Jak używać usług grupy IkaByte

Zombie
Samowar
Samowar

Czym jest IkaByte? IkaByte to grupa która zajmuje się tworzeniem różnych projektów typu: Serwisy internetowe, Serwery gier, Boty na aplikację discord czy inne platformy No dobra skoro już wiemy czym zajmuje się IkaByte na początku chcielibyśmy Wam przedstawić nasz Zarząd:

  • IkaByte - Założyciel IkaByte Systems (Maksymilian)
  • Notrax (Kamil)
  • Blu3Wolfik (Damian)
  • Sidan (Fabian)

IkaByte Systems zostało założone w roku 2016 i od wszystkich lat cały czas nieprzerwanie świadczy usługi typu Aerolite, Rokles IkaByte Systems najbardziej rozpoznawalne jest z projektu Alky którego było administratorem i pełniło nad nim nadzór oraz jednej z największej swoich czasów sieci serwerów Garry`s Mod Wszystkie projekty tworzymy z myślą o naszych graczach i staramy się nie prosić naszych graczy, użytkowników o jakiekolwiek wpłaty wszystkie projekty są finansowane z naszej własnej kieszenie.

IkaByte Systems nie jest żadną firmą całą grupę tworzą osoby prywatne

Dzięki naszych nowoczesnym rozwiązaniom i szybkim serwerom nasze usługi mają uptime w 98.70%

Świetnie! Przedstawimy wam jeden naszych projektów i mamy nadzieję że nasze projekty zachęcą was do korzystania z nich w końcu każdy projekt staramy się dopinać na ostatni guzik

Zacznijmy od... Aerolite! 3-modified(2)|147x147, 50%

Bot na aplikację Discord AEROLITE posiada ponad 200 komend, między innymi posiada moduły takie jak:

  • Weryfikację
  • Logi
  • Statystyki
  • Muzykę, którą da się włączyć nie tylko z YouTube
  • Szybkie wsparcie
  • Ukryte komendy
  • Wiele komend 4fun
  • Powitania
  • Kursy kryptowalut
  • Generatory haseł
  • Ankiety
  • Zaawansowaną moderację
  • Funkcję ANTY RAID
  • NSFW
  • Ekonomię

Jest tego dosyć dużo, jak pewnie wiemy przy liczbie komend które bot posiada czasami trudno nam zauważyć jakiś błąd lecz gdy go zauważymy od razu przystępujemy do naprawy nie wyłączając bota na czas naprawy (jedynym wyjątkiem są błędy krytyczne) Naprawa od czasu zauważenia błędu zajmuje nam około 15-40 minut

Dobra wydaje nam się że przedstawiliśmy wam trochę za mało dlatego przedstawimy wam resztę rzeczy które posiada Aerolite:

Zawsze aktywny 🔧

  • Dzięki wytrzymałym i szybkim serwerom nasz Bot Aerolite jest dostępny 24 godziny 7 dni w tygodniu

Zaufanie 🛠️

  • Staramy się budować zaufanie między użytkownikami deweloperami innych botów - Wszyscy są dla nas ważni!

Szybki 🔧

  • Bot posiada bardzo niskie pingi które można zawsze sprawdzić używając odpowiedniej do tego komendy dodanej do Bota dzięki niskim pingom bot odpowiada prawie bez opóźnień od czasu wysłania komendy!

Konfigurowalny 🛠️

  • Bota da się skonfigurować poprzez włączanie oraz wyłączanie modułów które chcemy aby było włączone lub wyłączone dlatego wszystko znajduje się pod twoją kontrolą

Zoptymalizowany 🔧

  • Nasz pomimo ogromnej liczby komend, modułów jest w pełni zoptymalizowany a jego uruchomienie trwa mniej więcej od 5 do 10 sekund dlatego nie musisz obawiać się że nagle bot przestanie działać i na twojej gildii discord dojdzie do jakiejś nieciekawej sytuacji

Częste aktualizacje 🛠️

  • Nasz bot posiada wiele aktualizacji w bardzo krótkim odstępie czasowym dzięki czemu naszym Botem możesz zastąpić co raz większa liczbę innych botów

Mamy nadzieję że to co wam przedstawiliśmy zachęciło was do korzystania z naszego bota lecz dobra co dalej jak go dodać jak go ustawić?

