Jak dodać adminonline do bannera

Pytania i problemy
php
multiand
multiand

Mam banner interaktywny i chce dodać do niego adminonline żeby pokazywało ile jest adminów na ts ale mam problem bo nie wiem jak Banner używa ts3admin.class.php Id groupy ma sie zapisywać w configu $adminCount = $reg->config['adminonline']['admins_groups']; A dalej nie wiem może ktoś bardziej kto się zna mi pomoże

luxDev
luxDev Pionier

Nie wiesz jak zrobić taki baner czy nie wiesz jak sprawdzić ilu jest adminów online?

multiand
multiand

Banner mam tylko nie wiem jak do niego dodać adminów online

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aby dodać adminów online do banneru tak? Polecałbym zobaczyć https://lvlup.rok.ovh/t/obrazek-na-obrazku/2284/#4?u=plbananek - mógłbyś podpatrzeć jak to zrobione ;)

http://php.net/manual/en/function.imagecopymerge.php

Wtedy tworzysz obrazek z nickiem admina i będzie się pojawiał, gdy admin będzie :)

nie wiem czy pomogłem, zobaczy się.

multiand
multiand

Nie zrozumiałeś mnie chce żeby pokazywało się liczba online adminów

Pantoflarz
Pantoflarz

Pobierasz więc tę informację z serwera, i nakładasz funkcją na obrazek.

Nie podałeś żadnego kodu, nie będę pisał go od zera.

Jeśli oczekujesz pomocy, daj coś od siebie, a nie oczekuj solucji od zera ;)

multiand
multiand

Ja mam juz baner nie chce zeby ktos od zera pisal nie umiem zrobić zeby pokazywało admiów online

multiand
multiand

Ja się nie znam spróbowałem to wkleić to mi się błedy posypały i banner nie chodzi foreach ($reg->config['adminonline'][''admins_groups''] as $sgid) { $groupinfo = ts3check($ts3->serverGroupClientList($sgid), false);

foreach ($groupinfo as $client)
{
    $groups[$sgid][] = $client['cldbid'];
}

}

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

przecież jak nie ma pełnego kodu to nikt ci nie powie co masz dodać.. nikt tutaj wróżyć z fusów nie będzie jaki masz kod tego banera D:

multiand
multiand

To nie jest wielki problem jaki ja mam kod

Pantoflarz
Pantoflarz

Skoro nie jest, to czemu sam tego nie zrobisz? xD

Jak mam Ci podać kod który będzie działał, nie znając ani sposobu brania danych, ani klasy jakiej używasz do łączenia itp. itd.

Pozdro 600 bo gdybyś wczoraj po prostu dał to co masz, to dzisiaj rano miałbyś śmigający baner.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Napisałbym post w którym to w jakiś inteligentny sposób "obrażam" tego użytkownika mówiąc, jaką głupotą jest jego postępowanie i że w ten sposób nikt mu nie pomoże bo i nie ma jak, ale szkoda gadać. Poza tym mi się nie chce, tak jak jemu wkleić więcej niż 4 linijek kodu :D

na forum hobbystów motoryzacji: - halo pomocy! auto mi nie odpala co robic! - no ale pomozcie szybko potrzebuje tego auta - co za glupie forum nikt nie chce mi pomoc

multiand
multiand

Pisalem juz wczesniej jakiej klasy uzywam

Pantoflarz
Pantoflarz

to zwracam honor. ale to i tak mało informacji. Wogóle wychodze stąd. Napisz jak sie ogarniesz i będziesz w stanie zadać konkretne pytanie, podając konkretne informacje :slight_smile:

multiand
multiand

https://pastebin.com/KZQMXccA tu jest urywek początku bannera

Pantoflarz
Pantoflarz

Znajduje się tam tylko pobieranie czcionek/obrazka/innych rzeczy. Bardziej interesuje mnie kod łączenia z TS'em, sposób nakładania rzeczy na banner, bo to są rzeczy o które pierwotnie pytałeś ;)

multiand
multiand
Pantoflarz
Pantoflarz

A więc.

Zmienną $ts trzeba użyć do pobrania klientów w grupie, używając metody serverGroupClientList - wtedy to kwestia zrobienia jakiegoś count na wartości, i mamy liczbę adminów ogólnie.

Dla każdego admina w serverGroupClientList, porównujemy z wartościami zwróconymi z metody clientList, i w ten sposób stwierdzamy czy osoba jest, czy też nie jest online.

Wtedy pozostaje już tylko użycie:

centerAlignText($im, 15, 0, 770, 18, $color['default'], $font, $adminiOnline);

i gitara siema :)

multiand
multiand

mógłbyś napisać kod ze zmienną

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zero wkładu własnego, huh. Nawet nie chce się wygoolować jakichś dokumentacji :\

Pantoflarz
Pantoflarz

a mógłbyś przelewem wysłać mi na wakacje?

Mogę pomóc, ale bez wkładu własnego ani ja, ani pewnie większość na forum nie pomoże.

To jest praca i czas - za to się płaci. Więc jeśli napiszesz coś sam, to mogę pomóc gdyby nie działało, ale całej roboty za Ciebie robić nie będę :)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.