Jak na serwerze zresetować Kres (End)?

Zombie
end
Lempik
Lempik

Jak na serwerze (tutejszy hosting MC, spigot 1.12) zrestartować Kres (a resztę pozostawić taką samą)?

W wiki czytałem, że wystarczy usunąć katalog DIM1: "The End is saved in the same way normal worlds are, in the DIM1 subdirectory of the world save. Deleting the DIM1 directory will reset the End, including all player-made changes." (żródło: minecraft.gamepedia.com/The_End) Ale to chyba dotyczy trybu single player, niekoniecznie to musi dotyczyć serwera. Na serwerze widzę, że mam katalog "world_the_end", w nim mam katalogi "data", "DIM1" i "playerdata".

Nie wiem, czy wystarczy skasować zawartość tego katalogu (przy wyłączonym serwerze). Czy może trzeba to zrobić inaczej?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Zatrzymaj serwer i usuń folder /world_the_end z plików serwera. Włącz serwer... i wszystko powinno być gotowe do zabicia smoka :slight_smile: .

Lempik
Lempik

Dziękuję bardzo, spróbuję, jak nie będzie graczy.

DoreK
DoreK α-tester v3

Zresetować, a nie zrestartować na przyszłość :v

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, ta metoda dotyczy singleplayer. Sposób już znalazłeś. PS. Nie masz autorestartów w nocy?

Lempik
Lempik

Zrobiłem tak i chyba się udało. Smoka wskrzeszaliśmy kilka razy, ale Kres już wyglądał jak ziemski krajobraz księżycowy. Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że resetowanie Netheru będzie analogiczne - skasować katalog "world_nether". Dziękuję też za zwrócenie nt. zresetować/zrestartować. Szukałem w googlu po angielsku "mincraft server how to reset end", nie wiem, dlaczego potem pisałem po polsku "zrestartować", może dlatego, że jednocześnie myślałem o zrestartowaniu serwera przed operacją zresetowania Kresu. Widzę, że Adminek153 poprawił tytuł mojego wpisu, więc już nie powinien razić przechodniów.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Lempik:

Rozumiem, że resetowanie Netheru będzie analogiczne - skasować katalog "world_nether".

Dokładnie tak, pamiętaj aby wykonywać te operacje przy wyłączonym serwerze. Ostrzegam tylko o problemie, trzeba się zastanowić jak po resecie netheru zachowają się portale które zostały uruchomione przed resetem? Gracze mogą mieć problem, bo np. raz wychodzą w bezpiecznej kryjówce, a tydzień potem na środku jeziora lawy. ;)