Aby dodać bota użyj linku podanego na samym dole tematu Bot zaraz po dodaniu na gildię discord wyśle wiadomość powitalną która wygląda następująco:

Screenshot_2|433x243, 75%

Jak widać domyślnym prefixem naszego Bota jest # aby zamienić nasz prefix wystarczy użyć komendy

  • #prefix [tutaj nowy prefix] Na przykład:
  • #prefix ! Po wykonaniu komendy bot da nam znać że prefix został poprawnie zamieniony i możemy już z niego korzystać Aby sprawdzić całe menu pomocy wystarczy napisać #pomoc i zostanie wyświetlone menu pomocy

Linki

Masz jakieś pytania? Wal śmiało w komentarzach! Pozdrawiamy Zespół IkaByte

NoName_1000
NoName_1000

image|690x296, 75%

image|690x351, 75%

1. Niezła amatorka, można byłoby zablokować możliwość zobaczenia struktury katalogów na stronie https://ikabyte.com/factory/login/.

2. Błąd 404? Serio?! Ja rozumiem, że inflacja jest i przestrzeń dyskowa kosztuje i rozumiem, że niektórzy z ołówkiem w ręku liczą każdy bit informacji zapisany na dysku i starają się jakoś przyoszczędzić na przestrzeni dyskowej (aby móc wziąć jak najtańszego VPSa/dedyka) i robią chociażby przekierowanie wszystkich kodów HTTP z rodziny 4xx i 5xx na stronę z napisem "System jest chwilowo niedostępny (404)", no bo przecież dodatkowe strony z innymi kodami błędów i ich wyjaśnieniem wymaga zużycia więcej miejsca na dysku :kappa:

Ciekawe, czy jakby nie udało się z jakichkolwiek powodów logowanie przez Steam'a to czy strona też wyświetli 404.

3. Sama strona ikabyte niewiele mówi o samej "grupie", nie ma na stronie niczego na temat tej "grupy", czym się ona zajmuje, jakie projekty stworzyła itp.

4. Logowanie na stronie fajnie byłoby też zrobić przy pomocy e-maila i hasła, nie każdy ma Steama a na tak podejrzanej stronie (takie jest moje odczucie) nie chciałbym się logować swoim kontem Steam.

5. Co do samego bota to wg. tego co przedstawia strona to nawet jest spoko, ale ze względu na sytuację z alky to ze względu na obawy wyrządzenia szkód przez bot'a nie dodałbym go na swój serwer DC. To jest coś na zasadzie jakby założyciel dawnego Amber Gold założyłby nowe przedsiębiorstwo o innej nazwie, jest to logiczne, że ludzie będą się trzymać od tego z daleka.

Kamil02167
Kamil02167

Ciekawe czy ten bot jest robiony tutaj: obraz|690x67 Patrząc po profilu ikabyte na steam :kappa:

NoName_1000:

Ciekawe, czy jakby nie udało się z jakichkolwiek powodów logowanie przez Steam'a to czy strona też wyświetli 404. Patrząc na to, że gdy klikam "usuń moje dane" na stronie ikabyte to po prostu zabrakło czasu wielkich administratorów i programistów na stworzenie tego do końca, dlatego 404 :kappa:

Samowar
Samowar

NoName_1000:

1. Niezła amatorka, można byłoby zablokować możliwość zobaczenia struktury katalogów na stronie https://ikabyte.com/factory/login/.

