Jak połączyć oba VPS VPNami

Pytania i problemy
Glupikocz
Glupikocz

Cześć mam pytanko, ponieważ mam VPSa, na którym jest Direct_Admin, natomiast w domu mam proxmoxa i większość stron z DA otwiera strony z mojego proxmoxa, taki problem, że w większości mam skonfigurowane passproxy co daje mi aktualnie dużo błędów, ponieważ łączę się przez zewnętrzne IP:PORT usługi.

Aktualnie chciałbym, aby VPS z Direct_Adminem łączył się z moim Proxmoxem przez VPNa, abym mógł używać np. 192.168.0.200:3001

Czym najlepiej to zrobić? Czy macie jakieś porady itp? Może wiecie jak przekierować stronę status.domena.pl na konkretny adres IP:PORT bez ingerencji w passproxy?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sugeruję użycie WireGuard. To obecnie najprostszy VPN z tak dobrą wydajnością.

Jeśli chcesz jeszcze mniej roboty i ładne web GUI to sprawdź Tailscale (też WireGuard pod maską) i ZeroTier. Oba oferują bezpłatne pakiety które powinny wystarczyć w Twoim zastosowaniu.

Glupikocz
Glupikocz

SystemZ:

Tailscale

Gui to akurat dla mnie najmniejszy problem, dla mnie ma to tylko działać. Tak myślałem ze wireguard rozwiąże problem, ale chciałem się dopytać. Dzięki za pomoc :)

Ostatecznie wybrałem Tailscale, wydaje się najprzyjemniejszy.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.