z rodzicami aby sprzedała. Paysafecard kupowałem ostatnio na koniec wakacji i może coś się zmieniło ale ja nie wiem

kubus
kubus

Ehmm. Mój siostrzeniec ma 10 lat i sobie kupił bez problemu..

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Regulamin i prawo, a to co się dzieje to dwie różne rzeczy. Dla przykładu w niektórych sklepach sprzedają alkohol i wyroby tytoniowe osobom niepełnoletnim..

Aby mieć konto paysafecard trzeba mieć z tego co pamiętam 16 lat, w przypadku kupowania pinów może być tak samo lub od 13 lat.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Paysafecard według mnie nie ma przyszłości - anonimowa metoda płatności, tak jak kiedyś płatności sms bez rejestracji karty sim. Wszystko jest inwigilowane i będzie ;) To tak jak z kupowaniem alkoholu czy papierosów w sklepie - raczej nie dostaniesz, ale w niektórych sklepach kupisz. Poza tym paysafecard ma dużą prowizję, lepiej byłoby używać paypala czy konta ale to od 18 lat (choć w sumie oferty młodzieżowe w banku, ale to i tak od 13 czy 14). Wydaje mi się, że gdzieś w regulaminach PSC czytałem o wymogu 16 lat, ale nie jestem ci w stanie tego teraz potwierdzić. Podsumowując, by dalej męczyć się z niewygodnymi PSC, idź do innego sklepu :D

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się (mogę powiedzieć, że jestem wręcz pewien), że nie ma żadnych wymagań wiekowych dotyczących zakupu PINu PSC, gdyż ten przedmiot jest kupowany prawie na takiej samej zasadzie co doładowanie do telefonu.

690x76

Następnym razem zapytaj sprzedawcy o podstawę prawną, na którą się powołuje zbywając Ciebie z takim powodem.

Polecam wizytę w kiosku ruchu/kolporterze, ewentualnie w innym sklepie. Ten link: https://www.paysafecard.com/pl-pl/kup/ pokaże Ci gdzie w Twojej okolicy kupisz ten PIN.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

W takim razie może kasjerka myślała, że paysafecard to coś jak zdrapki! 😄

DoreK
DoreK α-tester v3

Może! xD Ja PSC kupowałem mając nawet 11 lat i to w różnych sklepach.

luxDev
luxDev Pionier

Do PSC nie ma żadnych wymagań 😄 Pamiętam akcje ze sklepu (nie polecam go) , co poszedłem napój energetyczny kupić, Kasjerka poprosiła o dowód że mam chyba minimum 16 lat 😄 była to jakaś starsza Pani chyba. To zależy od sklepu, ale należy zapytać na jakiej podstawie, (jeśli wiesz że to możesz kupić) jeśli proszą o dowód albo przyjść z rodzicami.

CyberDog
CyberDog

A kto pomoże i wie jak założyć konto psc unlimited bez 16 lat?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie da rady założyć konta PSC Unlimited bez weryfikacji tożsamości i wieku (trzeba wysłać swój dowód tożsamości - legitymacja, dowód osobisty [jeżeli jest]).

Jakub
Jakub

Kod psc kupisz od ukończenia 13 lat.

nikssa
nikssa

Nie ma ograniczeń wiekowych , sprzedawcy często o tym nie wiedzą i nie zgadzają się na sprzedanie PacyfeCard . Następnym razem powiedz że według kodeksu wykroczeń art. 135 Sprzedawca ukrywający lub nie zezwalający na kupno produktu bez przyczyny podlega karze grzywny . I poproś o rozmowę z kierownikiem .