Indeksy do kategorii

LVL UP - forum
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na forum jest już prawie 1 000 wątków oraz 10 000 postów.

Oznacza to że osoby nowe na forum mogą mieć problem ze znalezieniem przydatnych dla nich informacji. Jest też zestaw popularnych, najczęściej poszukiwanych tematów które zapewne te osoby będą chciały zobaczyć ale przykryją je bardziej aktualne wątki na liście "Aktualne".

Pomysł jest taki aby stworzyć osobną kategorię np. o nazwie Indeks która będzie na samej górze forum. Wątki w tej kategorii zawierałyby linki do najbardziej popularnych i sprawdzonych poradników. Nazwy wątków będą w stylu "Kupiłem VPS i co mogę z nim zrobić?" czyli będą to paczki linków na forum z realnymi rozwiązaniami.

Co o tym sądzicie? Może macie nawet inny i lepszy pomysł?

anon10657637
anon10657637

Imo mozna zrobic to inaczej. W kazdym dziale i sub-dziale podpinac te tematy, lub je wyrozniac poprzez zlote tlo na liscie tematow, dzieki temu beda sie one wyrozniac - bo nie ukrywajmy, nie ma sensu modyfikowania dzialow, bo cale ulozenie sprawuje sie wg. mnie dobrze :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Problem w tym że podpięcie w kategoriach wymaga skakania po kategoriach aby je przeczytać. Z różnych względów te poradniki których może potrzebować ta osoba mogą być w różnych kategoriach. Wyróżnienie na liście wątków nie rozwiązuje kwestii tego że taki wątek może spaść i nie być widoczny. Bardziej widzę to w stylu kuratorów na Steam gdzie wytypowane osoby lub grupy mogą polecić jakiś content na forum w jednym miejscu.

anon10657637
anon10657637

Mozna tez cos zrobic ala wiki, tam bylyby jakies dobrej jakosci poradniki i odwolania do nich na forum. Przykladem sa niektore poradniki z wiki.skript.pl, gdzie to rozwiazanie faktycznie sie sprawdza.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pierwotnie na lvlup.pro było wiki ale się nie sprawdzało, pisałem o tym w wątku powitalnym https://lvlup.rok.ovh/t/forum-lvlup-pro/16

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Myślałam już nad tym od jakiegoś czasu, ale zawsze praca odciąga mnie od pomysłu. Przydałby się taki podpięty wątek ze zbiorem najważniejszej treści 😉

piratjsk
piratjsk Pionier

Mi pomysł z tą kategorią wydaje się całkiem fajny. Gdy taka powstanie (i zostanie wypełniona tematami) na pewno będzie łatwiej (szczególnie nowym użytkownikom) znaleźć interesujące treści na forum.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jestem za, tylko zmieniłbym nazwę na "Poradniki Zweryfikowane" czy coś, Pan System wybierałby z wielu poradników jeden najlepszy i sprawdzony, a następnie przenosił do kategorii wyżej wymienionej. Ogólnie dobry pomysł.