ItemSzop - Darmowy sklep serwera minecraftowego

Projekty użytkowników
michaljaz
michaljaz

Witam,

Chciałbym zaprezentować sklep dla serwera minecraftowego, który jest totalnie za darmo. Prace nieustannie trwają. Projekt rozpocząłem w tym roku.

Sklep ma kilka niesamowitych cech co go wyróżnia spośród innych sklepów:

  • ma otwarty kod źródłowy
  • jego utrzymanie praktycznie nic nie kosztuje, ponieważ jest oparty na statycznej stronie + serverlessowych funkcjach
  • nie ma żadnych limitów na liczbę serwerów, usług, sklepów, voucherów itp.
  • dostępny jest model SaaS (nie potrzeba własnego hostingu, chociaż jak kto chce można)
  • do postawienia własnego sklepu (jeśli nie chcesz użyć modelu SaaS) wystarczy sklonowanie projektu na githubie i konfiguracja bazy firebase

Projekt zrobiony jest przy serwisów takich jak:

  • Vercel
  • Nuxt.js
  • Vuetify
  • Firebase

Z ciekawych rzeczy sklep jeszcze ma:

  • webhook discordowy (jak ktoś kupi w twoim sklepie może wyświetlić się powiadomienie na twoim serwerze discordowym)
  • możliwość kupowania kilku usług za jednym razem

Ogólnie wpadłem na ten pomysł, bo chciałem zrobić swój sklep dla swojego serwera, a nie chciało mi się płacić lub mieć jakieś narzucone ograniczenia.

Jak na razie sklep całkiem dobrze działa z płatnością microsms (będzie więcej operatorów).

Link do projektu: https://itemszop.tk Link do kodu źródłowego: https://github.com/michaljaz/itemszop Link do discorda: https://discord.com/invite/Nx28v3yAER

Jeśli masz jakiś pomysł na rzecz, którą można by było dodać do sklepu wystarczy, że dodasz ją w github issues.

Myślę że jeszcze kilka miesięcy i sklep będzie w pełni funkcjonalny. Z pomocą kontrybutorów może szybciej :)

Parę screenshotów:

s6|690x471

s1|690x466

s2|690x449

s3|690x480

s4|690x352

s5|690x491


PatryQHyper
PatryQHyper

Brak polityki prywatności, mimo tego że zbierasz email użytkownika.

Tutaj chyba zapomniałeś dodać tłumaczenia image|583x499

michaljaz
michaljaz

masz rację

PatryQHyper
PatryQHyper

Nie limitowałbym też możliwych operatorów płatności na raz, według mnie powinno się móc ustawić danego operatora dla danej metody (np. przelewy: cashbill, sms: getpay, psc: paybylink)

ReferTV
ReferTV

Polecam 😃

NoName_1000
NoName_1000

Wygląd samej strony jest nawet fajny, podoba mi się też, to że jest to projekt open-source i można sklep hostować na własnym serwerze - nie jest się zdanym na łaskę bądź niełaskę twórcy jeżeli chodzi o wprowadzanie jakichkolwiek zmian w kodzie.

Layout sklepu jest wzięty ze sklepmc.

png|690x233, 75%

powoli robi się to nudne, że prawie każdy na tym forum kto ogłasza swój itemshop ma taki sam lub podobny layout do sklepmc...

Kolejnym minusem jest RCON, w zasadzie w dzisiejszych czasach tego nie powinno się używać. Używanie RCON w dzisiejszych czasach do wymiany informacji z serwerem minecraft można porównać do tworzenia strony internetowej na jakimś tanim czy darmowym hoście typu cba.pl z ich darmową domeną lub domeną z nazwy, bez SSLa, z użyciem HTML4 i PHP5 oraz stroną robioną w tabelkach.

Doczepię się jeszcze do kanału płatności, serio? SMS? Kto normalny tego używa. Jest to najmniej opłacalny kanał płatności ze względu na wysokie prowizje i nie opłaca się to ani dla konsumenta ani dla sprzedawcy. Ten kanał płatności już staje się mało popularny nawet wśród dzieci, bo dzieci < 13 lat już wolą iść po PaySafeCard, gdzie prowizja wynosi 14% i w zasadzie bardziej się to opłaca. Nie chodzi mi o to aby wywalić ten kanał płatności tylko dodać też inne alternatywne jak możliwość płatności BLIKiem czy PSC. Mam nadzieję, że to ulegnie zmianie w przyszłości ;)

Ostatnia rzecz to domena. Rozumiem, że jest to projekt darmowy ale odradzam korzystania z domen .tk bo oni sobie lubią tam blokować. Jeżeli chcesz używać domen darmowych to polecam użyć .ml, .gc, .gq czy .cf, z nimi nigdy nie miałem problemu, albo rozważyć zakup jakiejś renomowanej domeny, chociażby .pl czy .eu. Nie kosztuje to dużo, tutaj możesz kupić bardzo tanio domenę:

https://seohost.pl/domeny

Życzę powodzenia w dalszym rozwoju projektu. Jeżeli to wszystko odpowiednio poprowadzisz, to ma szansę z tego projektu powstać coś bardziej porządnego.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zdecydowanie ten projekt to "mocna inspiracja" ze SklepMC, na screenach porównania zabrakło jeszcze włączonego widżetu celu, który wygląda w obu sklepach tak:

image|327x128 image|396x186, 83%

Szczerze to nawet nie do końca rozumiem skąd taka chęć kopiowania tego wyglądu, ma on pełno drobnych wad, które aż się proszą o udoskonalenie.

Tutaj widać co prawda np. dodane wyraźne przyciski na kafelkach usług, ale reszta nie została w żaden sposób usprawniona, jedynie ma "dospawany" fragment.

Wychodzi ostatecznie coś, co ma wady designu SklepMC z dodanymi nowymi niedociągnięciami. Sam już w nowej wersji sklepu używam trochę innej wersji tej strony.

image|690x118

Zawsze wydawało mi się, że cena jest jedynie składową konkurencyjności danego dobra. W końcu inaczej każdy by kupował najtańsze miejskie kompakty, jako auta do jazdy, lub jeździł komunikacją miejską czy rowerem.

michaljaz:

Projekt rozpocząłem w tym roku.

W dokładnie tym stacku technologicznym wygląda na to, że jest to możliwe, ale na githubie masz przynajmniej dwa inne sklepy, sięgające historią tak daleko jak 2020.

image|690x76

No niby wiem, o co chodzi, ale "statyczne strony" to daleko do najnowszych technologii. Można by powiedzieć, że to wręcz same początki Internetu i WWW. 😆

michaljaz:

jego utrzymanie praktycznie nic nie kosztuje, ponieważ jest oparty na statycznej stronie + serverlessowych funkcjach

Nic nie kosztuje, dopóki nie ma żadnego ruchu. 😳

Axerr
Axerr

image|588x167 Tutaj zacząłbym się zastanawiać: dlaczego ktokolwiek dostaje jakikolwiek dostęp?

No i mamy takie "drobne" naruszenie prywatności użytkowników nazywane "wyrocznią": image|521x105 Funkcją resetu hasła można sprawdzić, czy dany email jest zarejestrowany, czy też nie.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.