Dziękujemy za zauważenie błędu

NoName_1000:

2. Błąd 404? Serio?! Ja rozumiem, że inflacja jest i przestrzeń dyskowa kosztuje i rozumiem, że niektórzy z ołówkiem w ręku liczą każdy bit informacji zapisany na dysku i starają się jakoś przyoszczędzić na przestrzeni dyskowej (aby móc wziąć jak najtańszego VPSa/dedyka) i robią chociażby przekierowanie wszystkich kodów HTTP z rodziny 4xx i 5xx na stronę z napisem “System jest chwilowo niedostępny (404)”, no bo przecież dodatkowe strony z innymi kodami błędów i ich wyjaśnieniem wymaga zużycia więcej miejsca na dysku :kappa:

Nie bierzemy najtańszych serwerów sam fakt że wykupujemy serwery dedykowane samo powinno zasugerować swoją cenę

NoName_1000:

Ciekawe, czy jakby nie udało się z jakichkolwiek powodów logowanie przez Steam’a to czy strona też wyświetli 404.

W takim przypadku strona wyświetla odpowiedni do tego błąd wraz z powodem dlaczego nie mogło dojść do zalogowania/rejestracji

NoName_1000:

3. Sama strona ikabyte niewiele mówi o samej “grupie”, nie ma na stronie niczego na temat tej “grupy”, czym się ona zajmuje, jakie projekty stworzyła itp.

Wszystko jest opisane w "Serwisy"

NoName_1000:

4. Logowanie na stronie fajnie byłoby też zrobić przy pomocy e-maila i hasła, nie każdy ma Steama a na tak podejrzanej stronie (takie jest moje odczucie) nie chciałbym się logować swoim kontem Steam.

Ten panel jest zintegrowany ze steam by móc umożliwić jak najłatwiejszy dostęp do usług które oferujemy np dostęp do sklepu w różnych grach które są dostępne na steam od razu mamy namiar na konto na które ma zostać nadana jakaś ranga lub dodane przedmiot i jest to robione automatycznie

NoName_1000:

5. Co do samego bota to wg. tego co przedstawia strona to nawet jest spoko, ale ze względu na sytuację z alky to ze względu na obawy wyrządzenia szkód przez bot’a nie dodałbym go na swój serwer DC. To jest coś na zasadzie jakby założyciel dawnego Amber Gold założyłby nowe przedsiębiorstwo o innej nazwie, jest to logiczne, że ludzie będą się trzymać od tego z daleka.

IkaByte nie odpowiada za to co bot Alky zrobił z serwerami przecież to nie nasza wina my tylko sprawowaliśmy nadzór na serwerami i poprawnym funkcjonowaniem bota ewentualnie usuwaniem błędów to co zrobił dany bot nie jest już w żaden sposób wykonane przez nas gdy nawet nie mieliśmy jak tego zrobić (brak dostępu) Od razu po tej jakże nie miłej sytuacji wykonanej przez bota wycofaliśmy się z tego co jest wymienione wyżej

Samowar
Samowar

Kamil02167:

Patrząc po profilu ikabyte na steam :kappa: IkaByte posiada prywatny profil Steam dlatego najprawdopodobniej nie jest to profil IkaByte

Kamil02167:

Patrząc na to, że gdy klikam “usuń moje dane” na stronie ikabyte to po prostu zabrakło czasu wielkich administratorów i programistów na stworzenie tego do końca, dlatego 404 :kappa: Po kliknięciu "usuń moje dane" zostaje się przekierowany do panelu factory gdzie możesz usunąć swoje dane

Kamil02167
Kamil02167

Tak myślałem, że jeśli coś napiszę to usuniecie dowody, tak samo jak "magicznie" cały serwer ikabyte został wyzerowany jak wcześniej wysłałem screeny przycięte, niestety mój błąd, nie nagrałem tego, ale nie tym razem 😉. "Magicznie" po napisaniu wiadomości, profil stał się prywatny. Z takim podejściem, nawet ukrywanie głupiego profilu steam, pokazujecie że nie warto wam ufać, usuwacie każde dowody przeciw wam, nawet to że bot jest z DBM. Przed: https://youtu.be/92ip7Z_odUE Po: obraz|690x358

