Jak dodać/stworzyć logo przy pasku adresu (favicon)

Poradniki
www
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Co to takiego favicon?

150x34 Pewnie każdy już wie. Favicon (ang. favorites icon: ikona ulubionych) – ikona, która pojawia się w przeglądarce internetowej na karcie z otwartą stroną www. Ikona ta ma postać obrazka 16x16.

Stworzenie favikony jest bardzo proste:

  1. Tworzymy favikonę (możemy to zrobić przy użyciu ciekawego narzędzia http://www.favicon.cc/ lub http://favicon-generator.org/)
  2. Pobieramy ją na swój komputer.
  3. Przesyłamy nasz plik na serwer do folderu public_html.
  4. Favicona nazywamy: favicon.ico. Jeśli chemy mieć inną nazwę/rozszerzenie jest taka możliwość. Jednak ja pokazuje to w ten sposób.
  5. Jeśli tego pliku nie ma w katalogu głównym, dodajmy poprawnie ten fragment kodu HTML w sekcji :

[code][/code]

Po oczyszczeniu cache przeglądarki, zobaczymy nasz obrazek. Takich narzędzi jak favicon.cc jest sporo , możesz śmiało próbować z innymi :slight_smile: Powodzonka :)

Karolek
Karolek

adminek153:

  1. Favicona musi być nazwana: favicon.ico należy pamiętać o rozszerzeniu .ico.

adminek153:

To musi czy nie musi się nazywać favicon.ico?

LinGruby
LinGruby Pionier

Moje trzy grosze :-)

adminek153:

  1. Favicona musi być nazwana: favicon.ico należy pamiętać o rozszerzeniu .ico.

I tu się nie zgodzę u mnie praktycznie na wszystkich stronach jest rozszerzenie .png i szybciej się zmieniają ikony jak podmieniam etc. itp. ( ale tak pisałem przerabiałem strony )

lub

Ale fakt w większości skryptów stron stosują .ico ale regułą to nie jest.

Karolek:

To musi czy nie musi się nazywać favicon.ico?

Nie musi ale w większości tak stosują ;-)

Cloverwew
Cloverwew

Nie musi się nazywać favicon i nie koniecznie musi być w formacie ico. Te stare przeglądarki maja czasami problemy z odczytem w innej nazwie lub w formacie.

LinGruby
LinGruby Pionier

A taka ciekawostka tak to wygląda na forum ;-)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dzięki :slight_smile: Poprawiłem się, mam nadzieje.