Jak zablokować przedmiot

Zombie
minecraft, pluginy, problem
Hunter_011
Hunter_011

Witam Posiadam serwer na modach i pluginach. Mam wgraną modyfikacje Unique Artifacts w której istnieje przedmiot o nazwie Laser Source Po postawieniu go wywala wszystkich graczy z serwera oraz nie da się dołączyć ( trzeba wgrać nowy świat). I tu rodzi się pytanie jak mogę go zablokować?

Hank
Hank

Dawno nie bawiłem się w minecrafta na modach ale mogę ci chyba pomóc z tego co pamiętam istnieje modyfikacja Custom Recipes która pozwala skasować lub zmieniać recepturę jeśli ją skasujesz nikt nie będzie mógł stworzyć przedmiotu = nikt go nie będzie posiadał, chyba że ktoś użyje GM wtedy i tak może sobie taki zespanować ale musi mieć uprawnienia.

Hunter_011
Hunter_011

Wystarczy że wgram to na serwer czy na klienta też muszę ?

Hank
Hank

Z tego co pamiętam musisz wgrać moda po obu stronach ale konfigurujesz go tylko po stronie serwera.

Hunter_011
Hunter_011

ok spróbuje

Hank
Hank

Powodzenia daj znać jak Ci się uda/nie uda :slight_smile:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Jeszcze łatwiej zrobić to pluginem https://dev.bukkit.org/projects/banitem Wtedy bierzesz do ręki dany item i wpisujesz /banitem add I tyle 😛 autor zapewnia, że działa z każdym modem

Hank
Hank

Ehh zapewnienia autorów są warte nic przy modach każdy mod działa inaczej i połączenia niektórych potrafią być komiczne np hopper połączony z crafting table crash serwera i cała mapa do wymiany. Gracze i tak znajdą sposób, żeby "crashnąć" serwer.

Hunter_011
Hunter_011

Trzeba to robić osobno na każdy świat czy wystarczy w jednym?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Na jednym =]

Hunter_011
Hunter_011

ok dzięki działa