Samowar
Samowar

Cześć Kamil02167,

Kamil02167:

Tak myślałem, że jeśli coś napiszę to usuniecie dowody, tak samo jak “magicznie” cały serwer ikabyte został wyzerowany jak wcześniej wysłałem screeny przycięte, niestety mój błąd, nie nagrałem tego, ale nie tym razem 😉. “Magicznie” po napisaniu wiadomości, profil stał się prywatny

Serwer nie został wyzerowany, tylko zablokowany na pewien czas z powodu zauważonych niektórych błędów, które zostały zgłoszone przez użytkowników. Serwis zostanie odblokowany zaraz po tym jak naprawimy błędy.

Kamil02167:

po napisaniu wiadomości, profil stał się prywatny. Z takim podejściem, nawet ukrywanie głupiego profilu steam, pokazujecie że nie warto wam ufać, usuwacie każde dowody przeciw wam, nawet to że bot jest z DBM.

Jeżeli masz dowody na to, że Aerolite został napisany przy użyciu tego konkretnego kreatora, to proszę o przedstawienie ich. 😃 Nawet jeżeli IkaByte korzystał z tej aplikacji, nie oznacza że bot został stworzony przy użyciu tego kreatora 😉

Kamil02167
Kamil02167

Skoro mówisz że nie został stworzony, to dlaczego profil się stał prywatny? Trochę mieszasz się w zeznaniach :harold:

Samowar
Samowar

Proszę Pana profil nie stał się prywatny Sam to sprawdziłem i profil jest publiczny więc proszę nie wprowadzać innych w błąd obraz|690x342

Kamil02167
Kamil02167

Samowar:

IkaByte posiada prywatny profil Steam dlatego najprawdopodobniej nie jest to profil IkaByte :thinking:

Chodzi mi rzecz jasna o informacje o grach, te są prywatne.

NoName_1000
NoName_1000

Kamil02167:

Trochę mieszasz się w zeznaniach :harold:

Najwidoczniej ikabyte cośtam ma coś do ukrycia :kappa:

Samowar
Samowar

Kamil02167:

Skoro mówisz że nie został stworzony, to dlaczego profil się stał prywatny? To że profil nagle stał się prywatny nie znaczy że... https://lvlup.rok.ovh/t/jak-uzywac-uslug-grupy-ikabyte/20268/#7?u=samowar

NoName_1000:

Najwidoczniej ikabyte cośtam ma coś do ukrycia :kappa:

Pokazuje wszystko tak jak jest 😃

07.01.2021 Awaria w Aerolite Z powodu błędu krytycznego doszło do natychmiastowego zatrzymania usługi Aerolite - serwer z którego uruchamiany jest bot nie odpowiada https://status.ikabyte.com

Kamil02167
Kamil02167

Ale ja nie odnosiłem się do tego że bot jest robiony w DBM, tylko że najpierw piszesz, że profil nie stał się prywatny, a potem przyznajesz że stał się.. kręcisz mocno.

Axerr
Axerr

Samowar:

Zawsze aktywny 🔧

  • Dzięki wytrzymałym i szybkim serwerom nasz Bot Aerolite jest dostępny 24 godziny 7 dni w tygodniu

^ this ^

Samowar
Samowar

Kamil02167:

Ale ja nie odnosiłem się do tego że bot jest robiony w DBM, tylko że najpierw piszesz, że profil nie stał się prywatny, a potem przyznajesz że stał się… kręcisz mocno.

