ISPConfig - Przekroczono limit czasu połączenia; SSH - długie ładowanie; Serwer pocztowy

Zombie
KajmaczeK
KajmaczeK

Cześć. Mam trzy problemy jak można zauważyć po temacie 😃

  1. ISPConfig - przekroczono czas połączenia Tia, więc od wczoraj nie ładuje mi się ISP. Wyświetla mi taki o to piękny błąd: 690x477 Przy okazji zauważyłem, że w panelu LVLup w... statystykach (? Nie wiem jak to nazwać) w polu (znów nie wiem jak to nazwać (nie myślę dzisiaj 😛)) CPU mam prawie cały czas 0%... Nie wiem, czy tak powinno być, ale nie sądzę... Powiem od razu, że mam zainstalowanego na serwerze WebMaila - on działa, więc nie jest tak, że nic nie chodzi...
  2. Długie łączenie z SSH Tia... No tu screena nie będę dawał, ale chodzi o to, że: Otwieram połączenie... [5 sekund] login as: root [15 sekund] root@adresip's password: hasło [0.3 sekundy] I jestem zalogowany. Wcześniej przerwa między każdym wynosiła ~pół sekundy... Jak tu żyć? Serwer pocztowy Oczywiście ISP (jak większość paneli) oferuje serwer pocztowy. Wszystko ładnie, pięknie... tylko nwm jak skonfigurować WebMaila 😛 Na razie dałem IMAP: localhost port 143 i SMTP: localhost port 25. Maile przychodzą, ale nie wychodzą 😛 Działa tylko jak do siebie wysyłam maila... Co robić? I przy okazji jakie są adresy serwera poczty, żebym mógł np. w lokalnym kliencie poczty się zalogować?

Podsumowanie Hmm... Co tu dużo mówić... Co robić?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zacznij od upewnienia się że DNSy działają poprawnie. Wystarczy spingować jakiś adres typu google.com. Daj znać co masz w /etc/resolv.conf

KajmaczeK
KajmaczeK

nano /etc/resolv.conf

search lvlup.pro
nameserver 8.8.8.8
nameserver 213.186.33.99

ping google.com

ping: unknown host google.com
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wpisz w tym pliku

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

I sprawdź czy już działa ping

KajmaczeK
KajmaczeK

Dalej to samo, + przy restarcie serwera plik się resetuje (nwm czy to dobrze, czy nie, ale wolę napisać)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Gdy zmienisz zawartość tego pliku i nie wykonujesz restartu po tym to nadal nie ma pingu do google?

KajmaczeK
KajmaczeK

Nie ma pingu 😕

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok to spróbuj jeszcze takiej zawartości

nameserver 127.0.0.1
KajmaczeK
KajmaczeK

Dalej to samo 😦 Co robić? @SystemZ

Dobra, instaluję system od nowa, zobaczymy co będzie...