Jak korzystać z forum

LVL UP - forum
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Coraz nas więcej, co wiąże się z zaletami i wadami. Im większa społeczność tym coraz więcej powstającej treści. Jak z każdą rzeczą, nawet z tworzeniem nowych wątków trzeba zachować pewien balans, inaczej zostaniemy zasypani powtarzającą się treścią. A raczej nikt nie chce przekopywać się przez te same pytania, co w konsekwencji prowadzi do wątków w których nikt nie chce już się wypowiedzieć (albo wątek kończy z linkowaniami do kilku innych wątków, w których jest też po kilka innych...). Coby uniknąć duplikatów i niepotrzebnego deja-vu, przedstawiam kilka porad.

Jestem tutaj nowy / potrzebuję pomocy! Już, natychmiast, na wczoraj!

Hola kolego, spokojnie. Każdy problem da się rozwiązać. Skoro trafiłeś na te forum to najprawdopodobniej potrafisz już korzystać z wyszukiwarki Google. Teraz drugi poziom wtajemniczenia - na górze forum jest takie puste pole, które podświetli się po kliknięciu na nie. To też jest wyszukiwarka! Wystarczy że wpiszesz słowo-klucz, a magia Discourse postara się dopasować coś do Twojego żądania. Nie poddawaj się jeśli za pierwszym razem nic się nie wyświetli, spróbuj przeformułować swoje zapytanie.

Dobra, dobra, nie ma takiego wątku. I co teraz mądralo?

Teraz spróbuj poszukać w Google, z tymi samymi słowami-kluczami. Jeśli to nie pomaga, to spróbuj trochę innych fraz. Nie wszyscy myślimy podobnie, czasem jedno słowo mniej lub więcej może okazać się rozwiązaniem wszystkich bolączek świata (lub np. nie działających modów/pluginów/TS). I kto wie, może na pierwszej pozycji będzie jakiś poradnik z tego forum.

Obszukałem cały internet i znalazłem. / Udało mi się rozwiązać mój problem.

Świetnie! Warto podzielić się takim znaleziskiem lub stworzyć poradnik. Na tym forum poradniki są nagradzane nie tylko w postaci różowych serduszek :) (polecam sprawdzić kategorię Nagrody )

Obszukałem cały internet i nic! A mój problem się piętrzy...

W tym momencie warto napisać nowy wątek. Albo napisać na czacie i zapytać innych użytkowników. Próbuj nie łączyć tych dwóch rozwiązań.

Jeśli zdecydowałeś się utworzyć wątek, obdarz odpowiednim tytułem. Tytuł: Problem!!!! Plugin mi nie działa!! nie jest odpowiednim tytułem.

Tytuł: Problem: Brak komend w pluginie WorldEdit zdecydowanie bardziej nakreśla co może być nie tak. Jeśli nie wiesz do jakiej kategorii dodać swój problem, zadaj sobie jedno ważne pytanie: czego dotyczy mój problem? Spójrz po wszystkich kategoriach. Jeśli któryś z kolorowych tagów odpowiada ogólnie na to pytanie, to jest ta kategoria. Jeśli nie, spróbuj zapostować w kategorii Inne. Moderatorzy przeniosą wątek jeśli zajdzie taka potrzeba.

Napisałem wątek i dalej nic! / Wasze odpowiedzi są do rzyci.

Prawdopodobnie źle opisałeś swój problem. W tym momencie wina jest tylko Twoja. Osoba po drugiej stronie nie ma szklanej kuli i nie wywróży z niej poprawnej odpowiedzi na źle zadane pytanie. To tak jakbyś zapytał o cenę dyni a ktoś odpowiada że w Australii jest strefa czasowa +10h. No jakaś odpowiedź to jest, ale raczej nie taka jakiej byś się spodziewał.

Postaraj się być szczegółowy. Jeśli masz jakiś błąd - skorzystaj z pastebin i wklej link do loga. Spróbuj podać okoliczności występowania problemu. Staraj się zachować spokój i odpowiadaj na zadawane przez innych pytania (chociaż wiem że to trudne jak grunt pali się pod nogami, bo coś leży).

Jednocześnie nie przesadź w drugą stronę. Fajnie że masz najnowszą grafikę GeForce GTX1080, ale to nijak ma się do działania TS3 postawionego na VPS. I nie, fazy księżyca nie wpływają na działanie VPS.

Próbuję i próbuję i dalej nic. Ludziom też już pomysły się skończyły.

Jeśli Twój problem dotyczy usług lvlup, to jest ten moment w którym trzeba założyć zgłoszenie w panelu. Są problemy których użytkownicy forum nie rozwiążą.

Dostałem odpowiedź. Wszystko działa.

Pozostaje pogratulować. Nagródź najlepszą odpowiedź zielonym ptaszkiem, coby inne błąkające się dusze z tym samym problemem szybciej odnalazły rozwiązanie.

Bonus round:

Napisałem wątek, ticket, oznaczyłem @SystemZ na czacie i próbowałem dodać go na Steamie. Dalej nie mam odpowiedzi. Co za *** chosting, jusz wiencej tutaj nie pszyjdę.

No to cześć :) SystemZ będzie wdzięczny za to że dręczysz kogoś innego. I tak jest zajęty pisaniem panelu v3.

Zrobiłem poradnik, a wszyscy się mnie czepiają o obrazki.

Tak to już bywa w świecie internetów, linki wygasają, obrazki znikają. Pozostaje wrzucić cenne screeny bezpośrednio na forum lub skorzystać z platformy na której treść nie ulatnia się po miesiącu. Więcej info tutaj (dzięki @LinGruby :slight_smile: ) .


Wątek ten napisałam z myślą o nowych użytkownikach, ale kto wie - może tym starszym również się do czegoś przyda ;) Zainspirowana przez: Rion Williams