To już nie jest moja sprawa takie pytania proszę kierować do właściciela profilu

Axerr:

^ this ^

Bot dziś o godzinie ~2:30 stanął na nogi i jest już dostępny

Samowar
Samowar

Aerolite jest już w wersji stabilnej (8.3.9) Dodawno wiele nowości - wszystko można sprawdzić samemu dodając bota

PS: Tak strona ikabyte.com została już dawno naprawiona i jej nowa wersja jest dostępna 😃

NoName_1000
NoName_1000

Fajna ta nowa strona

image|690x332, 75%

Pokazuje cały "profesjonalizm" i "podejście do projektu" już przez samych zarządców Ikabyte xD

Samowar
Samowar

Co masz przez to na myśli?

someprivacy
someprivacy

Np. to ostatnie zdjęcia wygląda bardzo "profesjonalnie"

Krop
Krop

@Samowar Dlaczego na stronie WWW zablokowany jest prawy przycisk myszy?

PatryQHyper
PatryQHyper

boją się kradzieży strony obraz_2022-02-07_111452|690x353

Krop
Krop

Ta, rzeczywiście. view-source:https://ikabyte.com

MinerPL
MinerPL

Teraz tylko blokują, wcześniej strona generowała milion niewidzialnych linijek co przycinało przeglądarkę i nie dało się zobaczyć kodu strony

NoName_1000
NoName_1000

A to jak boją się kradzieży to najlepiej wykonać następujące polecenia na serwerze w przypadku linuxa:

dla nginx:

service nginx stop systemctl disable nginx

dla apache2:

service apache2 stop systemctl disable apache2

w przypadku Windows Server wejść w menedżer serwera, zakładkę "Narzędzia" i wybrać "Menedżer internetowych usług informacyjnych", wejść w wykaz witryn, nacisnąć PPM na witrynę odpowiadającą za stronę ikabyte i zrobić to co na obrazku poniżej:

image|660x440, 75%

Wtedy serwer WWW nie będzie działał, i strona nie będzie narażona w żaden sposób na kradzież :kappa:

Samowar
Samowar

Krop:

@Samowar Dlaczego na stronie WWW zablokowany jest prawy przycisk myszy?

Anty sKid

MinerPL:

Teraz tylko blokują, wcześniej strona generowała milion niewidzialnych linijek co przycinało przeglądarkę i nie dało się zobaczyć kodu strony

Postanowiliśmy to wycofać i dać ten zaszczyt zobaczenia kodu. Jej! (a może nie :thinking: )

NoName_1000:

Wtedy serwer WWW nie będzie działał, i strona nie będzie narażona w żaden sposób na kradzież :kappa:

Rozważymy twoją propozycję w końcu jest to dla nas sprawa priorytetowa 🦨 Chociaż widzimy lepszy pomysł:

  • Zrobienie skrinów strony
  • Zrobienie nagrania strony
  • Wstawienie tego na stronę

Wow! w końcu kod nie będzie dostępny i nie będziemy wywalać czyjegoś ego po za skale tylko dlatego że ktoś spróbował zrobić coś takiego 😢

michociaak
michociaak

Samowar:

IkaByte nie odpowiada za to co bot Alky zrobił z serwerami

Ta wiadomość odbiła się takim echem, że aż ja wstałem z rocznej przerwy. Jako były moderator Alky, przedstawie sytuacje z mojej strony - bot Alky, a dokładniej jego pliki znajdowały się na waszych serwerach, aby bot sam w sobie działał. Do pewnego czasu, w którym właściciel bota postanowił zakończyć współpracę z IkaBytem. Ten od razu po dowiedzeniu się o końcu współpracy postanowił wykorzystać zapisany wcześniej token do zniszczenia serwerów jak i reputacji Alky. IkaByte po wydaniu się całej sprawy, postanowił ukrywać swoją tożsamość - zaczynając od zmian nazw i tagu na discordzie, kończąc na zawieszeniu swojego konta.

Samowar
Samowar

Ten temat był poruszany już wiele razy nawet tutaj na forum odsyłam do innych wiadomości gdzie wszystko zostało wyjaśnione to co piszesz jest kłamstwem

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Temat zamknięty na prośbę autora